Telewizor LG50PA6500

digitalus

Banned
Witam
Z ciekawosci zapytam czy wylaczasz telewizor wylacznikiem sieciowym czy pilotem?
Wylaczam wszystko wylacznikiem sieciowym.Mozna powiedziec ze mam bzika na tym punkcie bo nawet gdy telewizor jest wylaczony wylacznikiem sieciowym to przy gniazdku mam jeszcze jeden wylacznik sieciowy i tez go wylaczam.
Kiedys juz o tym wpomnialem czyli zywotnosc telewizora lcd i plazmy mozna przedluzyc. Dwie proste czynnosci ktore moga przyczynic sie do przedluzenia " zycia" telewizora.
Jesli nie musisz to ustaw nizsze wartosci jasnosci i kontrastu.W przypadku lcd czyli podswietlania ccfl lub led z maksymalnymi ustawieniami zywotnosc spada o polowe.
Na rosyjskiej stronie napisano ze nizsze ustawienia parametrow jasnosci , kontrastu to mozliwe przeduzenie "zycia" telewizora o 50 %.
Moja pierwsza plazma daewoo dziala od 5 lat bez usterki (panel od LG) , na niskich ustawieniach i jakosc obrazu jest bardzo dobra. wylaczana wylacznikiem sieciowym przy gniazdku .W tym telewizorze nie ma wylacznika sieciowego.
Druga plazma czyli panasonic tez ma ustawione niskie wartosci jasnosci i kontrastu,oczywiscie bez przesady niskie, ale ten telewizor mam krocej.Dziala od dwoch lat bez usterki.Wylaczana zawsze wylacznikiem sieciowym i przy gniazdku:)
Na anglojezycznej stronie tez wspomniano o nizszych ustawieniach jasnosci i kontrastu i wylaczaniu telewizora wylacznikiem sieciowym.
Dwie proste czynnosci ktore moga przyczynic sie do przedluzenia " zycia" telewizora.
How Long do HDTV Plasma TV and LCD/LED TVs last? What's the Life Span?
Inny elektroniczny sprzet ktory posiadam tez wylaczam wylacznikiem sieciowym i nic sie do tej pory nie uszkodzilo.
Wracajac do tematu .Pamietam ze na forum ktos napisal ze dostal wyzszy model.
Juz znalazlem ten przyklad
http://www.hdtv.com.pl/forum/396295-post96.html
Czyli w tym przypadku mozna napisac..Nie ma tego zlego, co by na dobre nie wyszlo.
 
Ostatnia edycja:

mateo383

New member
Bez obaw :) gwarancja jeszcze obowiązuje (24 m-ce), zgłaszaj czym prędzej do serwisu (padła matryca) .... a na Święta dostaniesz nowy 50" PN 6500 z 24 miesięczną gwarancją od dnia dostarczenia :) .... też tak miałem w sierpniu 2013, dostałem nowy TV z kolejną gwarancją ...... tak to ja mogę wymieniać co roku na bieżące modele :eek:k:

Zgłoszenie poszło. Tylko muszę jutro jechać podbić kartę gwarancyjną do sklepu. To jest ta książeczka z napisem gwarancja ?;p
 

Piomakusz

New member
Witam
Koledze mateo383 współczucia ale w tym przypadku nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło (najważniejsze, że jest gwarancja).
Wczoraj pisałem o lekkich mrowieniach jak jest czarny obraz podczas zmiany kanałów (dekoder CP). Wczoraj podłączyłem DVD i zapodałem dzieciakom bajkę i jak zmieniam sceny to na czarnym wóczas obrazie tych mrowień nie zauważam. Te mrowienia może generować dekoder sat.? Może muszę zmienić talerz - bo mam o średnicy 60 cm - na 100cm?
Sprawdzałem też sygnał, moc prawie 100% jednak jakość sygnału w granicach 60-70%.
Może tu jest przysłowiowy pies pogrzebany i występuje to mrowienie.
Proszę panowie o jakieś sugestie.
 
Ostatnia edycja:

Piccolosan

New member
Witam
Koledze mateo383 współczucia ale w tym przypadku nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło (najważniejsze, że jest gwarancja).
Wczoraj pisałem o lekkich mrowieniach jak jest czarny obraz podczas zmiany kanałów (dekoder CP). Wczoraj podłączyłem DVD i zapodałem dzieciakom bajkę i jak zmieniam sceny to na czarnym wóczas obrazie tych mrowień nie zauważam. Te mrowienia może generować dekoder sat.? Może muszę zmienić talerz - bo mam o średnicy 60 cm - na 100cm?
Sprawdzałem też sygnał, moc prawie 100% jednak jakość sygnału w granicach 60-70%.
Może tu jest przysłowiowy pies pogrzebany i występuje to mrowienie.
Proszę panowie o jakieś sugestie.

