Telewizor Sony KDL-60W855B

jacabad

New member
Proszę o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami na temat tego nowego modelu na rok 2014 , ja powiem tak na szybko że oglądałem go w media i skalowane sd bardzo dobre, jakość filmów HD bardzo dobra z podłączonego dysku przenośnego który komunikował sie z dyskiem bez problemu a sam media player wbudowany w telewizor odtwarzał je bez zająknięcia. Wygląd tego telewizora naprawdę bardzo ciekawy powiem że robi wrażenie ten nowoczesny styl , nie wiem czy występuje nie równe podświetlenie w warunkach sklepowych nie byłem w stanie tego stwierdzić. To moja subiektywna ocena na szybko gdzie stałem przed nim raptem parę minut z podłączonym dyskiem a następnie przełączając kanały telewizji cyfrowej DVB-T.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Przykro mnie , że nie mogę niestety podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat nowego telewizora firmy Sony KDL-60W855B , bo go jeszcze nie widziałem osobiście . Można jednak bliżej zapoznać się z recenzją( i nie tylko)
tego modelu telewizora firmy Sony , na stronie portalu FullHD.gr :

Sony BRAVIA KDL-60W855 [Review] - FullHD

Telewizor ma montowaną dobrą matrycę firmy Samsung typu S-PVA model : ND4Y600LNX0101 .
Matryca jest 100 Hz , Motionflow XR 400 .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

marek14

New member
Witam, mnie też ciekawi ten TV SONY KDL-60W855, i jak się ma do SHARP LC-60LE855E/7E? Która matryca i cały TV wypada lepiej ? Jak możecie to napiszcie mi różnicę w Sharpie między 60LE855E/7E. Z tego co wyczytałem to ...7E ma DVB-S2-tuner satelitarny( czy będzie on potrzebny jak się ma kablówkę?-różnica ceny to 650zł, na razie jadę na analogu, ale mam zamiar to zmienić razem z nowym TV). Może macie jakiś inny TV (wolałbym tańszy) na uwadze. Ogólnie bardzo mi się podoba SHARP LC-60Q10E, ale cena trochę za dużo .PS Jak jest z tymi aplikacjami? I jeszcze jedno pytanko o LG 55LA965V(jest teraz w promocji razem z Nexusem 5), czy warto? Jest mniejszy, ale jest 4K(jak z obrazem?) Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp ma ostrzejszy obraz, znacznie lepszą blokadę szumów, super płynność, bardzo dobrą czerń.

Model 855 nie ma DVB-su
Jak masz kablówkę to Ci taki tuner nie potrzebny
Ceny są specjalne dla członków forum - więc napisz na PW dostaniesz
info.
Do aplikacji dokupisz dongla z Androidem i będziesz miał ich 900.000
W UQ10 masz już Miracast więc smartfon lub tablet z Miaracast i masz wszystko w czasie rzeczywistym.
 

3mk2

New member
Porównywałem dwa telewizory Sharpa 60 UQ 10 i Sony 60 W 855 i jak czytam opinie Kikiego to czytam tylko sprzedawcę marki Sharp. Cóż... każdy może mieć swoja opinie ja zdecydowanie ,dla jakości obrazu wybrałem Soniaka. Jestem bardzo zadowolony ,kupiłem za 6999 zł.
 

jacabad

New member
Ja akurat sie zgodze z kikim Sharp 60UQ10 ma lepszy obraz od Sony bez dwóch zdań bo też testowałem te dwa telewizory w sklepie na swoim podpiętym źródle pod USB , w Sharpie obraz bardziej mi sie podobał miał lepszą płynność obrazu i radził sobie lepiej z gorszej jakości plikami. Jednak z tych dwoch modeli wybrałem plazmę od kikiego Panasonica 55ST60E w której najbardziej podobał mi sie naturalny obraz i jak dla mnie świetnie sobie radziła z gorszej jakości plikami filmowymi żadnej pikselozy jak w ledach przy gorsej jakości obrazu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy ma swoje radości. Wystarczy je zestawić obok siebie i ocena jest prosta. My akurat mamy takie możliwości.
Jeśli ktoś ma wątpliwości wystarczy poprosić o prezentacje modeli w domu aby się przekonać i wybrać to co jest dla nas najlepsze.
 

