Telewizor pod filmy i konsolę za 2000 - 2500 zł

Zernat

New member
Witam, ja również chciałbym was prosić o radę odnośnie wyboru telewizora do mojego pokoju. Będę wam wdzięczny za wszelką pomoc postaram się wypełnić ankietę najlepiej jak umiem ;-)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
12 m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
Najczęściej około 2.5m, bardzo rzadko 4m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
1-3

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
Na wprost (będę chciał mieć go powieszonego przy ścianie za pomocą tej "obrotowej" przystawki).

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
Wisieć.

6. Jak słońce świeci w pokoju?
Pokój północny, ale zawsze będą zasłonięte rolety, także w pokoju będzie raczej ciemno.

7. Jaki masz obecnie
Żaden, nie czułem potrzeby posiadania TV.

8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
Dobry, ładny obraz.
Nie pogardziłbym 3D, o ile współpracuje ono z zwykłymi filmami i zwykłymi grami z PC/PS3/PS4

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
Żaden, nie oglądam telewizji samej w sobie :p

10 Jakie urządzenia?
PS3, w przyszłości PS4 i być może PC żeby z niego puszczać czasem seriale/filmy.

11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
Nie za dużo, przeciętnie pewnie z 2 - 3h, rzadko myślę, że dobije 5 - 6h (bardzo rzadko).

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
Matową.

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
Będę na nim grał w gry z PS3/PS4 no i oglądał filmy, seriale, animacje, bajki, anime gatunków przeróżnych xd

14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
Nie, i nie potrzebuję w TV żadnych tego typu "ficzerów".

15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
Owszem, myślę, że nie będę codziennie przekraczał 3h, chociaż mogą zdarzyć się momenty gdzie będę grał z 5 albo i 6h parę dni pod rząd.

16. Preferencje co do marki?
Zdaję się na wasz osąd ;-)

17. Preferencje co do wielkości?
37 jest dla mnie raczej za mały. Wiem, że odległość 2.5m jest bardzo mała ale myślałem raczej o minimum 40 calach ?

18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
Hmm, sprzęt jak sprzęt. Chciałbym aby był dobry i bezawaryjny.

19. Więcej oglądasz?
Wieczorami i popołudniami, ale okna będą zasłonięte bez prerwy więc to chyba nie jest istotne.

20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
Chciałbym się wstrzelić do 2000 zł, jeśli jednak będzie coś fajnego (jak to 3D jakieś dobre) to z płaczem dołożyłbym jeszcze 500 zł.

21. Czy telewizor ma mieć 3D?
Bardzo miło bym je widział, o ile to 3D współpracuje z każdym obrazem (tzn. nie będzie problmeów ze ZWYKŁĄ grą na PS3/PS4/PC i ze ZWYKŁYM filmem z Blu-Ray/DvD/czy też PC.

Podsumowując moją ankietę własnymi słowami, chciałbym was prosić o doradzenie mi w zakupie TV pod filmy, seriale, gry z PS3/PS4 i być może z PC. Bardzo bym się też ucieszył z trybu 3D o ile działałby on z normalnymi, zwykłymi rzeczami i grami.

Z góry dziękuję za pomoc i Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z technologią 3D , natywną matrycą 100Hz masz Panasonica 42Et60
Za niewielką jeszcze dopłatą masz:
Panasonica 42AS650
Philipsa 42PFL7109 z ambilightem.
 

Zernat

New member
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Powtały jednak jeszcze w mojej głowie 3 pytania, będę wdzięczny jeśli i na nie ktoś będzie mi mógł odpowiedzieć.

1. Czy opłaca się dołożyć 200 zł do tego Panasonic'a TX-42AS650E ?

2. Czy gdybym zszedł z cali do np. 37 to czy znalazło by się coś równie dobrego ale i tańszego ? Czy może 3D nie wkładają do 37 cali ?

3. Czy gdybym zrezygnował z 3D i nadal chciał 42 cale bądź 37 cali to czy zmieściłbym się w 2000 zł (ciągle wliczając dobry obraz do filmów/gier itp. itd.) ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Problem w tym że 37" się już nie produkuje.
Jeśli nie chcesz dokładać kasy to Panasonic 42ET60 jest dobrym rozwiązaniem.
Ja bym dopłacił te 200 zł bo przecież zakup na lata.
 

Zernat

New member
Rozumiem, dziękuję.

A gdybym jednak zrezygnował z tego 3D, i chciał jakieś 37 cali z jak najlepszym obrazem pod gry i filmy, co moglibyście mi polecić ? Zmieściłbym się w 2000 zł ?

Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Żadna firma nie ma już w ofercie 37" - są 39" i 40".
Też się nie zmieścisz.
 
Ostatnia edycja:

cadong

New member
Wie ktoś jak ten Panasonic 42AS650 sprawuje się pod konsolą, jaki ma imput lag oraz jak to jest z tym jego odświeżaniem na poziomie 1200Hz
 

Zernat

New member
Obawiam się, że ja nie jestem w stanie Ci pomóc ;-)

Za to chciałem poprosić jeszcze o radę w sprawię uchwytu do tego 39 calowego Panasonica. Okazuje się, że ten który podałem nie jest chyba kompatybilny :/

Czy moglibyście mi coś doradzić ?

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Zernat

New member
Byłem w RTV Euro AGD, trochę pogadałem i sporo się dowiedziałem. Obecnie bardziej skłniam się ku temu pasywnemu 3D bo wygląda naprawdę fajnie, prawie jak w kinie xd

Tylko mam jeszcze jedno pytanko, czy może ktoś grał na takim telewizorze z pasywnym 3D w gry wideo z PC/PS3/PS4 ? Jak to wygląda ?

Pozdrawiam.
 
Do góry