A nie mówisz czasami o "standardowym mrowieniu" czyli to jak matryca musi utworzyć jakiś kolor? Może to co obserwujesz podczas zmiany kanału nie do końca jest czarne i matryca musi wygenerować stąd mrowienie? Co do talerza - rozumiem że mówisz o odbiorze kanałów HD. Czy w tej chwili zauważyłeś jakieś błędy/przekłamania/zacięcia? Jeżeli nie to chyba nie ma potrzeby zmiany. Ja musiałem zmienić ponieważ na 60 cm połowa kanałów nie działała, nie dało się lepiej zestroić. Zmieniłem na jakąś no name 80 cm, sygnał znacznie się poprawił i przestałem mieć problem z odbiorem. Co prawda potem powrócił ale jak się okazało winna była przejściówka okienna (taka biała płaska) Przy niekorzystnym "ułożeniu" podczas zamknięcia okna sygnał potrafił spaść z 80% do 30%:D
 

Piomakusz

New member
Z tym mrowieniem to może nie do końca "głowa" przystosowała mi sie po LCD-ku, (tam tego nie było). Może rzeczywiście matryca musi zamigotać niektórymi pixelami na niebiesko bo tło nie jest czarne tylko "lekko czarno-szarawe" (matko co za kolory już wymyślam). Z miejsca z którego oglądam tv mrowienie jest niezauważalne i obraz jest b.dobry, na NatGeoHD igła. Choć są programy gdzie cp podaje taki sygnał, że masakra. Czyli poza tym mrowieniem z bliska wszystko śmiga bezproblemowo więc nie koniecznie trzeba zmieniać talerz jak doradzał kolega Piccolosan.
 

digitalus

Banned
Witam

Wczoraj pisałem o lekkich mrowieniach jak jest czarny obraz podczas zmiany kanałów (dekoder CP).
Witam
W przypadku tunera satelitarnego z wyjscem euro bardzo duze znaczenie ma jakosc kabli, czyli dobrze ekranowane , przewody z miedzi beztlenowej.Na slabej jakosci kablu mozliwe zaklocenia i gorsza jakosc obrazu. Euro to wyjsce analogowe i w tym przypadku jakosc kabli ma duze znaczenie.
W przypadku wyjscia hdmi nie zauwazylem roznicy gdy kabel hdmi jest zwykly czy wykonany z przewodow z miedzi beztlenowej i dobrze ekranowany.
Tak jak napisal kolega wyzej "standardowe mrowienie" jest widoczne w innych plazmach .
Wieksza antena to wyzszy poziom i jakosc sygnalu.
 

lm648

Banned
..........Te mrowienia może generować dekoder sat.? .........Może tu jest przysłowiowy pies pogrzebany i występuje to mrowienie.
Proszę panowie o jakieś sugestie.

Te mrowienia generuje kabel połączeniowy dekoder - TV.
Na jakim przewodzie masz połączenie: HDMI, Euro, Cinche ?
Czyli w pierwszej kolejności spróbuj wymienić przewód.
 

hellhammer

New member
Czyli jak zmiana kabla nic nie do to należy uznać, że ten typ tak ma?

zalezy z czego korzystasz, ja takie jkaby mrowienie widze z bliska na swoim 42pn450 na rodzicow na 42pa4500 juz tego nie widze. na obu jedno zrodlo czyli antena podlaczona pod tv czyli dvb-t. na filmach puszczonych z usb nie patrzylem czy tez to wystepuje, ale mysle ze w tym wypadku tak.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Piomakusz zmniejsz poprostu jasnosc o kilka stopni a gwarantuje ze mrowienie zniknie.
pozdrawian

Sent from my GT-I9003
 

Piomakusz

New member
Dziękuję koledzy za pomoc. Sprawa z mrowieniem załatwiona - nie ma już go. W mom przypadku po wyprubowaniu innych kabli mrowienie dalej występowało i przez przypadek odkryłem to co napisał kolega Kadajo (tylko dlaczego tak późno to napisał a nie o godz. 17-tej).Męczyłem się zmieniałem różne parametry obrazu i kicha aż zmniejszyłem jasność (miałem na 56) do 52 i wow! mrowienia nie było. Przy 53 jest minimalne mrowienie a od 54 się zaczyna się to z czym walczyłem. Także teraz głowa odpoczywa od problemu i jest git. Jestem zadowolony z zakupu.
Pozdrawiam was i jeszcze raz dzięki za pomoc przy problemie.
 

hellhammer

New member
Panowie mimo ze posiadam inny model - nie full hd. ale podejrzewam ze parametry obrazu w menu mamy te same.
Pytanie ktore parametry najlepiej ustawic na jakie wartosci? Bo widze ze jest tego mase. Chce miec jak najlepszy obraz. 42pn450b
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Tak "z pamieci" panel 100, kontrast 87, kolor 47, jasnosc 51, ostrosc 15, skala koloru szeroka, dynamiczny kontrast i kolor wylaczony, wyostzrenie krawedzi wylaczone, poziom czerni niski.

Sent from my GT-I9003
 
Do góry