Telewizor sony do telewizji analogowej

kola01

Well-known member
Bez reklam
hojlo1 napisał:
digitalus - miedzy 2007 rokiem a dniem dzisiejszym (namiar, który podałeś) jest spora różnica w jakości produkowanych TV (na korzyść obecnych).

To widać także przy analogowej kablówce . ;)

No właśnie. Ja myślę, że Digitalus napatrzył się na telewizory kilka lat temu i wyszło mu, że plazma lepsza i wcale mu się nie dziwię bo wtedy po prostu była lepsza dla sygnałów zwłaszcza dla SD. Sam jeszcze do niedawna żyłem w przekonaniu o lepszości plazmy i poszedłem do sklepu z zamiarem wybrania takowej i to z wyższej półki ale bardzo dobry i życzliwy znajomy pracujący w sieci renomowanych salonów RTV szybko mi udowodnił że przez kilka lat dużo się zmieniło. Wygodnie sobie siedziałem w lekko oświetlonym pomieszczeniu przypominającym domowe zacisze a on podłączał w te i we wte plazmy i LCD. Połowa testów była na sygnale SD. Sam byłem zaskoczony, że tyle się pozmieniało na korzyść LCD. W plazmie podobają mi się tylko 2 rzeczy: płynność ruchu i doskonałe kąty (no, morze jeszcze czerń ale niestety tylko w nocy bo w dzień jest fatalna!!!). Reszta to same wady z góry na dół.
Prezentacja w salonie miała miejsce pół roku temu a i tak zauważyłem, że przez ten czas LCD stały się jeszcze lepsze w SD. Miesiąć temu kupiłem LCD SONY 46Z5500. Po tygodniu przyszedł do mnie taki jeden wielbiciel plazmy, coś jak digitalus. Posiedział, popatrzył i przyznał mi rację, że dzisiejsze dobre LCD kładą plazmy na łopatki.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Panowie - czemu popadacie w skrajności.:confused:;)

W budżetowych TV wygra jakością obrazu (przy SD) ten sprzęt, który bez dodatkowej, często skomplikowanej elektroniki "z natury" lepiej odtwarza taki sygnał.

Zaś np "górna półka na dzisiaj" (u nas praktycznie niedostępna) to choćby ten link (oceniają zawodowcy od HD):
http://gizmodo.com/5409025/the-5-best-tvs-you-can-buy

1wsze i 2ie miejsce to PDP.
("jutro" może się wszystko zmienić)
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
hojlo1 napisał:
Panowie - czemu popadacie w skrajności.:confused:;)

W budżetowych TV wygra jakością obrazu (przy SD) ten sprzęt, który bez dodatkowej, często skomplikowanej elektroniki "z natury" lepiej odtwarza taki sygnał.
Albo Cię nie zrozumiałem albo nie mogę się zgodzić. Matryce LCD jako takie, niewiele się rozwinęły przez ostatnich kilka lat podobnie jak ekrany plazmowe. Natomiast bardzo się rozwinęła elektronika stosowana w telewizorach LCD wspomagająca wyświetlanie obrazu dlatego powstają skrajności, że z taką samą matrycą jeden LCD gra wyraźnie lepiej a drugi gorzej. Bo to właśnie elektronika najwięcej się musi napracować by można było z kiepskiej jakości sygnału SD zrobić coś ładnego. To od procesora obrazu najwięcej zależy. Dla sygnału HD właściwie niewiele musi robić. Wyświetla go taki jaki jest bo ten sygnał sam z siebie daje dobrą jakość obrazu. Inna sprawa, że czasami te wszystkie "wspomagacze" dla SD ustawione na maxa polepszają jedno ale kosztem drugiego. Np poprawa płynności ruchu ale pojawiają się w zamian czasami artefakty w dynamicznych scenach. Ale to są marginalne kwestie wymagające jedynie odpowiedniego skalibrowania ustawień telewizora LCD.
Niestety dla telewizorów plazmowych zaprzestano udoskonalania elektroniki dlatego dzisiejsze LCD wyprzedziły jakością obrazu SD plazmy (LCD przy sygnale HD zawsze było lepsze).

Reasumując, plazma jako czysty ekran jest lepsza do sygnału SD niż "goła" matryca LCD. To nie ulega wątpliwości. Ale dzisiejsza elektronika montowana w TV LCD nadrabia i to z nawiązką, ogólno pojętą jakość obrazu. Dodatkowo przy sygnale HD, LCD zawsze było lepsze od plazmy. Dlatego dziś zakup telewizora plazmowego jest już przestarzałym pomysłem oczywiście z wyjątkami takimi jak np KURO, który już nie jest produkowany, jest bardzo drogi i żłopie masakryczne ilości prądu.

