Telewizor Samsung QE55S92CAT 55" do małego salonu

ciatko

New member
Cześć,

Przymierzam się do zakupu nowego telewizora w związku z uszkodzeniem się poprzedniego telewizora.
Obecnie mam na oku telewizor Samsung QE55S92CAT. Nie widziałem na internecie zbyt wielu opinii na jego temat. Czy warto?

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? około15m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Pod kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Na początku będzie stać, z czasem planuje go podwiesić
6. Jak słońce świeci w pokoju? słońce z boku, z prawej strony
7. Co chcemy, aby telewizor posiadał ? raczej android, płynnie działający stabilny soft, możliwość instalacji aplikacji do tv (primeTv itd), dobre owzorowanie kolorów i dobre audio
8. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Sygnał z komputera + ewentualnie konsola xbox/ps5
9. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? +-8h
10. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tylko jeśli będę potrzebował coś wyszukać - rzadziej niz raz na kilka miesięcy
11. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 90% filmy 10% gry
12. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Zdecydowanie godziny wieczorne/nocne
13. Preferencje co do wielkości? 55 cali
14. Preferencje co do marki ? Nie jestem do końca przekonany do TCL, zależy mi jednak, żeby soft miał wbudowaną możliwość oglądania wszystkich streamingów - netflix, hbo, disney+. primevideo
15. Czy telewizor ma mieć 3D ? nie
16. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Maksymalnie chciałem wydać 5-6 tysięcy

 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ok.
Masz bardzo dobre modele 55" w klasie cenowej :
  • Philips 55Oled 707 za 4799 zł z pakietem dodatkowo
  • LG 55C31 za
  • Philips 55Oled 718 za 5199 zł
  • Samsung 55S90 za 5899 zł
  • Philips 55Oled 807 za 6200 zł
  • Philips 65Oled 718 za 6899 zł
Plus dodatkowo pakiet do każdego

Odległość wskazuje na 65"
 
Ostatnia edycja:

ciatko

New member
Ok.
Masz bardzo dobre modele 55" w klasie cenowej :
  • Philips 55Oled 707 za 4799 zł z pakietem dodatkowo
  • LG 55C31 za
  • Philips 55Oled 718 za 5199 zł
  • Samsung 55S90 za 5899 zł
  • Philips 55Oled 807 za 6200 zł
  • Philips 65Oled 718 za 6899 zł
Plus dodatkowo pakiet do każdego

Odległość wskazuje na 65"
o jakim pakiecie mowa?
 

PskCris

New member
Samsung QE55S92CAT
Też zastanawiam się nad tym modelem. Najtaniej allegro 4999 PLN.

QD-OLED. Jedyna wada o której słyszałem oczywiście na youtubie to nie dobra / idealna czerń kiedy np wieczorem świeci się światło i pada na ekran.

Może ktoś ma "QD-OLED" i napisze opinie
 

hbdyz

Member
Cześć,

Przymierzam się do zakupu nowego telewizora w związku z uszkodzeniem się poprzedniego telewizora.
Obecnie mam na oku telewizor Samsung QE55S92CAT. Nie widziałem na internecie zbyt wielu opinii na jego temat. Czy warto?

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? około15m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Pod kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Na początku będzie stać, z czasem planuje go podwiesić
6. Jak słońce świeci w pokoju? słońce z boku, z prawej strony
7. Co chcemy, aby telewizor posiadał ? raczej android, płynnie działający stabilny soft, możliwość instalacji aplikacji do tv (primeTv itd), dobre owzorowanie kolorów i dobre audio
8. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Sygnał z komputera + ewentualnie konsola xbox/ps5
9. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? +-8h
10. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tylko jeśli będę potrzebował coś wyszukać - rzadziej niz raz na kilka miesięcy
11. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 90% filmy 10% gry
12. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Zdecydowanie godziny wieczorne/nocne
13. Preferencje co do wielkości? 55 cali
14. Preferencje co do marki ? Nie jestem do końca przekonany do TCL, zależy mi jednak, żeby soft miał wbudowaną możliwość oglądania wszystkich streamingów - netflix, hbo, disney+. primevideo
15. Czy telewizor ma mieć 3D ? nie
16. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Maksymalnie chciałem wydać 5-6 tysięcy

Przed chwilą wpadła promka na oled 55 za 4399: https://www.pepper.pl/promocje/telewizor-oled-lg-oled55c31-55-4k-uhd-czarny-750565

Ale w takim tempie jak schodzą dostępne egzemplarze to do rana może już nie być...

@PskCris Dla Ciebie w sumie ta promka z OLEDem 55 też może się przydać.
 
Do góry