Telewizor Plazmowy do 3500zł z Smart TV, Wifi, 3D, 50".

AdrianPOR

New member
Witam, poszukuję Telewizora około 50 cali min.
Telewizor Plazmowy do 3500zł z Smart TV, Wifi, 3D, 50".
W miejscu gdzie jest TV i kanapa nie pada słońce ani na TV ani kanapę.
Zależy mi na sterowaniu gestami.
Coś takiego znalazłem:
LG 50PH670S
LG AN-VC400
SAMSUNG SSG-5100GB
 

PDP_the_best

New member
Jak wypada ph670s w porówaniu do st60 ?

a jak w porównaniu ze starsza serią Panasonic'a ST50 lub LG PM6500?

w dniu dzisiejszy oglądałem fizycznie w sklepie dwie plazmy (stały obok siebie):
- LG 50PM6500 za 2100PLN - zupełny golas (np. brak LAN,WiFi, DVB-C, 3D, i Smart TV)
- Panas TX-P50VT50 za 4600PLN - obraz to zupełnie inna klasa ale i cena robi swoje

Plazma PH670S jest za 2700 w internecie i jesli chodzi o wyposażenie ma praktycznie wszystko i jest to chyba super cena. Nie widziałem go na własne oczy więc nie wiem czy ma lepszą matryce (czerń) w porównaniu do PM6500 i o ile gorszą od ST50, ST60E?
 

Alkor

New member
Bez reklam
Plazmy 50PN6500 i 50PH670 są podobne pod względem poziomu czerni emisyjnej i jednocześnie bardzo przeciętne - 0.07-0.10 cd/m2, w tym elemencie wiele LED-ów jest lepszych. Nawet nie ma co porównywać do Panasonika 50ST60 - plazma ta ma dzięsięciokrotnie niższy poziom czerni (0.007-0.01 cd/m2), co przekłada się na naprawdę znakomity kontrast i głębię obrazu w ciemnym pokoju.

Sytuację LG pogarsza brak filtra ekranowego, co skutkuje słabą czernią (tzw. absorpcyjną) i kontrastem przy oświetleniu zewnętrznym - właśnie to zdecydowało o przewadze Panasonika 50VT50 w sklepie - w takich warunkach decyduje filtr i jasność obrazu.
Nie powiedziałbym, że plazmy LG nie da się w ogóle oglądać - sam użytkuję Samsunga 50B530 (22000 h na liczniku :)) z minimalnym poziomem czerni zbliżonym do 0.10 cd/m2, ale Samsung ma bardzo przyzwoity filtr ekranowy, dzięki któremu w umiarkowanie oświetlonym pokoju czerń i kontrast sprawiają naprawdę dobre wrażenie.

Poszukaj może jeszcze 50ST60 - to zupełnie inna liga i telewizor o najlepszym stosunku jakość/cena w historii plazm. Później tryb "Prawdziwe kino", drobne poprawki i mamy świetny obraz za 3600 zł - nie tylko w ciemnym pomieszczeniu.

Za jakiś czas powinny być dostępne nowe plazmy Samsunga serii H5000 - podobno z panelem i fitrem z obecnej znakomitej (i drogiej) serii F8500. Cena modelu 51H5500 (prawdobodobnie 3D) mogłaby oscylować wokół 3000 PLN. Z tym jednak nie wiadomo, bo na czym się skupia Samsung i inni producenci, każdy widzi - drenowaniem kieszeni przy pomocy Ultra HD/4K i "zakrzywianiem" płaskich paneli :x.

Pozdrawiam.
 

PDP_the_best

New member
No i się koncepcja zmienia... :)
Miał być budżetowy PH670S ze wszystkimi bajerami, a wszystko wskazuje na Panasa P50ST60E za "tysiaka" więcej z przede wszystkim zdecydowanie lepszym obrazem...
W sumie to przede wszystkim Telewizor...

A może jednak P55ST50E za 4700PLN na raty..? :)
Stoi taki w jednym sklepie i czeka na kupca.
Co o tym sądzicie?
 

digitalus

Banned
Witam
55ST50E to model telewizora z 2012 roku.Lepiej kupic nowszy model czyli st60.
Plus dla st50 to mozliwosc nagrywania ale to stary model.
 

PDP_the_best

New member
Jeśli się zdecyduję na 55" to jak dla mnie zaszaleję...
Z dwóch powodów:
1. Koszty - to jednak już spora kwota jeśli ma nie być byle co...
2. Od TV do kanapy mam 3m - przy słabszej jakości sygnału video możne być za blisko, a przecież nie wszystko jest w HD.
 

Alkor

New member
Bez reklam
Panasonic 55ST50 to również bardzo udany model, ale należy go chyba traktować jak sprzęt używany - po dokładnym sprawdzeniu przebiegu w menu serwisowym i ewentualnych powidoków/wypaleń, ale nie zapłaciłbym więcej niż 3000 zł.

Panasonika 55ST60 da się jeszcze znaleźć za mniej niż 5000 zł, ale trzeba uważać na podmęczone modele wystawowe. I z całą pewnością to nie jest "byle co". W stosunku do ST50 poprawiono czerń i wyraźnie jasność maksymalną.

Co do odległości - nie powinno być żadnych problemów z dobrej jakości SD (DVD) przy oglądaniu z 3 m na plazmie 55". Przyznam, że czasem jestem zaskoczony, jak dobry może być film na DVD (najlepsze wydania) przeskalowany do 1080i/p na 50-calowej plazmie z zaledwie 2.5 m. Dochodzimy do wniosku, że DVD nie było wcale takie złe.
Niektóre stelitarne przekazy SD potrafią być tak fatalnej jakości, że nawet 5 m nie uratuje sytuacji - proponuję nie przejmować się tym w ogóle (mnie zajęło to mniej więcej rok ;)) i skupić na licznych dobrych jakościowo programach HD, których mamy coraz więcej z różnych źródeł.
Z najlepszym materiałem HD 1080i/p z dystansu 3 m można by oglądać obraz o przekątnej... 70-75 cali, a niektórzy oglądają na ekranach 85-90" z projektora - ze względu na specyfikę obrazu projekcji przedniej nic złego się nie dzieje, a obraz pozostaje wyrazisty, szczegółowy i jednocześnie spójny, gładki.

