Telewizor na gwałt do kwoty 2500 zł

grisza1010

New member
Witam serdecznie,

potrzebuje szybkiej pomocy od profesjonalistów. Nie będę udawał, w kwestii telewizorów jestem zielony jednak mam konkretne wymagania.

Potrzebuję telewizora LEDowego do oglądania telewizji jednakże w 80 % będzie to oglądanie filmów na Blu Ray oraz DVD (z odwtarzacza Pioneer BDP-140).

Przekątna to 40 cali a maksymalnie 42. Nie więcej i nie mniej:)

Co sobie cenię: idealny obraz. Nasycenie kolorów, piękna czerń. Aby filmy z BD czy MKV, czy nawet z DVD wyglądały tak, że zapierają dech w piersiach.

Może mieć USB w celu odtwarzania MKV i innych formatów. Jednak jak miałbym to przepłacić na niekorzyść jakości to wole nie mieć USB bo takowe posiadam w odtwarzaczu Blu-Ray.

Nie będę raczej korzystał z konsol do grania.

Wielkość pokoju: 18 metrów kwadratowych. Odległość z jakiej będę oglądał: około 3-4 metrów.

Jeżeli chodzi o markę to raczej nie mam konkretnych upodobań. Do tej pory miałem Toshibę 32R3500PG i pasowała mi. Jeżeli ma to być Samsung czy Panasonic, albo inny lucyfer to też nie będę miał przeciwskazań.

Granica kwotowa: do 2500 zł.

Jak do tej pory myślałem nad tym telewizorem: Telewizor LCD Full HD Samsung LE40C650 lub Toshiba 40VL748

Jeżeli macie inne propozycje to szalenie będę wdzięczny za pomoc. Już raz mi pomogliście w wyborze i nie zawiodłem się więc i teraz jestem pewien że się nie zawiodę.

pozdrawiam.

EDIT: Panowie, budżet zwiększył się do 3000 zł. I zatem znalazłem taki oto model:
SHARP LC40LE830E 3D

Przyznaje, że mając odtwarzacz BD z 3D to ten telewizor byłby dla mnie przyszłościowy.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
Co sobie cenię: idealny obraz. Nasycenie kolorów, piękna czerń. Aby filmy z BD czy MKV, czy nawet z DVD wyglądały tak, że zapierają dech w piersiach.

Wielkość pokoju: 18 metrów kwadratowych. Odległość z jakiej będę oglądał: około 3-4 metrów.
to raczej nie do zrealizowania
po pierwsze 3-4m do ekranu, więc na sygnale HD taki 40-42 nie zrobi wrażenia absolutnie żadnego
inna sprawa to jakość obrazu z LED w tej kwocie, o pięknej czerni możesz zapomnieć, musiałbyś mieć LED z local dimming
w tej kwocie do filmów najlepszy wybór to Panasonic 42G30, choć jak odległość tak duża lepiej kupić LG 50PV350/50PZZ250
ewentualnie za lekką dopłatą zainteresuj się takim tv, led z local dimming
-= NOWY 47LE8500 =- (1884525786) - Aukcje internetowe Allegro
 

grisza1010

New member
don111 zaktualizowałem trochę temat.

Kwota to do 3000 zł. Z ew. obsługą 3D. Zaproponowałem jeszcze model: SHARP LC40LE830E 3D

Jezusieńku, 47 cali to za dużo:) Max 42 bo mnie żona wypierdzieli z domu:)

Co do tej odległości to może przesadziłem. Uznajmy, że odległość oglądania to 2 metry. Chyba taka będzie rzeczywiście.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
Sharp nie ma dobrej czerni ani nie jest pozbawiony cloudingu, chyba że w dzień (matowa matryca to nie widać szarości)
42' z 3m jest za mały do HD, a piszesz o 3-4m... jak uważasz, kupisz to będziesz później żałował
3k w temacie LEDów niewiele zmienia, w miarę dobrą czerń ma Sony 40EX720 i Samsung D6500 ale znowu 2 cale mniej
i tak lepiej od nich obu klimat filmowy odda Panasonic G30, ewentualnie ST30 (z 3d, ale bez okularów w komplecie)
zależy jeszcze kiedy oglądasz, w dzień czy wieczorem i przy jakiej ilości światła bo plazma Panasonica nie jest matowa
 

grisza1010

New member
Bajki oglądam (znaczy się córka) w granicach 17-00 - 20:00.
Filmy zawsze oglądam wieczorem.

W ogóle może odpowiesz mi na pytanie: Nie chce przekraczać kwoty 3000 zł, nie chce wsadzać do pokoju moloha. I czy w takim wypadku jest jakikolwiek sens pakowania się w telewizory 3D?
 

don111

Banned
nie ma to zbytniego sensu patrząc na chwilę obecną i ilość produkcji 3d (same gnioty, z paroma wyjątkami), 3d nie ma też sensu przy tak małym rozmiarze tv
 

grisza1010

New member
No dobra w takim razie decyduje się na coś bez 3D.

