Telewizor OLED --> SONDA

conqest

Well-known member
Bez reklam
rok bez wypaleń - faktycznie sukces...

Kolega dziadek-net chciał dobrze i żeby ten temat miał sens zastosujcie się do jego prośby z pierwszego postu. W przeciwnym wypadku będzie to kolejny temat o oledach i kolejne przepychanki...
 
Ostatnia edycja:

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Mam Philips 65oled805 2 lata używany do wszystkiego 6-8 godzin dziennie łącznie z graniem na Xbox X zero problemów obraz dalej cieszy oko.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony może tak, Philips ma już zabezpieczenia przeciw powidokom.
Nie mam żadnych wypaleń na swoim.
 

barat

New member
Jeśli na telewizorze OLED ( i od ledwo 1 roku ) ogląda się "zero TV" .... to raczej nic dziwnego, że nie ma wypaleń i innych problemów.

Problem może się pojawiać wtedy gdy niestety zaczyna się oglądać TV. https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00173479

Czytając zalecenia Sony trochę się zniechęciłem ... sporo filmów "nie w TV" jest w formacie innym niż 16:9 (czarne pasy). Sony zaleca wypełnienie ekranu, czyli albo powiększenie i utrata sporego fragmentu obrazu po bokach, albo rozciągniecie i zniekształcenie postaci ... w sumie do teraz nie myślałem o "czarnych pasach" jako elementach statycznych.
Z drugiej strony czarne to czarne, konkretne piksele w OLED nie świecą ... spowoduje to jakieś wypalenia? Bez sensu ...
 

barat

New member
Niby tak, ale w tym wypadku "ludzie" to bezpośrednie informacje na stronie producenta.
Jakby się nad tym zastanowić to jedyne co może tu zajść, to nierównomierne zużycie. Ciężko mi jednak stwierdzić jakie warunki musiałyby zajść by środek ekranu zużył się zauważalnie bardziej niż "nieużywane" fragmenty (czarne pasy) ... czy jest to bardziej "oglądam codziennie po 10h program o antarktydzie za dnia w formacie 21:9", czy jednak zdarzy się to także przy "normalnym" użytkowaniu po kilka godzin dziennie z różnorakim materiałem ...
 

Vex

Member
Bez reklam
Mam LG C1 co prawda tylko trochę ponad pół roku, ale jest strasznie katowany. Żona ogląda, a raczej słucha do południa co leci w TV (używa go jak radia :D), wieczorem lecą filmy/seriale lub kilka h jest używany jako monitor. Gram przeważnie w RTS gdzie jest kilka miejsc ze statycznym obrazem i na chwilę obecną jeszcze nic się nie dzieje ;) To mój pierwszy OLED i stwierdziłem, ze nie będę go oszczędzać. Chcę zobaczyć czy coś się stanie przez te pierwsze 2 lata, póki jest gwarancja. Bywają dni, że działa np 16h non stop. Wszystkie opcje jeżeli chodzi o ochronę panelu OLED mam włączone.
 
Mam LG C1 co prawda tylko trochę ponad pół roku, ale jest strasznie katowany. Żona ogląda, a raczej słucha do południa co leci w TV (używa go jak radia :D), wieczorem lecą filmy/seriale lub kilka h jest używany jako monitor. Gram przeważnie w RTS gdzie jest kilka miejsc ze statycznym obrazem i na chwilę obecną jeszcze nic się nie dzieje ;) To mój pierwszy OLED i stwierdziłem, ze nie będę go oszczędzać. Chcę zobaczyć czy coś się stanie przez te pierwsze 2 lata, póki jest gwarancja. Bywają dni, że działa np 16h non stop. Wszystkie opcje jeżeli chodzi o ochronę panelu OLED mam włączone.


Masz standardową gwarancję czy wykupiłeś 5-letnią ?
 

trops55

Member
Bywają dni, że działa np 16h non stop. Wszystkie opcje jeżeli chodzi o ochronę panelu OLED mam włączone.

Czy wy oprócz oglądania telewizji nie macie innego sposobu na życie, nie macie innych zainteresowań.
Też lubię oglądać telewizję, ale 16 godzin w ciągu jednego dnia, to już jest chorobliwe.
 

Vex

Member
Bez reklam
Czy wy oprócz oglądania telewizji nie macie innego sposobu na życie, nie macie innych zainteresowań.
Też lubię oglądać telewizję, ale 16 godzin w ciągu jednego dnia, to już jest chorobliwe.


To nie jest tak, że oglądam tą telewizję przez 16h. Rano żona potrafi włączyć TV o 8 rano i robi sobie jakieś rzeczy w kuchni/sprząta itd, a w TV leci np. TVN24 lub jakiś inny kanał z porannym programem. Bardziej jest to słuchane niż oglądane i tak np do 12:00, ja po 15 też włączę i do 18 spokojnie tak pochodzi, później jakieś programy informacyjne, wieczorem kilka odcinków serialu lub film i nieraz pogram od 22:00 do północy lub do 1-2 w nocy i już masz minimum 12h :D

Pomijam to, że bywają tygodnie jak się "mijam" z żoną, a że mam pracę zdalną, to wtedy TV jest też włączony w nocy. Wtedy to pewnie i do 20h na dobę dobija :p
 
Ostatnia edycja:
Do góry