Telewizor sony do telewizji analogowej

piotr818

New member
Bez reklam
Mam i Plazmę i LCD Sony KLD-40V5500

senior45 napisał:
digitalus wez przestan te banialuki pisac.Plazma byla dobra 2 lata temu i wydawalo jej sie ze cos zdziala .stalo sie jednak inaczej.Sony dobilo plazme systemem BE3 i wez sie juz tutaj nie produkuj.Wielkimi krokami nadchodzi era HD gdzie LCD jest nie do pobicia.Zacznij moze wciskac te kity 80 letnim babciom po mszy na jakiejs wiosce.Kiedys dalbym sie nabrac na takie bzdety ale nie dzisiaj kiedy LCD Sony jest telewizorem nie do pobicia i to zarowno w SD jak i w HD.


Ponieważ wiele lat zajmowałem się naprawą telewizorów osmielam się
wyrazić opinię że, tylko w jednym przypadku LCD ma przewagę -
nadaje się jako monitor do komputera w pozostałych wyżej wymienionych nie ma porównania plazma jest zdecydowanie lepsza w obrazie.
Telewizory Pioneer są produkowane ale z matrycami G12 Panasonica.
Matryca LCD jest znacznie tańsza w produkcji niż matryca plazmowa.
Sony nie jest wiodącą firmą w produkcji LCD - matryce są koreańskie.
itp itd.




 

hojlo1

New member
Bez reklam
Panowie - tytuł wątku to:
;)

(fotki nie są z analogowej TV)

Tak się składa że nadal "trochę instaluję" TV i sam radze przyszłym użytkownikom przejść na min. transmisję cyfrową przy zmianie TV.
(żadne odkrycie)

TV kablowe szybko zauważyły odpływ klientów przy zmianie TV na "płaskie" i błyskawicznie swoje dekodery zaczęli dawać (by klienci masowo nie uciekali w kierunku platform cyfrowych SAT).
 

hojlo1

New member
Bez reklam
senior45 - na identycznych zasadach mogę być i Twoim kolegą (dla mnie nie problem):)

Proponuje skupić się na wątku pytającego.

Jeżeli ktoś doradza że LCD 40' spisze się dobrze przy analogowym sygnale...to jest marnym doradcą.:(
 

jgx

New member
Bez reklam
zaraz zaraz, fotki kolegi digitaliusa też chyba nie są z analoga, ale wogóle pytanie który tv do analogowej jest bez sensu przecież jeszcze troche i sd będzie tylko cyfrowe (pomijając jakieś skanseny :) więc jak można kupować tv kierując się takim kryterium? Powinno się założyć że sd oglądamy po cyfrze czyż nie? A to chyba troszke zmienia postać rzeczy
 

hojlo1

New member
Bez reklam
...wątek robi się zabawny. ;)

jgx - mam nadzieję ze zasponsorujesz pytającemu już teraz jakiegos cyfrowego "set-top-boxa", by:
Powinno się założyć że sd oglądamy po cyfrze czyż nie? A to chyba troszke zmienia postać rzeczy
 

senior45

New member
Do analogu polecam Rubina.A tak na powarznie jak juz napisal jgx analog to juz chyba tylko w skansenach i nie widze sensu kupowania telewizora czy to plazmy czy LCD majac taki sygnal.Chyba tylko dlatego zeby go miec.Telewizora nie oglada sie pod katem 180 stopni.Wazne jest tez do czego i w jakim miejscu bedzie stal telewizor.Ja mam dosyc jasny pokoj i nie widze sensu kupowania plazmy.Po drugie jesli kupie duzy telewizor a mialaby to byc plazma to musze zwrocic uwage na jednak ciagle dosyc duzy pobor pradu.Zeby go zmniejszyc musialbym ustawic obraz na modus KINO a to juz calkiem mija sie z celem w ciagu dnia a jeszcze dodatkowo plazma.U mnie TV leci dobre 10 godzin i w takim Panasonic musialbym ustawic obraz na dynamiczny:D.suma sumarum.Kazda technologia ma wady i zalety i kazdy musi wiedziec co mu odpowiada.Poprostu wziasc tv do domu i go wyprobowac a pozniej zaniesc do sklepu i wymienic na Plazme lub plazme na LCD.Ja tak zrobilem i zostalem przy LCD.
 

damiantomek2

New member
Zanim znikną skanseny przyłączam się do pytania?

jgx napisał:
zaraz zaraz, fotki kolegi digitaliusa też chyba nie są z analoga, ale wogóle pytanie który tv do analogowej jest bez sensu przecież jeszcze troche i sd będzie tylko cyfrowe (pomijając jakieś skanseny :) więc jak można kupować tv kierując się takim kryterium? Powinno się założyć że sd oglądamy po cyfrze czyż nie? A to chyba troszke zmienia postać rzeczy
Witajcie
Przyłączam się do pytania jaki TV do "skansenowego" analogowego sygnału
np. z najzwyklejszej kabłówki z Vectry. Na dzień dzisiejszy naziemna tv jest tylko w "Wiadomościach" i prasie, a nie każdy ma ochotę i go stać na platformy n, C+ czy Polsat. Są też osoby starsze ,dla których na forum ludzie szukają TV nomen omen ze zwykłej kablówki lub anteny.
A tak na marginesie to po wyłączeniu w USA sygnału analogowego spora
liczba ludzi została odcieta od odbioru telewizji. Może czytaliście o tym
bo mnie to bardzo zastanowiło czy USA to skansen.
Ponowie więc pytanie jak wyżej co polecicie dla kogoś kto chce zmienic 15 letnie 21" CRT,ma max. 3m do tv i 4 do 6 osób do patrzenia pod różnymi kątami, a na dzień dzisiejszy nie ma ochoty bulić platformom dającym układ kanałów pod kaskę (chcą oglądać discowery to tylko
w najbogatszym abonamencie) to samo w kablówkach.
digitalus poleca plazmy, a inny kolega LCD ale technologie mają wady
i poszczególne modele też więc ludzie pytają, i proszą o radę. Fajnie iż jest to forum bo w sklepach sprzedawcy sprzedają to na co mają plan sprzedaży i tylko dzięki WAM forumowicze przeciętny Kowalski(jak przebrnie przez posty) dowie się co kupić.
Przepraszam jeśli kogoś wnerwiłem tym przydługim postem ale walczmy
z stacjami o przezroczyste loga kanałów dla zwolenników plazm
i z producentami by czarny był czarny, a biały biały i serwisy nas nie olewały. No i poradźcie co ma kupić "Kowalski" do sygnału ze zwykłej kabłówki Plazmę czy LCD/LED do max.3500.

Pozdrawiam i Wesołych Świąt
dla zwolenników wszystkich
technologi
 

damiantomek2

New member
Zanim znikną skanseny przyłączam się do pytania?

jgx napisał:
zaraz zaraz, fotki kolegi digitaliusa też chyba nie są z analoga, ale wogóle pytanie który tv do analogowej jest bez sensu przecież jeszcze troche i sd będzie tylko cyfrowe (pomijając jakieś skanseny :) więc jak można kupować tv kierując się takim kryterium? Powinno się założyć że sd oglądamy po cyfrze czyż nie? A to chyba troszke zmienia postać rzeczy
Witajcie
Przyłączam się do pytania jaki TV do "skansenowego" analogowego sygnału
np. z najzwyklejszej kabłówki z Vectry. Na dzień dzisiejszy naziemna tv jest tylko w "Wiadomościach" i prasie, a nie każdy ma ochotę i go stać na platformy n, C+ czy Polsat. Są też osoby starsze ,dla których na forum ludzie szukają TV nomen omen ze zwykłej kablówki lub anteny.
A tak na marginesie to po wyłączeniu w USA sygnału analogowego spora
liczba ludzi została odcieta od odbioru telewizji. Może czytaliście o tym
bo mnie to bardzo zastanowiło czy USA to skansen.
Ponowie więc pytanie jak wyżej co polecicie dla kogoś kto chce zmienic 15 letnie 21" CRT,ma max. 3m do tv i 4 do 6 osób do patrzenia pod różnymi kątami, a na dzień dzisiejszy nie ma ochoty bulić platformom dającym układ kanałów pod kaskę (chcą oglądać discowery to tylko
w najbogatszym abonamencie) to samo w kablówkach.
digitalus poleca plazmy, a inny kolega LCD ale technologie mają wady
i poszczególne modele też więc ludzie pytają, i proszą o radę. Fajnie iż jest to forum bo w sklepach sprzedawcy sprzedają to na co mają plan sprzedaży i tylko dzięki WAM forumowicze przeciętny Kowalski(jak przebrnie przez posty) dowie się co kupić.
Przepraszam jeśli kogoś wnerwiłem tym przydługim postem ale walczmy
z stacjami o przezroczyste loga kanałów dla zwolenników plazm
i z producentami by czarny był czarny, a biały biały i serwisy nas nie olewały. No i poradźcie co ma kupić "Kowalski" do sygnału ze zwykłej kabłówki Plazmę czy LCD/LED do max.3500.

Pozdrawiam i Wesołych Świąt
dla zwolenników wszystkich
technologi
 

digitalus

Banned
damiantomek2 najlepszy test to zabrac do sklepu plytke z filmem divx, poprosic sprzedawce aby podlaczyl dvd do lcd, pozniej do plazmy.najlepiej aby podlaczyl dvd przez hdmi aby uzyskac najlepsza jakosc obrazu.jesli dvd nie ma hdmi to moze byc component.
divx dlatego bo to slabe zrodlo sygnalu. aby test byl dobry najlepiej wybrac takie miejsce w sklepie aby nie bylo bardzo mocnego oswietlenia.
moge sie zalozyc ze kazdy wybierze plazme.
nie widzialem jeszcze zadnego lcd na ktorym divx wyglada dobrze.
do testu wybarac 37x10y i np najdrozszy lcd sony.
benchamrk.pl ocenia jakosc divxa w lcd na 1 punkt
plazma ma 3 punkty
jesli plazma ma 3 punkty to gdy podlaczymy lepsze zrodlo sygnalu(telewizja kablowa) to oczywiste ze w telewizorze plazmowym jakosc obrazu musi byc lepsza niz w lcd
 
Ostatnia edycja:

damiantomek2

New member
Więc jakie Sony LCD do anologowego sygnału?

hojlo1 napisał:
....przypominam tylko ze to dział: LCD/Sony . :)

hojlo 1 dzięki za przypomnienie. Przepraszam jeśli mój post był trochę niezgodny z tym wątkiem ale jakie Sony byś poradził do takiego sygnału? Bowiem o zaletach i wadach plazm poczytałem i zacząłem
szukać alternatywy w LCD do sygnału ze zwykłej kablówki z dobrymi
kątami bo ostatnie co mi potrzebne to rywalizacja o miejsce przed TV.

Pozdrawiam
 

w_wilk

New member
Posiadam w domu dwa telewizory LCD Sama 786 i Sony W5500 z doprowadzonym słabym sygnałem analogowym i dobrym cyfrowym i muszę przyznać że obraz na analogu jest kiepski. Niestety ale telewizory LCD pokazują swoje możliwości dopiero na dobrym sygnale. Dla sygnału analogowego znacznie lepiej sprawdzi się plazma (a najlepiej dobry CRT). Nie pomoże tutaj obróbka elektroniczna która jest podstawą dobrych LCD. Obiektywnie patrząc trzeba przyznać że obraz reprezentowany przez telewizory plazmowe jest bardziej naturalny a jej wypieranie z rynku jest spowodowane większą uniwersalnością LCD, pewnymi nie do końca dającymi się usunąć wadami plazmy oraz zwykłym marketingiem sprzedawców.
Pozdrawiam
 

