Telewizor pod PS3, (w przyszłości PS4) i PC

kacper0

New member
Witam to mój pierwszy post na forum, więc z góry przepraszam, jeśli napisałem coś nie tak.

Od pewnego czasu noszę się z chęcią kupienia większego telewizora, który głównie służyłby jako monitor do grania. Nie zależy mi na tym jaki dźwięk wydaje telewizor, gdyż podłączę go do kina domowego.

1. Odległość od ekranu? 2-4m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Posiadam rolety
3. Jak duży jest pokój: Brak danych
4. Preferowana technologia: Brak
5. Jaki masz obecnie telewizor? Sony KDL-40HX800
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Seriale z PC w HD, Głownie gram
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Popołudnia i wieczory
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Bez
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? Matowa
11. Preferowana wielkość telewizora? 50-55
12. Preferowana marka? Sony (Trudno będzie zrezygnować z Bravia Sync) lub ewentualnie Samsung
13. Czego nie lubisz w telewizorach? Dużych ramek.
14. Jakie urządzenia będą podłączone? PC, PS3, Amplituner i w przyszłości PS4
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 30% TV + oglądanie z PC lub Bluray, 70% PS3
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? Głównie na wprost, ale czasem z pewnego niewielkiego kąta, szczególnie jak oglądam ze znajomymi.
17. Czy ważne jest wifi? Byłoby fajnie, ale nie jest to obligatoryjne
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Nie wiem. Raczej nie.
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Wątpię
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Netflix, jak już wyjdzie, lecz mogę uruchamiać go z poziomu konsoli.
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Byłoby fajnie, ale nie jest to obligatoryjne
22. ma mieć 3D? Byłoby fajnie, ale nie jest to obligatoryjne
23. ma mieć slot na karty SD ? Niekoniecznie.
24. ma mieć tuner DVB-S? Niekoniecznie.
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI PS3 i PC. Optycznym lub HDMI amplitumer.
26. Jaki masz sygnał: Kablówka
27. ile programów HD? 0, lecz oglądam filmy w HD z PC.
28. ma stać czy wisieć? Wisieć
29. Rozdzielczość: Full HD. Chyba, że jest sens dopłacić do 4k, lecz wątpię by zmieściło się w budżecie
30. Dvb-t: tak, DVB-C: ?
31. Na czym najbardziej Ci zależy: Niski imput lag, wysoka jakość obrazu, małe ramki.
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: Czasem wcale, a czasem nawet do 10.
33. Sugerowana cena? 4k z tolerancją 500 zł jeśli warto do czegoś dopłacić
 

Milczar1989

New member
Sony KDL50W656 ja kupiłem taki w tamtym roku i jestem mega zadowolony zapłaciłem 3400, takzo moge z czystym sumieniem Ci go z czystym sumieniem polecic, uzywam go tylko do ps3 i czasem jakis mecz. Zalety to niski inputlag

a zopomniałem jeszcze plusem jest to ze w zestawie masz wszystko zeby go powiesic na scianie
 
Ostatnia edycja:

kacper0

New member
Dziękuję za odpowiedź. Widzę że cena tego telewizora, jest porównywalna z chwalonym tu na forum KDL50W829. Czy nie jest on lepszym wyborem? Czy przy graniu w 60fps jakąkolwiek różnice robi dla mnie liczba Hz (oczywiście jeśli jest powyżej 60)?

Moglibyście mi też polecić coś w rozmiarze 55'?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Serii W656 raczej nigdzie nie dostaniesz, to model który był zaprezentowany prawie 2lata temu.
Seria W8 w 50" jest lepsza głównie z uwagi na matrycę z wyższym kontrastem oraz natywnym odświeżaniem 100hz, które przy grach się raczej nie przyda, ale przy filmach już jak najbardziej. Zwłaszcza że masz obecnie telewizor z matrycą 200hz, kupowanie teraz jakiejś 50hz było by strzałem w stopę, nawet jeśli miałby wyższą rozdzielczość.

