Telewizor ok 40 cali do sypialni za ok 2000 zł

bebus17

New member
Witam tym razem szukam czegoś do sypialni i to nie swojej ale spełniającego takie wymagania:
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ~18m2 (2,8m szerokości x 6,5 długości)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 1,8-2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać na półce
6. Jak słońce świeci w pokoju? Pokój z jednym oknem - krótka ściana telewizor umieszczony również na tej ścianie w jednym z boków. Światło wpaada równotegle, latem świeci na łóżko ale wtedy opuszczane są rolety
7. Jaki masz obecnie telewizor? 29 cali NoName
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? USB - pod dysk twardy wskazane 2 sztuki, HDMI x 2
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? telewizja naziemna, kablówka SD
10 .Jakie urządzenia ? Laptop, żeby nie męczyć się na małym ekranie laptopa, Raspberry Pi 3 - żeby tv stanowił taki komputer z dużym ekranem tylko do przeglądania internetu.
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-5
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy i seriale oraz mecze siatkówki, koszykówki
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak ale dzięki wykorzystaniu Raspberry Pi 3 lub podłączonego laptopa, nie jest konieczna przeglądarka w samym telewizorze
15. Czy zamierzasz grać w gry? Nie
16. Preferencje co do marki? Brak preferencji
17. Preferencje co do wielkości? ok 40 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Słaba jakość obrazu i dzwięku, praktycznie cisza przy niektórych filmach mimo głośności ustawionych na max
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczór ale i popołudnie
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2000 zł ale mogę dorzucić 100-200 zł jeżeli jakość obrazu będzie z jakiejś uwagi dużo lepsza.
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Tylko wtedy kiedy muszę - awaria a naprawa zbyt droga
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Nie zależy mi na smart tv czy android tv bo po zakupie Raspberry Pi będzie linux, który umożliwi przeglądanie internetu. Nie korzystam z ipla, youtube oglądnę w przeglądarce, dodobnie FB, z Netflixa nie planuje korzystać, ogólnie dużo ludzi ma a nie korzysta ze Smarta....
Zależy mi na podłączeniu Raspberry Pi lub innego mini PC oraz możliwość oglądania z dysku filmów(to ma każdy) No i najważniejsze jakość obrazu o czym wszyscy zapominają skupiając się na Android TV czy Smart TV.
Z tego co patrzyłem to TV Sony oferują niezły obraz ale liczę kolejny raz na pomoc :) Aaa na UHD to jednak za mały budżet więc preferowane Full HD :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do takich potrzeb :
- Philips 40PFT6510
- Panasonic 40DS630
- Samsung 40 J6200
- LG42LF642
- Philips 40PFS5501
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Te większe są wszystkie 50Hz.
Te
- Philips 40PFT6510
- Panasonic 40DS630
- Samsung 40 J6200
- LG42LF642
Są wszystkie 100Hz.
 

bebus17

New member
Ogólnie padł pomysł dołożenia i zakupu :
Sony KDL-43W755C

Na forum widzieliśmy sugestie dla innych osób zakupu Philips 43PUS6561 tylko jakoś ofert sprzedaży 43 cali brak... tylko 49... i więcej warto dożucić do tego philipsa niby cena 2500 zł Sony 2250zł.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Są oferty, model nazywa się 43PUS6501 i kosztuje 2499 zł z kalibracją profesjonalną gratis.
Do Sony musisz taką kalibrację zamówić dopiero i kosztuje 400 zł + koszty dojazdu.
Ale najważniejsze Philips jest 4K, 100Hz, HDR,VP9 - czyli wszystko co potrzebujesz na 8 lat.
Chyba że korzystasz i zamierzasz korzystać wyłącznie z kablówki to możesz spokojnie brać ten Sony.
 

bebus17

New member
Przekonuje mnie wizja spokoju przez te ładne parę lat tylko mam pytanie skąd czerpiesz te ceny ? Bo patrzyłem też na inne wątki i ani na porównywarkach cen ani na portalu aukcyjnym A.... nie znalazłem ceny 2499 zł za tego philipsa.
Drugie pytanie o ile o samej kalibracji czytałem to widzę często w odpowiedziach wspominasz, że po zakupie subskrypcji tu na forum kalibracja jest gratis czyli co dostaje się poradnik jak sobie ustawić telewizor - poszczególne parametry ?
Z ta kalibracja od philipsa - przyjeżdżają do domu gratis i kalibrują go w domu ?
Na chwile obecną jest kablówka ale ogólnie planowana jest zmiana więc w pewnym sensie zakup philipsa nie byłby zły wyborem a różnica w cenie ok 200 zł to nie jest wielka różnica za 4k itd tym bardziej że oba są na androidzie itd.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Gwarancja 2 lata Philips Polska.
Jesteśmy ponad 30 lat na rynku, więc ceny są adekwatne do zasług pracy.
Telewizor dostajesz już skalibrowany.
Wybór należy do Ciebie.
 

bebus17

New member
W zasadzie to myślałem, że ta cena (2499zł) to jest w tym Twoim (?) sklepie co masz pod nickiem ale tam jest inna więc się trochę zdziwiłem skąd ta cena.
 
Do góry