Telewizor około 80 cali

Solius

New member
Witajcie. Z rok temu kupiłem do mieszkania w którym żyję od poniedziałku do piątku oled lg c9 55 cali (oglądam gdzieś z 3.5 m) i coraz mocniej przeszkadza mi mój weekendowy Sharp LC-40LE820E, którego mam już ponad 10 lat(a raczej jego wielkość bo oglądam z 5 m). Dlatego chcę kupić coś około 80 cali. Na oleda nie chce wydawać dużych kwot. Proszę o pomoc, myślę że maks 7 tysięcy chyba że jakaś świetna okazja to mogę ewentualnie coś dołożyć. Z góry dzięki za sugestie
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 5m,***
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? bezpośrednio na telewizor (rolety pomagają)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? sharp 820 LE 40 cali i oled c9 lg
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? świetny obraz,***
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Dekoder upc***raczej, ale możliwe że przerzucę się na jakiegoś Playera
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? kino domowe i dekoder upc,***myślę o ps5
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Telewizor używany głównie w weekendy będzie, chyba że coś się zmieni, ale zasadniczo 5-10 godzin w weekendy
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? mam szybę w sharpie i rolety dają radę przy słońcu, chociaż nie zawsze...***
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport (głównie piłka nożna), filmy i seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora?
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Myślę o tym, ale nawet jeśli to z 20%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? zdecydowanie częściej wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? Przynajmniej 75 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaba czerń, problemy z dynamicznymi scenami
19. Preferencje co do marki ? I Sharp i lg się sprawdzają, ale jestem otwarty na sugestie
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? wolałbym wydać jak najmniej, ale realnie patrząc między 5 a 7 tysięcy skoro głównie w weekend, ale jak warto dopłacić to kasa się znajdzie
22. Czy telewizor weźmiesz na firmę? Nie
23. Czy ma mieć smart TV? Tak, używam np. netflix, myślę żeby przerzucić się na Playera z upc bo wtedy mogę w obu mieszkaniach a z upc w Warszawie nie mogę korzystać
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Faktycznie masz tylko jeden model :
- LG 82 UN85003 za 6699 zł z pełnym pakietem dla niebieskich członków forum plus słuchawki FN 4 za 400 zł gratis
 
Do góry