Telewizor pod Playstation3??Bardzo prosze o pomoc!!

leman

New member
Mam pytanie do kogoś znającego się na rzeczy?? Bo mam zamiar w niedalekiej przyszłości kupić sobie LCD pod playstation 3. Mam na niego gdzięś już około 1 tyś. dopiero na niego zbieram, więc jeszcze troche czasu mine ale chciałbym juz miec jakies pojęcie! Chciałbym na niego wydac max 4 tyś zł, LCD powinien byc przynajmniej 26" a max 32" i musi posiadać złącze HDMI bo w pleju3 takie jest więc chyba takie bedzie mi potrzebne.w sumie to będe na nim najwięcej grał wiec cała reszta nie jest taka ważna(kablówka itpd.)Bardzo bym prosił o pomoc bo nie mam zielonego pojęcia na ten temat a nie chciał bym wydać pieniędzy w błoto:( Musi też obsługiwać rożdzielczość 720p. Jeszcze raz dziękuje za jakomkolwiek odpowiedz(jak taka będzie).dzięki mam nadzieje:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
ponieważ duzo czasu zabierze Ci zbieranie kasy. To o cenach szkoda dziś rozmawiać.
Sprawdzaj telewizory o szybkich czasach reakcji - 6 ms. Dziś są Sharpy i JVC . Ale jak nazbierasz to mogą być inni ze swoimi modelami.
Sugeruję trochę lektury i gdy będziesz bliżej zakupu daj znać.
pozdrawiam
 

sahel

New member
Witam jestem nowy na forum , ale z chęcią przyłaczę się do rozmowy na temat tv pod konsolę nowej generacji ( tylko że nie wiem jeszcze co to będzie , czekam na premiere PS3 i coś wybiorę).
Po przeczytaniu kilku temtów widzę że kiki ma spore doświadczenie i wiedzę na temat telewizorów to pewnie rozwieje moje wątpliwoście.
Podobnie jak założyciel tematu poszukuje tv w cenie 3k , może być trochę więcej ( może jakoś uzbieram) , ale interesuje mnie ten przedział cenowy.
Co byście mi dobrego polecli?
Interesuje mnie jedynie granie , jeżeli jakość odbioru kablówki czy tv cyfrowej będzie gorszy to nie szkodzi.
 

leman

New member
dzieki za szybką odpowiedz. No w sumie jest jeszcze dużo czasu ale właśnie od paru dni chłone wiedze na temat LCD(ale jest dużo informacji naraz) chodze po forach i dużo czytam ale różnie piszą!! miałem na oku telewizory samsunga bo w sumie podobaja mi sie wizualnie ale jakie sa funkcjonalne to w sumie nie wiem a z tego co czytałem to nie za dobrze, konkretnie chodziło mi o model LE32M51B http://www.maxaudio.pl/sklep/artykul/id/10180!!

Jak możecie to pomóżcie!! właśnie słyszałem że JVC sa dobre i jak mnie pokierujecie to będe właśnie wybierał w tym modelu!! Nie wiem jak tam sie sprawują Panasonici ale są też ładne i niby spełniają wszystkie funkcje ( czyli 720p,HDMI), taki np. TX-32LX60 http://www.telekom.com.pl/panasonic/opisy_tv/TX-32LX60.htm
ale może sie myle!!
z góry dziękuje za odpowiedzi
 

sahel

New member
Ten Panasonic wg mnie jest bardzo dobry , tylko że trochę za drogi , te 4k , to o 1k za dużo (przynajmniej dla mnie) , przydałby się jakiś trochę tańszy sprzęt. Chociaż może się myle , może lepiej dołożyć ten tysiąc i cieszyc się lepszą jakością?

Sprawdziłem parametry tego Panasonica. Jest tam jakość obrazu 720p i 1080i , 2 wejścia HDMI , ale nie ma mowy o HD READY, więc chyba nie obsługuje tego standardu.
 
Ostatnia edycja:

JAREK

New member
Telewizor pod Playstation 3 ?!!

