Telewizor sam się wyłącza jeśli nie jest rozgrzany

lotherad

New member
Witam.

Telewizor to Funai LC5-D32BB. Od pewnego czasu telewizor wyłącza się jeśli zostaje włączony pierwszy raz od dłuższego czasu, jak trochę pochodzi i się rozgrzeje to albo wgl. się nie wyłącza albo bardzo rzadko. Przejrzałem jego wnętrzności, żaden kondensator na płycie zasilającej nie jest uszkodzony, niestety nie dokopywałem się do płyty T-CON. Czy problem leży właśnie w niej i to ją muszę wymienić?
 

medvet

New member
Witam.

Telewizor to Funai LC5-D32BB. Od pewnego czasu telewizor wyłącza się jeśli zostaje włączony pierwszy raz od dłuższego czasu, jak trochę pochodzi i się rozgrzeje to albo wgl. się nie wyłącza albo bardzo rzadko. Przejrzałem jego wnętrzności, żaden kondensator na płycie zasilającej nie jest uszkodzony, niestety nie dokopywałem się do płyty T-CON. Czy problem leży właśnie w niej i to ją muszę wymienić?

Witam. Nikt nie powie Ci co to za uszkodzenie, bo nikt tego nie wie.
Trzeba sprawdzić zasilacz pod kątem zimnych lutów, spuchniętych elektrolitów, płytę główną - też zimne luty itd. Uszkodzenie może dotyczyć też półprzewodników: pomiary, zmrażacz do ręki, ew. ogrzewanie i na tym polega naprawa. To nie są typowe usterki. Poza tym kondensatory nie muszą wyglądać na uszkodzone, by nie trzymać parametrów. Softu bym się nie czepiał, jeśli nie zmieniałeś. Zobacz tu http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2186898.html#10378801

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

lotherad

New member
Czyli jak mam sprawdzić czy kondensator jest w porządku bez wylutowywania go? Internet mówi żeby wymienić wszystkie jak się wie, że są popsute, ale ja nie wiem czy są zepsute bo nie widać tego po nich (nie są napuchnięte, nic nie cieknie).
 
Do góry