Myślę, że za rok, góra dwa, plazmy zupełnie znikną za salonów RTV
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
uwazam ze kazda plazma kladzie lcd na lopatki, robi z lcd miazge
zawsze bede uwazal ze jakosc obrazu sd jest lepsza w plazmie bo widze taka roznice z kilku metrow.
kazdy kto ma mozliwosc porownania jakosci obrazu sd w lcd i plazmie przyzna mi racje to cytat innej osoby

PLAZMA to Piękne i bogate kolory. Świetna, powtarzam ŚWIETNA jakość obrazu SD a HD... - brakło mi słów zachwytu. Obraz z kablówki Vectra, sygnał cyfrowy z dekodera HD. Wczoraj oglądałem 1 połowę meczu na LCD'ku u rodzinki, a 2 połowę u siebie na moim kochanym Panasiu. Na LCD wszystko wygląda plastikowe, brak płynnych przejść pomiędzy poszczególnymi barwami, kolory jakieś takie jak z kreskówek, ruchome napisy rozmywają się, a gdy pojawia się jednolite tło (np. nieostre ujęcie trybun, podczas gdy ostrość skupiona jest na pierwszym planie), tło przyjmuje postać wielkich kostek - obrzydliwe.

potwierdzenie jest widoczne na moich zdjeciach , widac twarze kibicow , niech kazdy zobaczy. na lcd nigdy nie bedzie takiej ostrosci obrazu.
oczywiscie jesli komus podoba sie lcd to moze kupic lcd bo przeciez ma taki wybor. jedyna zaleta lcd to mocniej swieci. telewizory lcd zdominowaly rynek bo wiekszosc uwaza ze sa lepsze od plazmy. to sie nazywa sila trendu.taki trend wzrostowy jest od wielu lat:) zmiany raczej nie bedzie
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
w_wilk napisał:
Posiadam w domu dwa telewizory LCD Sama 786 i Sony W5500 z doprowadzonym słabym sygnałem analogowym i dobrym cyfrowym i muszę przyznać że obraz na analogu jest kiepski. Niestety ale telewizory LCD pokazują swoje możliwości dopiero na dobrym sygnale. Dla sygnału analogowego znacznie lepiej sprawdzi się plazma (a najlepiej dobry CRT). Nie pomoże tutaj obróbka elektroniczna która jest podstawą dobrych LCD. Obiektywnie patrząc trzeba przyznać że obraz reprezentowany przez telewizory plazmowe jest bardziej naturalny a jej wypieranie z rynku jest spowodowane większą uniwersalnością LCD, pewnymi nie do końca dającymi się usunąć wadami plazmy oraz zwykłym marketingiem sprzedawców.
Pozdrawiam

...to powinno przywrócić wątek na właściwe tory, bo jest...w 100% wiarygodne (znam to z autopsji...) . ;)
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Dyskusja robi się bez sensu. Coby nie mówić, plazmy znikają ze klepów bo kilenci już ich nie chcą kupować. Wszyscy z nich się mylą? Wolą kupić gorsze urządzenia? I nie jest prawdą, że napatrzyli się na obraz HD w salonie bo na większości jest jednak wyświetlany sygnał analogowy SD (łatwo rozgałęzić).
A autor ww. wątku, idąc również radami Kikiego, kupił LCD i twierdzi, że jest bardzo zadowolony.

Dalszy ciąg tej nudnej już dyskusji, wielbicielom walki między jedną technologią a drugą proponuję przenieść do właściwego działu.

Koniec.
 
Ostatnia edycja:

perc

New member
32 cale W czy V 5500 do kablówki z dekoderem (nie talerza)

Nie koniec! Jeszcze pytanie. Kiki , na pewno to porównałeś. Wybieram miedzy 32 calowymi V5500 i W5500. Czy W odbiera kablówkę (taką z dekoderem, ale SD) dużo lepiej niż model V? Wolałbym V ze względu na niższy input lag po podłączeniu konsoli czy komputera.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
perc napisał:
Nie koniec! Jeszcze pytanie. Kiki , na pewno to porównałeś. Wybieram miedzy 32 calowymi V5500 i W5500. Czy W odbiera kablówkę (taką z dekoderem, ale SD) dużo lepiej niż model V? Wolałbym V ze względu na niższy input lag po podłączeniu konsoli czy komputera.
W5500 i V5500 to te same telewizory, z tym, że "W" ma dodatkowo 100Hz, które w trybie gra i tak jest wyłączone więc il będzie taki sam. 100 Hz przydaje się natomiast do filmów i sportu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry