Telewizor Sony, a gwarancja na 5 lat

Piotrek W

New member
Cześć!
Jestem na etapie wybierania TV 75 cali (zakładałem jakiś czas temu inny wątek o tytule "75 cali za 8-11 tys"), gdzie opisywałem wymagania itd.Wertując internet i słuchając kolegów z wątku o którym mowa na chwilę obecną mam 2 faworytów:
Sony Bravia KD-75XG8596
Sony Bravia KD-75XF9005

W związku z przygodami jakie miałem/ mam z dwoma poprzednimi TV chciałbym rozszerzyć gwarancję/ ochronę do 5 lat. Pytanie brzmi jak to zrobić i czy dla modelu zeszłorocznego też byłaby na to szansa.
Czytałem, że Sony oferuje gwarancję na 5 lat, ale dla sprzętów zakupionych w Sony Center- to był temat sprzed lat z jakiegoś forum więc podejrzewam, że informacja może nie być aktualna.
Znalazłem w na necie pakiety gwarancyjne do kupienia. Kosztują różnie (w zależności rzecz jasna od wartości telewizora).
Znalazłem np takie:
https://sklep.kskd.pl/pakiet-serwis-extra-plus-dla-telewizora-bravia-8,3,11886,7466
dla TV za 8-12 tys oraz

https://sklep.kskd.pl/pakiet-serwis-extra-plus-dla-telewizora-bravia-p,3,11886,7467
dla TV za powyżej 12tys.

Czy dobrze rozumiem, że dla TV za plus minus 9-11 tys mógłbym taką gwarancję za ok tysiaka dokupić?

Próbowałem namierzyć jakiś kontakt do Sony żeby ich zapytać, ale numer niekatywny a aktywnego nie znalazłem.

Temat będę finalizował za mam nadzieję kilka-kilkanaście dni więc bardzo proszę o radę.

Piotrek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem jak jest teraz , ale jak ja kupowałem to jestem przekonany, że i dla tv kupionych np w Mm można było u nich kupić taką gwarancję, tyle, że to troszkę drożej wychodziło.. Natomiast kupując u nich czyli w SC mozesz od razu kupić, albo jest jakiś określony czas do jakiego musisz się zmieścić z wykupieniem takiej gwarancji. Ale jak od razu kupujesz to jest najtaniej. Natomiast co do ceny takiej gwarancji to trzeba rozmawiać w sklepie, bo to nie jest sztywna cena, ona w zależności od np promocji się zmienia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Gwarancję możesz przedłużyć i masz na to 360 dni od zakupu.
Oczywiście jeśli kupiłeś model z dystrybucji Sony Polska.
Oferty które dostałeś dotyczą modeli z Sony Polska.
 

Piotrek W

New member
Pytanie ile zapłaciłeś za telewizor ?

To jest dobre pytanie😁
XG 8596 miałem ofertę za 8999, a w Sony Center stoi za 9999 więc jedno wchodzi w drugie jak doliczysz gwarancję.
Ostatnio pojawiło się w sieci kilka sklepów oferujących znowu XF9005- najtaniej wychodzi 10600 bodajże, a np w sklepie partnerskim sony wołają 9999 za ekspozycyjny.. innego w Sony Center poza tym z ekspozycji nie znalazlem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Spoko , ceny zmieniają się prawie codziennie.
Tylko kwestia wyczucia czasu i ofert z pakietem.

Sony 75XF 9005 - się pojawiły...
Przecież nie są produkowane kilka miesięcy.
Są dostępne wszystkie nowe model w bardzo dobrych ofertach z pakietem.
 

Piotrek W

New member
Spoko , ceny zmieniają się prawie codziennie.
Tylko kwestia wyczucia czasu i ofert z pakietem.

Wiem, śledzę Ceneo:)
Tak jak pisaliśmy- jak dogram temat z Samsungiem to będę się do Ciebie odzywał:)

Sony 75XF 9005 - się pojawiły...
Przecież nie są produkowane kilka miesięcy.

Nie wiem dokładnie o co z tym chodzi, ale z tydzień temu ten model w 75" był dostępny w 4 sklepach, a dziś jest w trzynastu.

Pozdrawiam
 
Do góry