Telewizor TCL 65C809 65'' czy tcl65c845

Tomas_ID

New member
Jesli chodzi o hdr na kwadracie wyciąga 2700 nitów.Osobiście chłop powiedział że ten model jest b.dobry.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam




https://**********.com/najlepsze-po...d-4k-tcl-c845-promocja-media-expert-40-rat-0/
Wszędzie bardzo wysokie oceny.
Ale zapewne wszyscy się mylą :)
Tylko TY nieomylny....
 

czarny2807

Active member
Bez reklam




Wszędzie bardzo wysokie oceny.
Ale zapewne wszyscy się mylą :)
Tylko TY nieomylny....
No niesamowite. Oceny ocenami a tutaj kwiatki:


A tutaj jeden z nich: "C845 x2, aktualnie leci mecz Bayern vs Real. Czy jest jakiś sposób na ten zmieniający się co chwilę kolor trawy, czy trzeba się z tym pogodzić?".
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Są dostępne i jedne i drugie.
Pytanie czy masz na dopłatę do 855, bo ten jest już na poziomie poprzednika 954
Ile masz max kasy ?
Jaka odległość od ekranu ?
Jaki masz teraz telewizor ?
Z czego sygnał ?
 

myszczopyszczek

New member
Witam, budrzet nie jest sztywny zaczynalem od 5k a aktualne myślałem coś koło 9k.
Odległość od ekranu 5m.
Salon połączony z jadalnią 65m2 salon bardzo jasny południowy zachód, duże okna.
Aktualnie stary LCD le40r81b - też się dziwię że tyle lat śmiga.
Mam cyfrowy polsat z satelity bardziej dla bajek, discovery, sport to nie moja bajka, oczywiscie netfix, a w perspektywie roku dwóch maja podciągnąć mi swiatełko. Do tej pory netfix był głównie na komputerze bo tv nie miał netu.
Na ścianę wejdzie mi i 65 i 115cali. Remont skończyłem ściana przygotowana, tylko tv brak.
Już od miesiąca jeżdżę i oglądam już byłem zdecydowany na c845 bo obraz żyleta, nawet w porównaniu do samsunga qn90c włączyłem awatar i obraz był bardziej żywy na tcl. Nawet jak się porównywało z oledem samsunga, oczywiscie była różnica ale nie taka żeby dopłacić 4-5 k.
Zastanawiam się nad c855 ze wzgledu na ilość stref. Czy będzie duży przeskok jakosci w porównaniu do c845?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No to gruba zmiana.
Ale w tej klasie obecnej sięgałbym po 85" - szczególnie do tej odległości.
Tak , jest przeskok, bo dwa razy więcej stref i dopłata nie wielka.
Ale jak sam zauważyłeś C845 - obraz żyleta.
Masz na obydwa specjalną cenę dla członków forum z pełnym pakietem z montażem i dostawą dodatkowo.
A kiedy planujesz zakup ?
 

Andrzej83

New member
No to gruba zmiana.
Ale w tej klasie obecnej sięgałbym po 85" - szczególnie do tej odległości.
Tak , jest przeskok, bo dwa razy więcej stref i dopłata nie wielka.
Ale jak sam zauważyłeś C845 - obraz żyleta.
Masz na obydwa specjalną cenę dla członków forum z pełnym pakietem z montażem i dostawą dodatkowo.
A kiedy planujesz zakup ?
A jaka jest cena za 65C855 ?Bo tez sie zastanawiam nad tym C845. obecnie mam samsung qe55q64rat , głównie PC, sport i gry , cyfra+ i netflixy. Jak by dopłata nie bolała to tez bym sie skusil na 65c855. Planuje zakup jak najszybciej.
 
Ostatnia edycja:

myszczopyszczek

New member
W sklepie się zdziwiłem, wiadomo wszyscy producenci robią filmy pokazowe pod swoje produkty. Tak żeby jak najlepiej wyglądały. Przy załączeniu dwóch takich samych filmów mini Ledy od tcl naprawdę deptały oledom po piętach. Zakup planuje na już + - tydzień dwa, zmieni to coś?
A jak by była cena tej 85 c855?
Mam dylemat bo nie ma jeszcze testów c855, nie ma jej jeszcze w sklepach i nie mogę porównać.

65 cali przy 5m to daj sobie spokój. Masz budżet na 85.
To planuje kolega ja chciałbym 75- 85 cali
 

myszczopyszczek

New member
Ogladałem w media expert treści wyszukiwane na youtube. Podjedź i sam sprawdź. Akurat w moim expercie były wszystkie obok siebie 90c, c845 i oled samsunga za 14 k na trzech ścianach. Oczywiście różnice były ale jak mówię nie w zamian za taką dopłatę a w niektórych scenach różnice można było zobaczyć tylko w czerni. Moim zdaniem w c845 czerń i tak jest na wysokim poziomie. Ekspertem nie jestem mówię o moich wrażeniach. Uważam że najlepiej zobaczyć na żywo, na youtube było porównania samsunga 90c i c845 i na filmie wypadał samsung o wiele lepiej. Tylko pytanie jak była ustawiona kamera jak jasność i inne parametry czy test był opłacony?
Można przyjąć że każdemu producentowi zależy aby jego telewizor wypadł najlepiej. Można również przyjąć że każdy telewizor na ekspozycji był kalibrowany, ok. Ale to oznacza, że kalibracją za 500zł jesteśmy wstanie mieć prawie oleda za 4,5 k mniej, ja tak na to patrzę. Każdemu podoba się coś innego, naprawdę zachęcam do wycieczki do media i zobaczyć samemu. Poproś niech puszcza coś innego jak obraz testowy, niech puszcza na wszystkich to samo, poproś o test Local dimming i zobaczysz jak wygasza. Nie jestem jakimś fanem tcl 90% urządzeń w domu telefony, zegarki itd. mam z samsunga lubię tą markę. Nie zachęcam nikogo, po prostu takie są moje odczucia. A byłem już ze 3- razy w media w moim mieście i w innym też i odczucia mam takie same. Nie jest to chwilowe zauroczenie ja staram sie zawsze kupować przemyslanie. Sprzedawca śmiał się, że jak przyjdę 4 raz to poczęstuje mnie kawą:)

Kiki to jaka by była cena z 75c855 bo na tego bym się zdecydował?
 
Do góry