Telewizor TCL C835 4K Ultra HD: Mini LED, QLED, 1000 nitów, Dolby Vision/Atmos, HDR10+, 144 Hz i Google TV.

sasori69

New member
Bardzo mnie kusi ta promocja za 5999 w ME...przeczytałem cały dział tego forum i jestem po tych negatywnych wpisach troszkę sceptyczny,ale co dobra rada to dobra rada,dzięki za odpowiedź .
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Tcl to mini led, co prawda softowo nie powala ale dramatu nie ma a technologiczne jest lepszy i tyle. Mam Sony w domu i jest ok ale bez szału.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja też bym poszedł w TCL , dla niebieskich jest lepsza oferta niż marketowa i to z dodatkowym pakietem gratisów.
Wile osób skotrzystało i wie , ze to jest dobre dodatkowe wsparcie dla każdego telewiozra.
 

caladanr

New member
Stałem się posiadaczem TCL 65c835 (niestety, kupiłem zanim Kiki zmienił cenę) Po kilku dniach testowania - jak dla mnie telewizor świetny. Nie zauważyłem żadnych problemów opisywanych w sieci (głosna cewka, niepełny dimming etc.) Kąty widzenia w codziennym użytkowaniu super, kolory i kontrast, czerń, ruch - bardzo dobre. Dostałem z oprogramowaniem V468 i nic nie kombinuję, bo wszystko działa. Rozwija skrzydła razem z PS5 i też nie zauważyłem jak dotąd problemów (działa VRR i ALLM), w Ratchet i Clanku grałem z 120fps. Jak dla mnie za tę cenę petarda.
 
tez mam podobne odczucia, ogolnie wszystko dobrze.
Chociaz male ALE. Ostatnio odpalilem nowego Dr Strange na Disney+ w Dolby Vision IQ i zauwazylem w kilku scenach na postaciach dosyc wyrazny ghosting, ktos ma podobne spostrzezenia i pomysl jak sobie z tym poradzic?
Nie wiem czy to tylko dla DV wystepuje, ale wczesniej nie zaobserwowalem.
 

caladanr

New member
tez mam podobne odczucia, ogolnie wszystko dobrze.
Chociaz male ALE. Ostatnio odpalilem nowego Dr Strange na Disney+ w Dolby Vision IQ i zauwazylem w kilku scenach na postaciach dosyc wyrazny ghosting, ktos ma podobne spostrzezenia i pomysl jak sobie z tym poradzic?
Nie wiem czy to tylko dla DV wystepuje, ale wczesniej nie zaobserwowalem.
tego akurat nie odpalałem, sprawdzę, ale generalnie IQ ma dla mnie takie sobie ustawienia, obraz w Dolby Ciemnym bardziej mi leży (z drobnymi poprawkami)
 
a swoja droga uzywacie statycznej/stalej wartosci podswietlenia czy moze adaptacyjna? bo ustawilem 45 tak jak ktos zalecal ale w dzien mam bardzo jasno w salonie, a wieczorem jak jest z kolei ciemno to obraz wydaje mi sie za jasny. Jest jeszcze opcja z dynamiczna jasnoscia, ale nie do konca rozumiem czym ona sie rozni od adaptacyjnej jasnosci?
 

caladanr

New member
a swoja droga uzywacie statycznej/stalej wartosci podswietlenia czy moze adaptacyjna? bo ustawilem 45 tak jak ktos zalecal ale w dzien mam bardzo jasno w salonie, a wieczorem jak jest z kolei ciemno to obraz wydaje mi sie za jasny. Jest jeszcze opcja z dynamiczna jasnoscia, ale nie do konca rozumiem czym ona sie rozni od adaptacyjnej jasnosci?
wydaje mi się, że adaptacyjna lepsza. Stała rzeczywiście czasami jest za ciemna, chociaż automat potrafi też "przegiąć". A z tymi różnicami to jeszcze rozkminiam, adaptacyjna zależy chyba od czujnika zewnętrznego a dynamiczna od obrazu wyświetlanego w danej chwili.
 

darkliroj

Member
Stałem się posiadaczem TCL 65c835 (niestety, kupiłem zanim Kiki zmienił cenę) Po kilku dniach testowania - jak dla mnie telewizor świetny. Nie zauważyłem żadnych problemów opisywanych w sieci (głosna cewka, niepełny dimming etc.) Kąty widzenia w codziennym użytkowaniu super, kolory i kontrast, czerń, ruch - bardzo dobre. Dostałem z oprogramowaniem V468 i nic nie kombinuję, bo wszystko działa. Rozwija skrzydła razem z PS5 i też nie zauważyłem jak dotąd problemów (działa VRR i ALLM), w Ratchet i Clanku grałem z 120fps. Jak dla mnie za tę cenę petarda.
Kiki zawsze daje ceny trochę niższe niż w ME, pozostaje mi cierpliwie czekać aż w rzeczonym sklepie cena po raz kolejny spadnie do poziomu 6 tyś i wtedy kupuję
 

kristofkolum

New member
Hej,
Jak to jest z nazwami tego modelu. Chodzi mi dokładnie o to czy model podany w elektro markecie "MM" c831 jest tym samym modelem = c835. Po opisie wnioskuję, że to ten sam TV, ale jednak trochę to dziwne i wprowadza w błąd.
Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.
 

caladanr

New member
No i pochwaliłem. Jest jakiś problem, tv sam wygasza obraz i słychać tylko dzwiek, a czasem tylko ciemny obraz z ledwo widocznymi artefaktami. Wtedy pomaga tylko odłączenie od zasilania. Zazwyczaj dzieje sie to na Tv satelitarnej (canal+). W czasie grania na ps5 nie działo się nic. Dziś tez zawiesił się podobnie na HBOMAX Jakies rady czy serwis?
 
Do góry