jgx

New member
Bez reklam
w_wilk napisał:
Posiadam w domu dwa telewizory LCD Sama 786 i Sony W5500 z doprowadzonym słabym sygnałem analogowym i dobrym cyfrowym i muszę przyznać że obraz na analogu jest kiepski. Niestety ale telewizory LCD pokazują swoje możliwości dopiero na dobrym sygnale. Dla sygnału analogowego znacznie lepiej sprawdzi się plazma (a najlepiej dobry CRT). Nie pomoże tutaj obróbka elektroniczna która jest podstawą dobrych LCD. Obiektywnie patrząc trzeba przyznać że obraz reprezentowany przez telewizory plazmowe jest bardziej naturalny a jej wypieranie z rynku jest spowodowane większą uniwersalnością LCD, pewnymi nie do końca dającymi się usunąć wadami plazmy oraz zwykłym marketingiem sprzedawców.
Pozdrawiam


bełkot i piep... w bambus - naprawde już nie moge czytać takich głupot - co to znaczy analogowy - czy jak cie stać na w5500 to nie stać cie 20zł, no dobra 10 zł za podstawowy pakiet np. TNK lub cyfrowy polsat????? I już nie ma ANALOGOWY TYLKO JEST CYFROWY -ja oglądam od wczoraj na 46 z45000 z cyfry+ tylko sd i jestem na 90% programach bardzo zadowolony, miałem wcześniej na teście przez 2 dni plazme samsunga 50b650 i jestem pewny ze obraz który mam obecnie nie jest gorszy a nawet zaryzykowałbymbym stwierdzenie że w wielu aspektach jest LEPSZY NIŻ NA OWEJ PLAŻMIE!!! I mówimy oczywiście o SD - myśle że po podpięciu HD np. z n taki lcd deklasuje plazme - i żeby było jasne aby tak było musi to być lcd wysokiej półki co najmnie seria w lub z, kumpel ma jakiś starszy model 50 hz i faktycznie jest lipa ale nowe modele naprawde świetnie śmigają na sd gdy jest w miare dobry sygnał jak np cyfra+

ps. w_wilk nie biez tego bezpośrednom do siebie - pisze to do ludzi którzy faktycznie mają TYLKO sygnał analogowy
 
Ostatnia edycja:

w_wilk

New member
Proszę o trochę więcej kultury i wyrozumiałości w wypowiedziach. Moja odpowiedź była na temat co będzie lepsze do sygnału analogowego. I tutaj nie mam wątpliwości że plazma i CRT będzie wyglądałą lepiej. Sam wybrałem LCD ale jestem świadomy wszystkich ułomności tego typu TV (nawet pomimo LED w Samie). Bądźmy bardziej obiektywni a nie mówmy że najlepszy sprzęt to taki który sami posiadamy. Do porównań obrazu natomiast sklep zwykle się nie nadaje. Dlatego cenię sobie testy i wypowiedzi na forach internetowych i uwzględniam je przy wyborze sprzętu. Ponieważ takich ludzi jest pewnie więcej starajmy się wypowiadać obiektywnie, aby odnieśli z nich korzyść.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
....no to może na teorię odpowiem praktyką :D
(tym co analog "w oczy kłuje")

Znam osobiście z kilkadziesiąt rodzin, którzy po: domach/mieszkaniach mają rozprowadzone "analogowe kablówki", czy własne sygnały z róznorakiego sprzętu.

Teraz zaoferujcie im by przeszli z tym na cyfrę!?

-----------------------

Najprościej - wyłączą np analogową kablówkę i kto miał np. 3 TV (legalnie rozprowadzone) do odbioru, będzie musiał: zakupić/dzierżawić np. dekodery pod każdy TV (jeżeli chce mieć możliwość wyboru kanału).


Zanim napisze się o "skansenie" itp.... - trzeba pierw (jak opisują poprzednicy) rozpatrzyć sprawę z różnej strony.



Ps - stąd wiem jak np sony się spisuje na takim analogu. ;)
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
digitalus - miedzy 2007 rokiem a dniem dzisiejszym (namiar, który podałeś) jest spora różnica w jakości produkowanych TV (na korzyść obecnych).

To widać także przy analogowej kablówce . ;)
 
Do góry