Telewizor max 50 cali do oglądania sportu szczególnie piłki nożnej

foltys

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 12m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok 2,5-3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Tak i przeszkadza w oglądaniu
7. Jaki masz obecnie telewizor? - Samsung u6400 i 6200
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Płynny obraz w czasie szybkich scen w sporcie
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Orange tv Xbox
10. Jakie urządzenia ? -
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 1-5 godzinb jak w weekend jest dużo meczy
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport i anime
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Ok 10 %
16. Preferencje co do marki? Nie
17. Preferencje co do wielkości? Max 50 cali większy się nie zmieści
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - jak telewizor udaje lustro i dynamiczne sceny się rozmazują, zostają smugi
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? I tak i tak więcej w dzień
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000zł +/-200
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? - co ok 3-5 lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Tak YouTube, HBO go internet Netflix
 

mpDante

Member
Bez reklam
Do sportu powinieneś kupić 120hz, więc na rynku 50" masz chyba tylko Samsunga 50QN91 i LG 50NANO863. Zwiększ rozmiar do 55 to będzie łatwiej, ale i tak w budżecie się nie zmieścisz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepszy będzie Oled 48".
Wkrótce maja być najnowsze modele.
Oczekiwana jest extra cena.
Kiedy planujesz zakup ?
 

foltys

New member
Na tą telewizor jeszcze jakoś działa ale im wcześniej tym lepiej aktualnie korzystam z u6400 w tym pokoju ale ma problem z internetem i strzela fochy co jakiś czas się zawieszając. Nie mogę niestety kupić większego telewizora bo w sypialni się po prostu nie zmieści nie mam tyle miejsca na ścianie na 55 cali braknie mi jakieś 8 cm. Spodobał mi się Sony KD‑50X85J ale jego cena na tą chwilę nie jest dla mnie co o nim sądzicie?
 

mpDante

Member
Bez reklam
Z tego co widzę, to 50X85J też ma 120Hz... więc sensowny wybór, ale też sporo przekraczasz budżet, który wpisałeś. Trochę taniej masz Oleda LG 48A13 (jest 60Hz, ale w przypadku oleda jest przepaść jakościowa do tego Sony).
 

foltys

New member
Z tego co kojarzę oledy w jasnym pomieszczeniu strasznie wszystko odbijają prawie jak lustro, czy coś się w tej materii zmieniło?
 

foltys

New member
Mam jeszcze jedno pytanie jak się spisuje LG 50NANO88 lub LG 50NANO863PA mają bardziej przystępna cenę od Sony
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli w tej klasie cenowej to będą dobre modele.
Ale jeśli do sypialni brałby pod uwagę telewizora z ambilightem - czyli 50PUS8506 lub 50PUS7956.
Zakładam też , że w sypialnię więcej czasy oglądasz wieczorami i w nocy.
Stąd porada o wybór Oled TV !
Możesz mieć wówczas oleda i z Ambilightem - pytanie wraca czy wystarczy Ci kasy ( 4999 zł )
 

foltys

New member
A te 2 50PUS8506 lub 50PUS7956 że sportem dadzą radę ? Czy lepiej skupić się na 100, 120 Hz? I oczywiście jaka cena?
 

foltys

New member
Kiki z tego co widzę to na twojej stronie dostępny jest Telewizor LG 49NANO863NA ze 100hz odświeżaniem? Czy to zły/słaby tv że nic o nim nie wspominasz?
 
Do góry