Telewizor między 6000 a 7000zł

Bertro

New member
Witam, jestem na etapie poszukiwania telewizora do nowego mieszkania. Miałem na oku telewizor firmy Samsung model UE 46B6000 ale z tego co wyczytałem nie wiem czy to dobry wybór, zastanawiam się również nad 52 calami.(wczoraj wieczorem byłem w sklepie i sprzedawca powiedział mi, że lepszym wyborem będzie Szarp - również z podświetleniem led, ponieważ jest cytuje 'równiej' podświetlony.)
Proszę wiec o pomoc w wyborze, marka telewizora dowolna, cena około 6 do 7 tysięcy. Chcę go zamówić najpóźniej w przyszłym tygodniu. Zależy mi na wyrazistości obrazu ( Żeby wszystko ładnie wyglądało)

Preferowana wielkość matrycy: 46-52
Preferowana technologia: LCD
Preferowane marki: obojętnie ( żeby był bezawaryjny :))
Jaki sygnał: dostawce będę dopiero wybierał (proszę o pomoc bo ceny wszyscy mają podobne dodam, że jestem z okolic Łodzi) Cyfra+, lub Cyfrowy Polsat, Lub N
Jaka odległość od ekranu: 4,5m do 5m
Jakie urządzenia do podłączenia: dvd (blue ray) , Sony Plastation 3, Laptop ( do oglądania filmów)
Jaka klasa cenowa: ok 6000 - 7000zł
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: Różnie (sporo w dzień sporo w nocy)
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: nasłonecznienie spore, ale będą założone rolety na okna ( więc powinny zniwelować ten problem)
Ile osób zasiada przed telewizorem: zwykle 2
Jaki masz telewizor: zaden
Jaki masz ulubiony program: sport, videoklipy, filmy w telewizji, w sumie wszystko po trochu
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła: przy delikatnym świetle, czasem zapalone kinkiety za moimi plecami.( ale mogę oglądać przy wyłączonym jest mi to obojętne)
Ma stać czy wisieć: wisieć ( na stojaku)
Czy ma być HD Ready czy Full HD: chyba Full HD
Co cię denerwuje w tv: buczenie i smużenie

Z góry dziękuję za pomoc w wyborze.
 

Bertro

New member
Witam,
po przeczytaniu kilkunastu innych wątków mój wybór zdecydowanie się zawęził i oto faworyci:
Samsung LE 52 B620 cena około 5789zł
Samsung LE 55 B650 cena około 7080zł
Sharp LC 52 XL 2E cena około 7130zł
Sony KDL 52W5500 cena około 7000zł
Sharp 52 LE 700 cena około 8138zł

Warunki w jakich będę oglądał j.w, jeśli do telewizora będę miał 4m może lepiej 46 o lepszych parametrach, dodam, że platformą cyfrową będzie telewizja N ewentualnie C+. Czy opłaca się dodać około 1000zł do Sharpa 52LE 700, który jest na Ledach?. Sporo gram na Plastation3, więc to też proszę wziąć pod uwagę.

Właśnie rozmawiałem ze sprzedawca i powiedział mi, że z tych telewizorów polecałby samsunga 55B650 lub samsunga 52B620 (który jest sporo tańszy)
Powiedział, że niema sensu przepłacać za ledy ponieważ nie zauważę różnicy.Czy to prawda co WY byście wybrali? (samsungi ma na stanie może dlatego ma takie zdanie na ten teamt?)
Przepraszam, że jest to tak opisane ale jestem kompletnym laikiem w tym temacie. Dotychczas miałem CRT 18 letni Orion :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jak już wiesz sprzedawca naopowiadał Ci trochę nieścisłych informacji.
Dla Ciebie najlepszą ofertą jest sprawdzenie modeli u siebie na prezentacji.
Pioneer 5090
Sharp 52 LE700
Samsung 50B 850
Pozostałe informacje już znasz.
 

bl1

New member
55b650

Po długich i męczących analizach mam na czele listy wyboru samsunga 55b650.

Założenia:
warunki: salon ponad 50m2, oglądanie z 4-5 m, lub 7m z jadalni, światło padające z boku
co oglądam: TV (cyfra+), dvd, będzie PS3
czego oczekuję: dobry obraz, ma się nie psuć
zależy mi: full hd i 100Hz
co nie ma znaczenia: internet, walory audio
cena do 7000

rywalizował z nim sony 52W5500, ale skłaniam się do samsunga bo chyba bardziej zależy mi na tych 3" więcej niż 3 latach gwarancji

Proszę o krytyczne komentarze do mojego wyboru bo jeszcze nie kupiłem i mogę zmienić zdanie!
 

orange

New member
Bl1 - ja wybrałem po wielu bojach Sharpa 46 le700e, teraz pozotaje kwestia zakupu i dogadania się (mam nadzieję :) ) z Kikim.

Prosiłem go o porównanie z Samsungiem Ledowym-obiecał, że je dziś wrzuci.
 

bl1

New member
Dzięki za sugestię, ale 46" to dla mnie stanowczo za mało. Co do ledów, to podświetlanie krawędziowe mnie nie przekonuje (mam miejsce na to 10 cm grubości telewizora) a pełne wychodzi na dzisiaj za drogo.
 

orange

New member
bl1 napisał:
Dzięki za sugestię, ale 46" to dla mnie stanowczo za mało. Co do ledów, to podświetlanie krawędziowe mnie nie przekonuje (mam miejsce na to 10 cm grubości telewizora) a pełne wychodzi na dzisiaj za drogo.

Za pół roku pojawi się nowa technologia która tez bedzie droga. I tak w kółko. Zakuo sprzetu to zawsze inwestycja nietrafiona bo sprzet tylko tanieje.

Pol roku temu bys kupił tv, dzis by potaniał bo weszło cos nowego. I na tym to polega.
 

bl1

New member
orange napisał:
Za pół roku pojawi się nowa technologia która tez bedzie droga. I tak w kółko. Zakuo sprzetu to zawsze inwestycja nietrafiona bo sprzet tylko tanieje.

Pol roku temu bys kupił tv, dzis by potaniał bo weszło cos nowego. I na tym to polega.

Można czekać i nigdy nic nie kupić. Podjąłem decyzję, kupuję coś do końca roku w budżecie max 7000.
Wróćmy zatem do 55B650, warto czy dziadostwo?
 

bl1

New member
Kurczę, już miałem poukładane w głowie a tu kolega KIKI mi zamącił (pozytywnie :)). Faktycznie to wydaję się być alternatywa bo widzę, że można się zmieścić w budżecie 7k, tyle tylko, że dostępność jest w zaledwie kilku sklepach i to raczej mało znanych, które deklarują, że niby sprowadzą ten model ale nie dają gwarancji dokładnie na kiedy, więc trochę mam obawy tam kupować. Więc niby jest alternatywa, ale w sumie jakby jej do końca nie było.

Natomiast merytorycznie to wydaje się, że Toshiba jest lepszym wyborem niż Samsung, daję sobie kilka dni na ponowną analizę - propozycja KIKI wchodzi do finału rozgrywki :)

Czy ktoś ma jakieś pewne źródło dostawy Toshiby 55ZV 635?
 

bl1

New member
Aha i jeszcze jedno, o co chodzi z tą błyszczącą matrycą w Toshibie? Co do obrazu to chyba lepiej, ale jak będzie z odbijaniem światła bocznego, czy np lamp na suficie?
 
Do góry