marek14

New member
Sony posiada fajne aplikacje i pewnie jest cały czas wspierane, ale ta matryca SAMSUNGA mnie przeraża, gdyż mam laptopa i w nim jest matryca tej firmy i to jest po prostu porażka(SAMSUNG bratu się spalił tv 2lata i 2dni, mi telefon i powiedzieli, że zalany wodą był ,a nie był,koledze padło HDMI i problem WIFI). Więc zostanę chyba przy SHARPIE( ma 200Hz), mam pytanie jak z awaryjnością SHARPA ? Pytam gdyż mama kupiła i się spalił po roku, wymienili na nowy ten na razie działa 2 lata (niektórzy też mieli problemy), jak z tymi modelami? Czy jest wspierany np. nowe aplikacje, dodatki.Jakie największe wady ma SHARP LE855E, czy może lepiej poczekać z 3 miesiące na UQ10E, aż stanieje. A jeszcze pytanie jak z pilotami, czy można programować i czy mają PIP, stop klatkę oraz jak bym zmienił z kablówki na dekoder polsatu, czy te tunery satelitarne wtedy by wyeliminowały dekoder bo wolał bym przełączać kanały w TV, a nie w dekoderze.Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

mania137

New member
A wiecie jak się ma Sony KDL-60W855B vs. samsung ue60f7000?? Proszę o poradę, muszę szybko podjąć decyzję i potrzebuję fachowej opinii. Samsung jest z 1500 PLN droższy, ale czy ta dopłata jest uzasadniona??
 

tdx

New member
Bez reklam
Oba TV na matrycy Samsunga, różnica jest taka że W855B jest 100Hz a F7000 200Hz
 

mania137

New member
Dziękuję za info, wrzuciłam też listę, ale chyba w wątku Samsunga, więc dodam jeszcze raz z zapytaniem: Czy poza tymi dwoma TV rekomendujecie coś jeszcze??

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 40m²
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok. 3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? ma wisieć na ramieniu ze skrętem poziomym 90 stopni ( oglądanie z bufetu śniadaniowego )
6. Jak słońce świeci w pokoju? ciągle :eek:kna z lewej, prawej i na wprost ( wschód, południe, zachód ) więc cały dzień słońce ( od południa i zachodu są rolety )
7. Jaki masz obecnie telewizor? brak TV
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? WiFi nagrywanie na USB, tunery tv wbudowane, smart
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? tel. sat.
10 .Jakie urządzenia? nie rozumiem pytania
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? nie wiem
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, seriale z sieci, reality
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak bardzo często
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Preferencje co do marki? SAMSUNG, Sony, ale nie upieram się ( nie lubię LG )
17. Preferencje co do wielkości? 60””
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? nic
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? pół na pół
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 6000 - 9000
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? aktywne
 

fearpoland

New member
Witam. Kupiłem parę dni temu Sony kdl 60w855b . Zasadniczo jestem bardzo zadowolony . Po małej zabawie ustawieniamy obraz jest naprawdę przyjemny dla oka i naturalny. Jedyny problem to brak płynności przy współpracy z dekoderem kablówki multimedia. Przy wlaczonej 720 p wszystko cacy ale przy 1080i nie da się patrzeć na mecze z brazylijskich boisk widać wyraźne klatkowanie obrazu. Wcześniej miałem plazma Samsunga model z 2010 roku i nie miałem tego problemu. Proszę o podpowiedzenie czy to ten typ tak ma czy mam wadliwy egzemplarz.
 

fearpoland

New member
Działa

Stało się coś dziwnego po kolejnej zmianie ze złością w dekoderze z 720 p na 1080i obraz jest idealny.
Wydaje mi się ze wpływ na to mogła mieć aktualizacja softu w tv . NIE jestem w 100% pewien czy to aktualizował się tv czy Ps4 :p , ale jeśli to tv to w tym czasie zaczęło wszystko śmigać.

Dziękuje za zainteresowanie
 

xroccox360

New member
miałem okazje miec ten tv w domu naszczescie go wymieniłem prucz dobrego smarta ładnej obudowy tv to po prostu kpina na tej matrycy samsunga nie da sie ogladac tv nie posiada zadnych kontów tragednia wczesniej miałem w805 na ips-e zdecydowanie bardziej przekonujaca matryca tu widać Sony chyba sprawdza reakcje kupujacych w tym modelu.....jest to poprostu samsung w obudowie sony bardzo kiepskie wrazenie daje obraz nie polecam
 

xroccox360

New member
miałem okazje miec ten tv w domu naszczescie go wymieniłem prucz dobrego smarta ładnej obudowy tv to po prostu kpina na tej matrycy samsunga nie da sie ogladac tv nie posiada zadnych kontów tragednia wczesniej miałem w805 na ips-e zdecydowanie bardziej przekonujaca matryca tu widać Sony chyba sprawdza reakcje kupujacych w tym modelu.....jest to poprostu samsung w obudowie sony bardzo kiepskie wrazenie daje obraz nie polecam

fuc... miałem tryb sklepowy teraz obraz jest bajka a podświetlenie nie widziałem w zadnym tv lepszego z testowanych przeze mnie przez usb chodzi wszystko smart jest mało rozbudowany ale potrzebne dla mnie rzeczy są konty mogły by byc lepsze ale telewizora z boku sie nie oglada i wzgledem ips wczesniejsszych ostrosc lepsza zdecydowanie obraz w grach po klibracji mega nic tylko brać!!! zwracam honor SONY
 
Do góry