... mam zamiar w niedalekiej przyszłości kupić sobie LCD pod playstation 3
Może zadam trochę przewrotne pytanie, czy Tobie potrzebny telewizor LCD, czy też monitor LCD pod PS3 ? Pod samą konsolę kupowanie TV LCD jest trochę bez sensu, bowiem zazwyczaj gracze konsolowi starają się wybrać coś z bogatej oferty monitorów /iiyama,eizo - drogie acer,asus - stosunkowo tanie/. Szczególnie, że np. F20 posiada wbudowany tuner TV, a co za tym idzie masz 2 w 1. Natomiast w kwestii telewizorów LCD,
wydaje mi się, że KIKI ma największe doświadczenie i warto go posłuchać.
 

leman

New member
nie no, mam zamiar kupic sobie telewizor lcd bo mam duży pokuj i chce miec troszke większy telewizor. A jak kiki na tym sie najlepiej zna to bede słuchał jego pomocy.dzieki

A co do tego panasonica to pisało tam że obsługuje standardy 720p i 1080i więc HDredy tak jakby musi posiadać. Jeszcze nie wiem jaki telewizor lcd jeest najlepszy pod ps3!! będe musiał jeszcze posłuchać pare opiń.Dzieki
 

arosek22

New member
Mam tylko nadzieje, ze zalozyciel watku zdaje sobie sprawe jaki bedzie koszt najnowszej konsoli Sony. Bo jezeli zaczyna zbierac na telewizor to konsola najwczesniej w przyszlym roku.
 

JAREK

New member
Ja nie byłbym wcale tego pewien. Według szeregu doniesień, nie jest wykluczone, że PS 3 pokaże się na rynku tuż przed gwiazdką. Inna sprawa, kiedy dojedzie do Polski ? Jednakże, mając na uwadze kreatywność niektórych naszych firm /Ultima/, to na naszym rynku pojawi się równolegle np. z Wlk.Brytanią.
 

sahel

New member
Jarek
Pierwsze słysze , że monitor LCD byłby lepszy od tv , ale może wiesz więcej niż ja , czy takie monitory obsługują HD mają wejście HDMI potrzebne w przypadku konsol nowej generacji.

arosek22
W sumie konsola i tv to wydatek rzędu 6k , więc lepiej dobrze zainwestować by później nie płakać , dlatego dziękuje za wszystkie odpowiedzi , które również przydadzą się innym (Leman :) )
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
a mnie zastanawia jak można wybierać już LCD pod PS3 skoro nikt jeszcze nie widział jak to działa :rolleyes:
 

leman

New member
Cytat:
"Mam tylko nadzieje, ze zalozyciel watku zdaje sobie sprawe jaki bedzie koszt najnowszej konsoli Sony. Bo jezeli zaczyna zbierac na telewizor to konsola najwczesniej w przyszlym roku".

Wiem że konsola nie bedzie tanim zakupem, ale ma ona dopiero wyjść w listopadzie, a nie chce go kupić odrazu w premiere, tylko poczekać z pół roku jak stanieje i wyjdzie już model nie wadliwy :D, więc do tego czasu powinienem juz kase nazbierać!!


Cytat:
"a mnie zastanawia jak można wybierać już LCD pod PS3 skoro nikt jeszcze nie widział jak to działa :rolleyes:"

A nie jest to tak że Playstation3 bedzie działał na 720p i 1080i i telewizory które posiadają taką opcje i reszte bajerów potrzebnych do dobrego odbioru w grach bedą bardzo dobrze współpracowały z Playstation3?? Czy jeden telewizor który posiada to wszystko co jest potrzebne do idealnego odboiru czyli złącza,rożdzielczośc,szybkiczas reakcji itp. może i tak zawodzić po podłączeniu go do Playstation3??. JESZCZE RAZ DZIEKUJE ZA WSZYSTKIE ODPOWIEDZI I PODPOWIEDZI.

Czyli najważniejsze w doborze telewizora pod Playstation3 jest to żeby??:
  • posiadał odbiór 720p i/lub 1080i
  • posiadał złącze HDMI
  • jak mówi Kiki szybki czas reakcji!!
Czy mam racje?? i jakie sa pozostałe czynniki przy wyborze. Z góry dzieki za odpowiedz:)
 

deoc

New member
Coz - przygladajac sie tej dyskusji chcialbym zabrac zdanie - moze sie komus przyda - sa 2 kwestie...

