Telewizor pod oglądanie filmów (65 cali, 4k, 120Hz)

M.S.U

New member
Witam,
zastanawiam się nad zakupem telewizora 65 calowego. Będzie mi on służył w 50% do oglądania filmów (jakość FHD, UHD, BluRay; z dysku zewnętrznego/pendriva, serwisy streamingowe: Netflix, HBOGO, Player oraz Youtube) i 50% do oglądania telewizji (dekoder NC+). W przyszłości również chciałbym na nim korzystać z konsoli nowej generacji np. PS5. Nie oglądam zbytnio sportu, lecz ma on być uniwersalny (w razie wu, żeby nie było problemu z odtworzeniem jakichś dynamicznych rozgrywek). Chcę, żeby wystarczył na dłuższy okres czasu, więc myślę że UHD i 120Hz to podstawa. Co do matrycy, to myślę, że dobry by był jakiś LCD albo OLED, choć, jeśli nie mam racji, to mnie poprawcie (żywotność jest istotna).

Budżet: myślę, że do 5600 zł. Nie byłbym skłonny do większych inwestycji, lecz jeśli coś naprawdę jest kolosalnie lepsze, to mogę dołożyć do tych 6000 zł.

Za bardzo się nie znam, ale jeśli chodzi o moje propozycję to to wygląda tak:
- Phillips 65PUS8303, lecz słyszałem kilka negatywnych rzeczy o nim m.in. że zacinają się na nim pliki w rozdzielczości UHD i BluRay (a to jest niedopuszczalne dla mnie ) i jego oprogramowanie jest niestabilne i przez to czasami uniemożliwia korzystanie. Ponadto wyczytałem że jest on dedykowany do sportu;
- Samsung UE65NU80xx, ale w MediaExpert mi go odradzali, ponieważ ma bardzo nienaturalne kolory w porównaniu do konkurencji, poświatę dookoła obiektów kontrastujących np. na napisach do filmu (nie potrafię powtórzyć jej nazwy, lecz widziałem jak ona wygląda na innym telewizorze) oraz beznadziejnego pilota, w którym po czasie przestają działać np. przyciski od głośności. Tłumaczyli mi również, że jak rozjaśnię dostatecznie obraz na nim, to niektórych elementów nie będzie w ogóle widać;

W jednym z postów znalazłem kilkanaście pytań; odpowiedzi poniżej:
1. Odległość od ekranu? Od 3,5m (na wprost) i ok. 4 m ( po lewej i prawej, delikatnie pod kątem)
2. Jak słońce świeci w pokoju? z lewej strony
3. Jak duży jest pokój: ok 20 m2
4. Preferowana technologia: LED, ze względu na żywotność lub OLED, ze względu na czerń (choć jestem otwarty na propozycję)
5. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung UE40H6400
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? filmy, seriale, jeśli chodzi o programy to chcę żeby był uniwersalny (sport rzadko);
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: raczej wieczór, w dzień tylko w weekendy
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? filmy i seriale przy lekkim ledowym oświetleniu zza pleców;
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? nie chcę żeby kolory były wyprane ani za bardzo nienaturalne
10. Matryca błyszcząca czy matowa? obecnie mam tego H6400 i ma on lekko błyszczącą - nie przeszkadza mi to
11. Preferowana wielkość telewizora? 65 cali
12. Preferowana marka? myślę o Samsungu, ponieważ podoba mi się ich SmartTV oraz łatwość połączenia ze smartfonami ich marki
13. Czego nie lubisz w telewizorach? powolnego działania SmartTV, niekompatybilności z plikami multimedialnymi,
14. Jakie urządzenia będą podłączone? na ten moment dekoder NC+, kino domowe po optycznym, dysk zewnętrzny/pendrive,
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 50% TV 25% filmy i seriale (dysk, serwisy streamingowe), 25% konsola(w przyszłości)
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? na wprost i lekko pod kątem
17. Czy ważne jest wifi? tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? nie wiem w jaki sposób one miałyby działać, ale raczej nie
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? tak
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla, Iplex, tvscreen - VOD? tak, Netlfix, HBOGO, Youtube oraz również Spotify
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? tak, obowiązkowo
22. Ma mieć 3D? Nie
23. Ma mieć slot na karty SD? nie koniecznie
24. Ma mieć tuner DVB-S? nie ma znaczenia
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI, S/PDIF
28. Ma stać czy wisieć? wisieć
29. Ile osób zasiada przed telewizorem? do 6
30. Ile godzin dziennie ma grać telewizor? 2-3 godzin na tygodniu, 6-10 w weekendy
31. Co jest dla ciebie najbardziej istotne? Gwarancja minimum 2 letnia (dobrze jakby było więcej)

Z góry dziękuję za pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz dużą odległość i powinno być 65” tym bardziej że kasy wystarczy.

Philips 65PuS 8102 w specjalnej ofercie na BF
Sony 65xf9005 za 6599
LG 65Sk 9500 za 6599 zł
Philips 65pus8303 za 5399 zł
 

M.S.U

New member
Masz dużą odległość i powinno być 65” tym bardziej że kasy wystarczy.

Philips 65PuS 8102 w specjalnej ofercie na BF
Sony 65xf9005 za 6599
LG 65Sk 9500 za 6599 zł
Philips 65pus8303 za 5399 zł

Czym w takim razie się różni PUS8303 od PUS8102 i jak wypadają na tle Sonego XF9005? Jakie mają matryce; jeśli VA, to czy będzie dużo gorsza jakość jak się będzie patrzeć na niego pod kątem? Dodali już w ogóle HBO GO do Androida TV (opinie sprzed roku twierdzą że go brak)?
 

M.S.U

New member
Wiecie co, jednak poczekam jeszcze z zakupem i dozbieram do czegoś lepszego. Philips ma wystarczająco dużo złych opinii np. o obsłudze klienta, więc podziękuję. Jeśli nie to, to do czego polecacie dozbierać? Tak jak napisał 200473, LG 65B7? Czy może jakiś inny? Myślę, że tutaj mógłbym już do tych 8500 zł, maksimum 9000 zł podciągnąć.
 
Do góry