Telewizor LG50PA6500

yellowlabel

New member
Ale tak bez konkretów żadnych to można sobie słonia w karafce polecać :)
Jakieś porównania czerni, skalowania, czystości obrazu do LG i Panasonica?
 
No korzyść Panasonica czy LG? Bo nie wiem co miałeś na myśli :)
No i co to są za różnice? Bo nie wiem :)
Panasonic lepiej wypada w czerni. Biel też ma lepszą. Porównywałem te modele przed zakupem. Najpierw chciałem LG PA6500, później porównywałem Panasa i E550. Ponieważ budżet miałem 3kzł, a chciałem 50 cali wybrałem moim zdaniem pośrednio E550. Aczkolwiek każdy model ma swoje wady i zalety.PA6500 ma lepszą płynność obrazu niż E550. Samsung ma głębszą czerń.
 

yellowlabel

New member
Dziękuję za bardzo rzeczowy post :)
Jutro jadę jeszcze do jednego sklepu porównać sobie te dwa modele które już widziałem z Samsungiem. Może wezmę E530, rezygnując z 3D i zaoszczędzając 300zł. Zobaczymy co pokaże!


Nie rozumiem jednego.
Mam w domu 42PT353, HD Ready, dwuletnią, kosztowała 1400zł.
Włączyłem na niej Avengers 1080p i oczy mi wyszły z wrażenia. Płynność, jakość, kolory - magia.
Włączyłem ten sam film w sklepie na PA6500 i szczerze mówiąc. Jest gorzej. Postrzępione krawędzie, artefakty na twarzach bohaterów (różne zniekształcenia, rysy, kropki).

Jak to jest, że producent przez dwa lata zamiast iść na przód to się cofnął?

Fakt, że TV nadal mi się podoba i różnica nie była znaczna, ale była.
Być może miało na to wpływ ustawienie "nie swoich" kolorów, albo użycie złego trybu obrazu? (w swojej mam Expert, ustawiony totalnie pod nasze preferencje)

Nie zmienia to jednak faktu, że PA6500 mimo iż jest budżetowcem to bije na głowe LEDy do 3000zł. Nie ma możliwości aby jakikolwiek z tych pseudotelewizorów spodobałby mi się bardziej niż nawet najtańsza plazma :)
Chyba tylko ślepcy kupują te telewizory.
 

lm648

Banned
Nie rozumiem jednego.
Mam w domu 42PT353, HD Ready, dwuletnią, kosztowała 1400zł.
Włączyłem na niej Avengers 1080p i oczy mi wyszły z wrażenia. Płynność, jakość, kolory - magia.
Włączyłem ten sam film w sklepie na PA6500 i szczerze mówiąc. Jest gorzej. Postrzępione krawędzie, artefakty na twarzach bohaterów (różne zniekształcenia, rysy, kropki).

Jak to jest, że producent przez dwa lata zamiast iść na przód to się cofnął? ...............

I tu to się bardzo grubo mylisz, a jakie bitrate?/i ile waży GB? ma ten super testowy filmik po mimo tego że to 1080p, każdy TV Full HD wyciągnie na wierzch wszystkie niedoskonałości takiego materiału (nie tylko ten LG, lecz zachwalany Szajsung lub Panas też) , co nie jest zauważalne na HD Ready. Na tym polega różnica, a nie tak jak sądzisz super jakość starego LG. Czyli ważna jest jakość "materiału wejściowego" :)
Zrozumiałbym jakbyś takie "odkrywcze" uwagi poczynił przy materiale Full HD z odtwarzacza BR :) jednak tu będzie odwrotnie :)
 
Ostatnia edycja:

XvX

New member
Hej, czy ktoś próbował zawiesić 50PA5500 na ścianie?
Jaki typ uchwytu polecacie.
Dodam, że ściana to chyba gips-karton.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Dziękuję za bardzo rzeczowy post :)
Jutro jadę jeszcze do jednego sklepu porównać sobie te dwa modele które już widziałem z Samsungiem. Może wezmę E530, rezygnując z 3D i zaoszczędzając 300zł. Zobaczymy co pokaże!


