telewizor na scianie pomysły wykonanie?:)

Civic

New member
Witam zamierzam zmienić coś w swoim pokoju ;) mam telewizor samsung f6640 40 cali;) macie jakies pomysły jak go powiesić na scianie,zabudować albo cos zrobic fajnego:) myslalem takze o tasmie led zeby poodswietlic go;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pomyslow jest duzo, mozna godzinami dyskutowac, doradzac ;)
Powieszenie to najmniejszy problem, wieszakow na rynku jest sporo. Tasma led, podobnie, jezeli juz bedziesz sie decydowal to kup taka z pilotem.
W galeri "nasze zestawy" jest sporo na ten temat, sam mam taka (przyklejona do tylnej obudowy tv). Jezeli chcesz cos wiecej, sciana, pelna aranzacja, to napisz cos wiecej. Na sciane jest 1000 pomyslow, wszystko zalezy od budzetu.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
W dziale
http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/4671-nasze-zestawy.html
Jak napisał armanig, wszyscy prezentujemy swoje pomysły i wykonania. Wybór jest spory ;)
Jedyne 100 euro netto za skorzystanie :D
Oczywiście żartowałem ;)

Ja np. zawsze za telewizorami umieszczam płytę drewnianą (meblową, itp.) co znacznie ulatwia utrzymanie czystosci za telewizorem. Jak wiemy każdy telewizor to spory grzejnik, a kurz i brud lubi osiadać na scianie za i nad telewizorem (jak w okoliczach grzejników). Taki usmazony brudek ciężko jest usunąć ze sciany, szmatką tylko się rozmazuje, a zamalować tez się z bardzo nie da. Natomiast z plyty meblowej usuwasz go jednym pociągnieciem, jak w reklamie ;)

Możesz sobie zamontować tez oświetlenie, albo zmotoryzowany uchwyt. NA sciane od lat modne są kamiennopodobne produkty, naklejki, a ostanio panele gipsowe 3D. Poszukaj inspiracji.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Civic

New member
zalezy mi na nowoczesny jakims wygladzie;) obecnie jest tak:
Zippyshare.com - 02072013209.jpg
Zippyshare.com - 02072013210.jpg
Myslalem wlasnie zeby tv przenieść na drugą stronę:) a kanapę w miejsce tv;) jaki uchwyty polacacie? i jak zrobić zeby tych kabelków nie było widać ? taśma led bedzie na pewno bo choruje na to od dawna;) też myslałem o płycie takiej ale nie wiem jaka grubość i jak to wszystko ulozyc;)

Teraz jak tak patrze to nie głupi pomysł z tymi panelami 3d;) np sciana z tv z paneli na to płyte drewniana i tv na to;)
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Utrzyma. Na rynku sa tez produkty slim nie na linkach, ale normalne, na stelarzach, 5mm od sciany. Najlepsze Vogels i Vivanco. Ja mam dla przykładu taki:

http://www.vivanco.com/Homepage/Pro...n-tvs-up-to-47-119cm.html?id=MkYVRZq8mjfMzuhb

Pierwsze co, to podlogowki poloz na podłodze. Nikt też za Ciebie nie znajdzie pomysłu odpowiadającego Twoim gustom. Tak jak z kablami. Jest mnóstwo sposobow, listew, paneli maskujących, itp. Dostałes link do odpowiedniego dzialu, szukaj inspiracji i działaj.
POzdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Civic

New member
Wiem rozumiem ;) będę coś myslał;) pomysłow jest tak jak mówisz dużo;)
Co to kolumn to i tak bedą pewnie zmieniane jakoś po remoncie;) a podłączone są do wzmacniacza yamahy AX-540 i powiem Ci że te kolumny to po prostu graja;) niskie sa mocne ale góra już troche gorzej;)
 
Według mnie, najlepszy efekt dają wieszaki slim. Dzięki takiemu wieszakowi ekran jest najbliżej ściany co daje ładny efekt. Wygląda to na przykład tak: Wieszak Slim firmy 4World

A ja miałem wieszak slim i już więcej nie chcę :)
Każda zmiana kabelka czy czegokolwiek za tv to koszmar (miałem plazmę powieszoną kilkanaście mm od ściany). Teraz mam wieszak na ramionach i jest bosko :) Potrzebuję to odciągam tv od ściany i wygodnie gmeram.
Jak ma być podświetlenie to slim też da gorszy efekt.
 

Civic

New member
wlasnie szukam teraz jakiegoś wieszaka, myslalem zeby pomalowac sciane na jakis ciemny kolor, na nia dac te panele 3d gipsowe;) i na to tv a kabelki jakoś schować za te panele. podswietlenie tasma led rgb tylko jeszcze nie wiem jaka.. przyklejona do tv pod tv jakis mebelek na dekodery i inne sprzety.. zrobic podwieszany sufit i na srodku tez dac tasme rgb zeby go podswietlic;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dobrze kombinujesz, tylko po co chcesz malowac sciane jak na niej maja byc panele 3d? Wybor paneli dekoracyjnych jest ogromy, zastanow sie dobrze co z czym ma byc, zeby potem nie wyszedl misz-masz, a diody led to akurat najmniejszy problem ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rozumiem, w takim razie zajrzyj na YT, jest tam cala masa roznych filmow, od przegladu niezliczonej ilosci wzorow, do montazu na scianie.
 

Civic

New member
zastanawiam sie tylko jak to zrobic zeby jednym pilotem sterowac tymi ledami. bo za tv ma byc jeden pasek i na suficie drugi.. chcialbym zeby byly niezalezne od siebie
 
Do góry