Telewizor OLED --> SONDA

Witam


Mam dylemat nad OLED-em z jednej strony jestem świadomy że to najlepsza matryca do oglądania filmów seriali itd. Mam tylko obawy jak matryca wygląda po 2/3/5 lub więcej lat. TV kupuję do salonu. Możliwa praca i za dnia i w nocy, rozważam LG OLED65C11LB.


Mam prośbę aby każda osoba która ma tv OLED (obojętnie jakiej marki, i tak to matryca LG) przynajmniej 1/2/3/4/5 ... lat


aby napisała krótką informację:


* ile lat posiada TV
* ile mniej więcej godzin ogląda i jaki materiał np. film / programy informacyjne / programy kuchenne itd.
* czy widzą jakieś powidoki
* czy wykupowaliście dodatkową gwarancje ? jeśli tak na ile lat i czy z niej skorzystaliście ? czy były jakieś problemy z gwarancja o ile ktoś zgłaszał ?
* Jakie wrażenia w pokoju na południe (w moim przypadku TV na wschodniej ścianie)


myślę że tyle wystarczy ;)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Mam TV Oled i tak :


* 2 lata / dobra sztuka / matryca bez żadnych wad

* TV jest włączony codziennie po kilkanaście godzin, film/ sport / programy informacyjne / programy

kuchenne / przyrodnicze / źródła - TV kablowa / odtwarzacz Blu-Ray 4K / odtwarzacz Zidoo Z10

pro

* żadnych powidoków, wypaleń itp.
* bez dodatkowej gwarancji / nie korzystałem z gwarancji, nie było takiej potrzeby
* pokój od wschodu / zadowolenie z użytkowania / żadnych problemów


Jakby co to następny TV też będzie Oled, z tym, że większy!
 

jacquess

New member
Mam oleda LG65C7V .Pierwszy Miesiąc wymiana matrycy wypalenie teraz minął 4 rok użytkowania tv do kosza wypalenie matrycy koszt wymiany przewyższa wartość urządzenia dobrze ze mam gwarancje na 5lat to maja dac bon na 40% wartości. na nowe zakupy. Oglądanie tv może 1-3 godziny dziennie.
 

VitoCx

Member
Po pierwszym miesiącu wypalenie.. ciekawe.
U mnie 2 lata zaraz miną, tv jest używany do wszystkiego. Sport, filmy, konsola, bajki etc. czasem przez długie godziny. Obraz żyleta bez żadnych problemów w każdych warunkach.
 

jacquess

New member
OLED !!!! Podaj numery to zagram.!!!!!!!!!!!!!!!!! Jeszcze miedzy czasie wymienili zasilacz .. Tu niema nic śmiesznego w tym temacie.
 
Ostatnia edycja:

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Śmieszne są takie ataki ludzi którzy Oleda widzieliw sklepie i wydeptali ścieżki tak zwani oglądacze:) podaje numery Philips 806,805,706 oczywiście Oled zagraj :)
 

jacquess

New member
Sam widziałeś chyba oleda w sklepie wiec nie pisz głupot .Smieszny to jestes ty pisząc to u mnie niestety oled sie wypalil juz po 30 dniach. Tu jest link do opisu/http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/133443-lg-oled-c7-najlepszy-oled-w-historii-lg-czyli-himalaje-jakosci-i-sw-graal-dla-kazdego-79.html#post1456552 TU jest historia mojego tv.
 

VitoCx

Member
Warto zaznaczyć ze rekord udało się osiągnąć przy częstotliwości oglądania 1-3h dziennie. Nikt się nawet nie zbliży przez wiele lat :krol:
 

jacquess

New member
Jak umiesz czytac to CZYTAJ I OGLADAJ sa tu zdjecia Z 2018 ROKU TV/
hdtv.com.pl/forum/lg/133443-lg-oled-c7-najlepszy-oled-w-historii-lg-czyli-himalaje-jakosci-i-sw-graal-dla-kazdego-78.html MIALY BYC HIMALAJE A JEST KICHA.
 
Witam, dziękuję za wpisy z waszymi odpowiedziami. Bardzo zachęcam do wpisywania tylko informacji związanymi z sondą. Im więcej treściwych odpowiedzi tym wynik będzie dokładniejszy ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wcześniej 15 lat temu , też były oledy z mniejszym zabezpieczeniem.
Obecnie jest 8 zabezpieczeń przed powidokami.
Mam Oleda od dawna i zero powidoków.
Trzeba też wiedzieć dodatkowo co warto zrobić aby powidoków nie było.
Jakość najlepsza = Oled TV.
 

250373

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oled LG 65 cali, C7, kupiony jakieś 5 lat temu. Od 2 lat żyję z coraz mocniejszymi wadami...
Odbiornik działał ok 2-3 godzin dziennie, głównie tv informacyjna może z 1 godzina grania.

Stoję teraz przed wyborem kolejnego TV (ten LG zostaje), który będzie działał w miksie: 30% TV Info + 50% gry i 20% filmy. Mam jeszcze z miesiąc, może 2 miesiące czasu...
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Jak czytam wypowiedzi niedowiarków w temacie wypalenia ekranu w modelu sprzed 4-ch lat to rozumiem skąd się biorą wyborcy dzisiejszych realiów.
Technologia poszła do przodu. 4 i więcej lat temu oledy padały jak muchy. Wiedzą o tym ci co pracowali wówczas w sklepach. Dziś już można uznać, że szybciej nam się jakich model znudzi i wymienimy na nowszy, niż zdąży się wypalić.
Mam od przeszło roku 65oled855 i zero problemów a ogląda się na nim sporo HDR. Zero tv. Chyba, że jakiś meczyk istotny leciał.
 
Do góry