Telewizor Philips - jaki?

Player-01

New member
Obecnie skłaniam się ku zakupowi telewizora Philips (głównie z uwagi na ambilight i perspektywę wzbogacenia tego efektu dzięki systemowi HUE).

Niestety mam ogromny dylemat czy brać w miarę dobre 47 cali czy też gorsze 55.

Z 47 cali rozważam:
47PFS7109
oraz wynalazek 48PFS6609
Jestem skłonny dołożyć do 47PFS7509 jeśli naprawdę będzie warto (mam tu na myśli jakość obrazu, pomijając świetny 3-stronny ambi i subwoofer).

Jeśli chodzi o 55 to tu dużego wyboru nie mam:
55PFH6309 (mogę go mieć za 3400 zł.).

Telewizor będzie głównie służył do oglądania filmów w HD, jak i FullHD oraz grania na PC przez HDMI lub Miracast.

Z dodatkowych wytycznych: sportu zbytnio nie oglądam (czasami jakiś meczyk może się zarzuci), 3D to dla mnie dodatek, z którego skorzystam pewnie raz kiedyś dla odmiany, odległość od TV to 2m do nawet 3,8m (zależnie od pozycji na kanapie/łóżku).

Bardzo proszę o jakieś sugestie co do wyboru. ;-)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Został bym przy serii 7, ze względu na matrycę 100hz, ale optymalnie jakbyś sam ocenił na żywo.
Ambilight 3stronny też robi sporą różnicę, nawet jak będziesz mieć HUE.
 

Player-01

New member
Dzięki za szybką pomoc. Teraz pytanie czy brać 47PFS7109 czy 47PFS7509?

Może kiki przedstawi jakąś ciekawą ofertę dla tego drugiego modelu? :)
 

damiano24

New member
Ja posiadam 42PFS7509. 42PFS7109 widziałem tylko w media expercie i w mojej opinii lepszy jest 7509 i warto do niego dopłacić. Jeśli chodzi o jakość obrazu to 7509 jest górą. Na duży plus to 3 stronny ambilight (robi wrażenie), subwoofer (przy oglądaniu filmów jakaś namiastka kina) no i czarny kolor jest lepszy:-D.
 
Ostatnia edycja:

Player-01

New member
Co do 3-stronnego Ambilight to wiem, że robi ogromną różnicę w porównaniu do 2-stronnego. Skoro już wspomniałeś o subwooferze to mógłbyś chociaż porównać jego możliwości do jakiegoś suba z zestawów głośników komputerowych lub kin domowych? Chodzi mi tylko o to czy jest on cokolwiek wart czy też może gra na poziomie pierwszych lepszych "kriejtiwów" za 100 zł.?
 

damiano24

New member
Sorry ale nie mam za bardzo do czego go porównać. Posiadam 6 letnie głośniki macarena tracer i subwoofer philipsa gra lepiej od tego z zestawu komputerowego. Bas daje radę. Może inni użytkownicy PFS7509 mają go do czego porównać. Ps. moc tego suba to 50W tak wiec szału nie ma ale powiem Ci, że robi różnicę przy oglądaniu filmów i słuchaniu muzyki. Ten sub to dobry dodatek do poprawy jakości dźwięku jak się nie posiada kina domowego.
 
Ostatnia edycja:
Do góry