Po pierwsze primo.... mam Panasa 32LX60P i uzywam go do filmow a takze pogralem sobie troche z ciekawosci w TOCA Race Driver 3 i NFS:MW - sa to gry ktore sa "szybkie" i zadnego smuzenia nie widze - takze mysle ze nie ma co dawac sie zwariowac i kupowac TV z czasem reakcji 6ms czy mniej ..... to sa przeciez dziesieciotysieczne sekundy !! Uzywajac monitora z czasem 4ms i TV z czasem 8ms?? To nie widac roznicy !! Te czasy sa podawane najczesciej przy przeskoku z szarosci w szarosc (Grey2Grey) i naprawde nie widac roznicy - czasem nawet byloby wskazane pewnego rodzaju rozmycie, no ale to mozna wlaczyc w opcjach gry.

i tu wlasnie druga kwestia.... czemu wszyscy uwazaja ze na LCD mozna tylko grac na konsolach?? Co lepsza jakosc?? To na PC nie zobaczycie takiej jakosci czy efektow?? Majac sredniej klasy PCta mozesz grac tak samo dobrze na LCD jak na konsoli - a nawet jak dla mnie lepiej - bo mam mysz i klawiature (zboczenie - nie lubie padow). Sprawe ulatwia zestaw bezprzewodowy...
Kazdy PC bedzie w stanie wyswietlic to samo co najnowsze konsole a nawet dalej idac - w przyszlosci zmienisz 1 czesc i juz przescigniesz PS3 bo tam masz co masz...i nic nie zrobisz...
A co do rozdzielczosci w grach komputrerowych to nie ma problemu... wiekszosc gier juz ma opcje 16:9 (czy 16:10) a ja opracowalem sobie patenta :p - ustawiam wyswietlanie TYLKO na TV i wtedy gra automatycznie znajduje rozdzielczosci TV i uruchamia sie w 1280x720 np. (ew. nizszych czy wyzszych)
i to tyle... takze nie ma co sie stresowac czy Twoj TV bedzie wspolpracowal z konsola... bo jesli ma HDMI to na pewno... mala uwaga - 2xHDMI to mminimum... np. komp i DVD czy konsola...
 

welshy11

New member
Witam wszystkich zgromadzonych.

Podobnie jak założyciel wątku, a także niektóre osoby się w nim wypowiadające, miałem zamiar kupić Playstation 3. Byłem gorącym zwolennikiem tej konsoli jeszcze miesiąc temu. To co dalej napiszę jest jedynie moim zdaniem i nie musi być przez nikogo uwzględniane. Postanowiałem poszukać wszystkich dostępnych informacji na temat tej konsoli, przekopałem fora polskie jak i zagraniczne i stwierdziłem, że za dużo niepewności łączy się przyszłym produktem Sony. Dowiedziałem się też od znajomego, że nie ma sensu kupować PS3 w dniu, miesiącu czy roku premiery bo cena, w takich przypadkach, jest zawsze przeszacowana o 20%. Mój znajomy kupił w taki sposób PS2 i xboxa360 i stwierdził, że nigdy więcej nie kupi konsoli zaraz po premierze. Co do czekania na obniżkę cen - nie jestem przekonany czy jest to racjonalne myślenie. Sony i tak będzie sprzedawał konsole znacznie poniżej kosztów wytwarzania więc na zejście z ceny po 6 miesiącach nie ma co liczyć. Nie chcę wchodzić w kwestie możliwości technicznych, rozwiązań technologicznych i całej tej reszty bo są to jedynie przypuszczenia i gdybania gdyż nikt tej konsoli jeszcze nie używał.
W związku z powyższym postanowiłem zakupić xboxa 360 i nagrać się do woli jeszcze przed kolokwiami i sesją zimową (PS3 wychodzi w listopadzie więc terminaż w tym przypadku jest wielce niefortunny).
W piątek zakupiłem telewizor JVC M60 a dzisiaj UPS dostarczyło mi xboxa 360. Pomęczyłem się z podpinaniem i ustawianiem i oto efekty:







Nie zdążyłem jak na razie pograć sobie, jedynie jakieś misje treningowe ale muszę przyznać, że JVC sprawdza się znakomicie. Polecił mi go kiki i chyba wiedział co robił.
 

Torque

New member
???