W tej granicy cenowej masz też świetną Toshibę 55L7453, test znajdziesz choćby na forum, pod Twoje wymagania bardzo dobry pomysł.
 

kacper0

New member
Dziękuję za odpowiedź.

Zorientowałem się trochę w temacie i teraz pojawił się przed mymi oczami następujący problem:

Toshiba 55L7453DG czy Sony KDL 55W905 lub KDL55W955 a może kupić, któregoś (od razu pytanie którego?) KDL55W8 z aktywnym 3d i mniejszą ilością bajerów. Telewizora nie kupuje się co tydzień, więc stąd moje pytanie: Warto dopłacić i czy nie patrząc na cenę SONY jest lepszy, czy płacimy tylko za markę?

W Toshibie jest jakaś opcja hdmi działającego w obie strony, by np. odpalenie urządzenia odpalało telewizor, tak jak jest to w sony i niektórych samsungach?
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Każda firma ma to obecnie, jako komendy CEC, poprzez ARC. Każdy kiedyś nazwał to swoją firmą (bravia link, regza link etc.), obecnie po prostu sam standard hdmi 1.4 pozwala na prawie pełną obsługę urządzeń różnych firm.
55W905 też raczej nie dostaniesz, ta sama bajka co W656.
W955 jest modelem teoretycznie wyższym niż W8, natomiast w głównej kwestii zawodzi, gdyż pomimo full leda telewizor nie wygasza stref, a jedynie połowę ekranu.
 

kacper0

New member
Czyli najlepszym wyborem byłoby w8? Które dokładnie? W805b? Czy może jakieś resztki magazynowe zeszłorocznego modelu z końcówką "a" (czytałem gdzieś, że są pod wieloma względami lepsze, ale mają gorszą czerń, to prawda?)?
 
Ostatnia edycja:

kacper0

New member
A może poczekać na modele z rodziny W85C/80C? Co o tym myślicie?
Który wybrać: 805B, 829B, 805A czy może czekać na W85C/80C?
 

kacper0

New member
Nie chciałbym przeznaczać na TV więcej niż 5k. Oczywiście nikt nie lubi wydawać kasy bez sensu, ale jeśli warto za coś tyle zapłacić, to jestem w stanie wydać tyle pieniędzy. Chodzi mi o to, że średnio chcę dopłacać do gadżetów, typu super tryb do oglądania materiałów w zwolnionym tempie, czy inne rzeczy które używa się raz w życiu, żeby zobaczyć jak działają, lub pokazać znajomym.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To brałbym z wymienionych 55w829.
Ale jeśli tylko do gier - to mistrzem jest Toshiba 55L7453.
 

kacper0

New member
Słyszałem o niej, ale w tej Toshibie, znacznie częściej niż u konkurencji użytkownicy skarżą się na jakość wykonania (m.in. błędy podświetlenia, czy jakość obrazu), dlatego wolałbym nie wydawać tyle pieniędzy na coś, z czego mógłbym nie być w pełni zadowolony, szczególnie że różnica w cenie jest praktycznie żadna.

Czemu akurat 55w829, a nie na przykład w805? Z tego co wiem jedyną różnicą jest sztuczny upłynniacz, bo telewizory na prawdę są tylko 100hz, czy są jakieś inne różnice?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wystarczy sprawdzić przed zakupem.
Ci co kupili ostatnimi czasy - są bardzo zadowoleni.

Sony W829 bo ma lepszą płynność.
Na wszystkie modele jak będziesz niebieski - masz specjalną cenę.
I kalibrację gratis.
 

kacper0

New member
Dzięki. Wiecie może jak jest z czernią w tych telewizorkach, bo u mnie na przykład jest ona sporo jaśniejsza w rogach, jakby coś chciało podświetlić czarne prześcieradło, czy w "dzisiejszych" telewizorach już nie ma takiego problemu?
 

kacper0

New member
Zastanawia mnie jak na tle sonego wypada samsung h7000 jeśli chodzi o równomierność podświetlenia czerni, jak i jakości obrazu. Co o nim myślicie?
 
Do góry