Także propozycje:
Panasonic 42G30
Sony 40EX720
i ew. ten SHARP LC40LE830E 3D

Jakieś jeszcze propozycje?
 

grisza1010

New member
Uwierz mi, przemyślałbym tą kwestie, jednak żona jest niezłomna:D

Jeszcze jedna kwestia: jak to jest z prądożernością między taką plazmą Panasonica a LCD? Czy różnica w kosztach każde brać to pod uwagę, czy raczej są to minimalne różnice w rachunkach?

OK. Poszukałem sobie odpowiedzi w sprawie poboru prądu:)

Także wybór padł na Panasonic.

don111 serdeczne dzięki za wyczerpującą pomoc. Jestem na prawdę wdzięczny.
 
Ostatnia edycja:

gosc_niedzie

New member
też uważam, że telewizor nie za bardzo się nadaje do tych rzeczy, za takie pieniądze to można już mieć naprawdę ekskluzywną prostytutkę... ach, ale co na to żona...? jeżeli pozwala ci wyżywać się tylko na sprzęcie agd rtv, to może ten seksownie wyglądający 42PFL7656 w Saturnie za niezłą cenę 2899
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wybacz mi czci godny rycerzu, żem śmiał sprawić by dusza choć trochę się uradowała. Moze i prawda przez Wać Pana przemawia, przeto zauwarzyć pragnę, że radości w Waszym sercu niewiele.
 

wareks

New member
Temacik do zamknięcia.

Wybrałem: Toshibe 40VL748. Pozdrawiam.

Na wstępie witam serdecznie wszystkich użytkowników.

W związku z ostatnim postem moje pytanie.
Czy i gdzie jeszcze można zakupić wymieniona wyżej Toshibę
Obdzwoniłem wszystko w okolicy i nic. Natknąłem się w jednym MM
lecz tylko wystawa dosyć mocno wymacana o niewiadomym "przebiegu"
O negocjacji ceny nie chcą słyszeć ,więc chyba nie warto.
A może ktoś podpowie jakąś alternatywę dla tego TV
 

gosc_niedzie

New member
Zobacz tu nie do dostania w sklepie internetowym ale dostępny w sklepach stacjonarnych.
Kliknij na znajdź najbliższy- a pokaże ci 11 miast w których jeszcze możesz ten tv kupić: Gorzów, Kalisz, Opole, Poznań, Radom, Sosnowiec, Swarzędz, Szczecin, Świętochłowice, Warszawa i Zielona Góra.
 

digitalus

Banned
Temacik do zamknięcia.

Wybrałem: Toshibe 40VL748. Pozdrawiam.

Don111 dobrze proponowal, lepszy wybor to plazma G30. Kolega nagle zdecydowal sie na toshibe. Jesli mamy porownanie to zauwazymy roznice na korzysc plazmy.
przyklad
http://www.hdtv.com.pl/forum/661666-post24.html
Chciałbym podzielić się swoimi spostrzeżeniami z zakupu i użytkowaniem VL748
Toschiba 40VL748 kupiłem w maju w EURO-AGD w sklepie internetowym w cenie 2490 zł. Telewizor dostarczono w idealnym stanie z orginalną nienaruszoną taśmą TOSHIBY. Telewizor został wniesiony przez pracownika EURO do domu i przez niego rozpakowany do oględzin stany tv ( czy nie ma uszkodzeń mechanicznych) po tej czynności telewizor został przekazany. Na ekranie nie stwierdziłem żadnych rys,zacieków itp. opisanych przez kulasekp. Do tej pory używałem plazmę panasonica 37x10.
Po uruchomieniu 40VL748 + CYFROWE UPC stwierdziłem co następuje
głos - nie do zaakceptowania wręcz fatalny brak niskich tonów pomimo ustawienia niskich tonów na maxa znacznie gorszy niż w 37x10
obraz inny niż w plazmie,przy słabych programach np. niektóre filmy w Kino Polska brak ostrości . brak szczegółów plazma gra lepiej.
Programy HD -obraz bardzo dobry
Kąty bardzo słabe pewnie dlatego że telewizor oglądam z odl. 2,5 m.
Wygląd rewelacyjny.

Przyznaje racje, toshiba ma ladna obudowe ale ja wybralbym plazme. Acha ,w przyszlym miesiacu, okolo 10 kupuje plazme, kupilbym dzis ale kasy zabraklo:)
Wlasciwie to chcialem kupic w przyszlym roku telewizor, oczywiscie plazme , moze juz z nowym procesorem
LSI UniPhier
http://www.kinodomowe.idg.pl/news/3...Phier.najszybszy.procesor.do.telewizorow.html
Kupuje jednak teraz bo w przyszlym roku to nie wiadomo co bedzie bo informacje nie sa dobre
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...lazm-i-ogranicza-produkcje-plazm-kosztem.html
Moze panasonic bedzie produkowal tylko lcd. Lcd zupelnie mi sie nie podoba, mam na mysli oczywiscie jakosc obrazu.

 
Ostatnia edycja:
Do góry