Witam wszystkich ,ja rowniez zastanawiam sie nad kupnem LCD pod PS3 i nie tylko , mam zamiar kupic 26LX1R ale nie wiem czy on bedzie odpowiedni do tego jestem kompletnie zielony w tym temacie i czekam na jakies porady. :confused: Z gory dzieki



Pozdrawiam Torque
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
syndrom jedynaka to dobry syndrom dla handlowców.
Kupujesz jeden model i jesli spełnia oczekiwania w domu - to wystarczy aby sie cieszyć. Pogląd się zmienia wielokrotnie gdy za te same pieniądze /stawiajac obok siebie inne modele/ widzisz ,że inne grają lepiej.
JVC - jest znakomity nie dlatego ,ze JVC - ale dla tego ,że w natłoku masy telewizorów jest najcześciej wybierany na prezentacjach.
Oczywiście że czasy reakcji maą znaczenie - Najlepiej to widać na najszybszej matrycy JC 37 M 60.
Ciekawe - że jeśli nie ma znaczenia różnica - dlaczego nikt nie chce kupować LCD z matrycami 18 ms.
Na grach te 6 ms - daje komfort jakości . Gramy na grze Xboxa - więc wiemy jakie są różnice. Telewizory podłączone do tego samego sygału równocześnie.


LG LX1 - zależy jaką masz ofertę cenową ?
- bo a konto klubu Vip - ruszy specjalna sprzedaż.
pozdrawiam
 

leman

New member
Cytat:

"i tu wlasnie druga kwestia.... czemu wszyscy uwazaja ze na LCD mozna tylko grac na konsolach?? Co lepsza jakosc?? To na PC nie zobaczycie takiej jakosci czy efektow?? Majac sredniej klasy PCta mozesz grac tak samo dobrze na LCD jak na konsoli - a nawet jak dla mnie lepiej - bo mam mysz i klawiature (zboczenie - nie lubie padow). Sprawe ulatwia zestaw bezprzewodowy...
Kazdy PC bedzie w stanie wyswietlic to samo co najnowsze konsole a nawet dalej idac - w przyszlosci zmienisz 1 czesc i juz przescigniesz PS3 bo tam masz co masz...i nic nie zrobisz..."

Ja nie uważam że na Lcd można grać tylko na konsolach, tylko ja poprostu nie lubie grać na kompach!! Nie wiem dlaczego, może dlatego że od dziecka miałem konsole, a kompa mam dopiero od paru miesięcy i sie juz przyzwyczaiłem, dla mnie konsola jest do grania(i lubie na niej grać), a komp jest od całej reszty!!Dla mnie plej poprostu ma dusze i mam do niego sentyment:)

Cytat:

"W piątek zakupiłem telewizor JVC M60 a dzisiaj UPS dostarczyło mi xboxa 360. Pomęczyłem się z podpinaniem i ustawianiem i oto efekty:"

telewizor może jest dobry ale dość duży i za drogi jak na moją kieszeń :D
Ale po obrazkach widać że jakośc jest bardzo dobra.Z tego co pisałeś to jesteś zadowolony z lcd, mam nadzieje że mój wybór też bedzie trafny, i z tego powodu właśnie siedze na tym forum, bo szukam pomocy i porady fachowców, a z tego co tu czytam to fachowców nie brakuje!!

Na dzien dzisiejsz z pomocą porad kikiego i całej reszty wybrał bym modele telewizorów JVC, choć samsungi mi sie podobają z wyglądu:D, ale nie o wygląd tu chodzi tylko o specyfikacje!!.
A tak wogóle to jak duże znaczenie ma kontrast w telewizorach lcd?? I czemu czasami piszą że kontrast wynosi np.800:1 a dynamiczna stopa kontrastu np. 1200:1 ?? Czym sie rózni jedno od drugiego.

Jeszcze raz z góry bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi i czekam z niecierpliwością na kolejne:).
Pozdrawiam
 

helcik

New member
leman napisał:
Czyli najważniejsze w doborze telewizora pod Playstation3 jest to żeby??:
  • posiadał odbiór 720p i/lub 1080i
  • posiadał złącze HDMI
  • jak mówi Kiki szybki czas reakcji!!
Czy mam racje?? i jakie sa pozostałe czynniki przy wyborze. Z góry dzieki za odpowiedz:)

z materiałów reklamowych sony wynika, że PS3 będzie obsługiwało 1080p, a więc lepiej niż X360. To byłby główny argument za kupnem LCD 1080p.

pzdr,
helcik
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
No i co, że będzie 1080p jak na małym ekranie nie zobaczy się różnicy np między 1080i a 1080p.

:szukaj:
 
Do góry