Pozdrawiam.
 

PDP_the_best

New member
W chwili obecnej nie mam telewizora tylko właśnie projektor :). Nie jest zamocowany na stałe i tylko jak mam potrzebę to oglądam sobie telewizje czy film z kompa przez rzutnik na ścianie. Ogólnie jeśli chodzi o odczucia i rozmiar to rewelacja. Tak jak piszecie mimo obrazu ok. 100" i rozdzielczości HD Ready nie czuję dyskomfortu podczas oglądania (wieczorem lub w nocy), ale pewnie dlatego wchodząc w temat plazma 50" do 3500zł ze Smart TV, Wifi, 3D (rozsądek)... jestem juz przy 55" za 5tyś. :):)
W sumie to jest jeszcze taki szczegół...
Salon ma 20m2 + otwarta kuchnia więc nie za duże to wszystko. W sklepie 55" jest duża, ale nie dominuje nad przestrzenią tego sklepu. W mieszkaniu przy powierzchni dwadzieścia parę metrów może być za duża i właśnie nieprzyjemnie dominować zwłaszcza w jasnym otoczeniu. Dlatego mimo iż pewnie jakoś podświadomie chciałbym 55", ostatecznie zejdę troszkę na ziemię i będzie 50-tka".

Pozdrawiam.
 

PDP_the_best

New member
Dzisiaj w jednym sklepie podczas dyskusji na temat plazma czy lcd sprzedawca powiedział mi że jeszcze dwa lata temu przekonywałby mnie do plazmy ale już nie dzisiaj...
Było głównie o problemie z bielą i powidokach...
Nadal jest mi blisko do ST60 ale... zacząłem się zastanawiać co by było gdybym zmienił zdanie i wybrał LCD.
Czy możecie podpowiedzieć:
1. Jaki LCD 50" dorówna TX-P50ST60 (nieistotna cena)?
2. Jaki LCD 50" jest alternatywą w cenie TX-P50ST60 (w dniu posta ST60 kosztuje ok.3600 PLN)?

Pozdrawiam.
 

Alkor

New member
Bez reklam
Widzę, że zaczynasz dyskutować z "ekspertami" w sklepie - nie idź tą drogą!

Panasonic 50ST60 nie ma absolutnie żadnych problemów z bielą - szczególnie po przeprowadzeniu kalibracji wyświetli prawidłową biel wideo 6500 K o całkiem dużej jasności maksymalnej, wystarczającej w średnio oświetlonych pokojach. Sprzedawcy pewnie chodziło o jasność.
Jaskrawa "biel" na LED-ach w ustawieniach sklepowych/dynamicznych nie ma nic wspólnego z prawidłowym obrazem!!!
Mimo wszystko, w bardzo jasnym pokoju 50ST60 może nie wypaść najlepieiej - nie wytrzyma ostrzału bezpośrednim światłem słonecznym. Drobne powidoki, raczej na krótko, również wystąpią - moim zdaniem wada do pominięcia w morzu zalet. Ogólnie rzecz biorąc Panasonic 50ST60 nie jest wcale telewizorem idealnym, ale zdecydowanie najbliższym ideału w swojej cenie.

Praktycznie żaden LCD nie dorównuje ST60 w podstawowych aspektach jakości obrazu - niezależnie od ceny, a co dopiero za 3600 zł. Nie ma co nawet szukać dziury w całym.

Nieco nawiasem mówiąc, bardzo dobry obraz, jak na LCD, zapewnia Sony 55W905, niestety za 6700 zł. Z tańszych można spróbować Samsunga 55F6500 za około 4000 zł - po odpowiedniej kalibracji zapewnia niezły obraz. Jeszcze tańszych nie warto brać pod uwagę, ale to tylko moje zdanie.

Pozdrawiam.
 

PDP_the_best

New member
Pewną opinię już na ten temat mam. Dla plazmy oczywiście pozytywną :)
Rozmowy/dyskusje z "expertami" w sklepie biorę przez filtr, ale zakładam że można tez spotkać kogoś z wiedzą... Właściwie to po kilku pytaniach już wiem czy dalsza rozmowa ma sens czy można sobie darować. W innym sklepie trafiłem na 50ST60, która od pół roku wisi jako ekspozycja do prezentacji i akurat była wyłączona więc wiesz... siłą rzeczy czasem trzeba zagadać żeby ją włączyli :):). Jego opinia była zbieżna z twoją... LCD TV w tej klasie obrazu co PDP będzie zdecydowanie droższe i jeszcze będzie brakowało...) Wracając do ST60 wreszcie mogłem ją zobaczyć na żywo. Sklep mocno oświetlony a TV naprawdę ładnie świeci. Poprosiłem o zmianę obrazu z dynamicznego na żywy i też spoko.

Jakie są różnice między 50ST60 a ST60E?
Smart TV? Tylko tyle?

Pozdrawiam.
 

PDP_the_best

New member
Czy kupując plazmę z ekspozycji półrocznej jest obawa co do jej jakości?
Czy wręcz przeciwnie jest już wygrzana ma przepracowana odpowiednia liczbę godzin i pozostaje ja tylko profesjonalnie skalibrować?
Mowa o 50ST60E za 3600PLN
 
Do góry