Nie rozumiem jednego.
Mam w domu 42PT353, HD Ready, dwuletnią, kosztowała 1400zł.
Włączyłem na niej Avengers 1080p i oczy mi wyszły z wrażenia. Płynność, jakość, kolory - magia.
Włączyłem ten sam film w sklepie na PA6500 i szczerze mówiąc. Jest gorzej. Postrzępione krawędzie, artefakty na twarzach bohaterów (różne zniekształcenia, rysy, kropki).

Jak to jest, że producent przez dwa lata zamiast iść na przód to się cofnął?

Fakt, że TV nadal mi się podoba i różnica nie była znaczna, ale była.
Być może miało na to wpływ ustawienie "nie swoich" kolorów, albo użycie złego trybu obrazu? (w swojej mam Expert, ustawiony totalnie pod nasze preferencje)

Nie zmienia to jednak faktu, że PA6500 mimo iż jest budżetowcem to bije na głowe LEDy do 3000zł. Nie ma możliwości aby jakikolwiek z tych pseudotelewizorów spodobałby mi się bardziej niż nawet najtańsza plazma :)
Chyba tylko ślepcy kupują te telewizory.

W sklepie TV zapewne chodzi w "trybie sklepowym", czyli w najgorszym możliwym ustawieniu, obraz pewnie "dynamiczny" wszystkie "ulepszacze" na maksa włączone które z obrazu właśnie robią to co widziałeś/opisałeś.
Idz do sklepu jeszcze raz i tym razem poproś o pilota albo sam wejdź z panelu w ustawienia obrazu i daj np. "kinowy".
 

artiscig

New member
Siemanko, mam pytanko dotyczące tego modelu, mianowicie próbuję dostać się do menu serwisowego w żaden sposób nie mogę tego dokonać.
Dodam, że przytrzymanie przycisku OK na panelu jak i na pilocie nie przynosi rezultatu V03.18.12 Jakieś rady ?
 
J

johny860527

Guest
Witam,kupiłem model 50pa6500 ;-),wcześniej celowałem w 50gt50 ale budżet się skurczył o połowe :-(. Użytkowałem 40ex500 z którego byłem zadowolony.Powiem tak, obraz jest według mnie znacznie lepszy od soniaka (myślałem że będzie na odwrót z powodu przekątnej,no i ceny,a tu takie pozytywne zaskoczenie :cool:),a przede wszystkim czyta wszystko z usb :).

wprowadziłem ustawienia podawane na forum,obraz super,lecz troche ciemny.

Mam problem tylko z aktualizacją bo mam model 50pa6500zg i z tego co wyczytałem na jakiś niemieckim forum,to model na Rosyjki rynek,ma 3 wejścia hdmi i problem z aktualizacją mam soft 3.18.12 a na stronie lg*** brak jakichkolwiek aktualizacji,może ktoś ma najnowszą aktualizacje do tego modelu?.Aktualizacje z angielskiej,polskiej i niemieckiej strony lg nie ruszają.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

bioly87

New member
Od 3 tyg. jestem szczęśliwym posiadaczem tego LG i chce sobie go skalibrować według opisu z tego tematu, ale nie wiem o co chodzi i jak ustawić to 20-point IRE. Może mi wytłumaczyć lub najlepiej cyknąć fotkę jak to ma być ustawione
 

Kosa86

New member
Witam,

LG 50PA6500 jest jednym z tv, które mam na uwadze w kontekście zakupu dużej plazmy. Przeczytałem wszystkie strony niniejszego tematu (aczkolwiek na raty ;) ), jednakże wciąż nurtuje mnie parę pytań, w związku z czym byłbym niezmiernie wdzięczny za pomocne odpowiedzi.

1. Ten telewizor nie posiada wyjścia słuchawkowego - w związku z tym jak najłatwiej/najlepiej podłączyć do niego słuchawki (najchętniej bezprzewodowe) lub głośniki komputerowe 2+1? Chciałbym mieć jasność na wypadek takich ewentualności.
2. Czy ten model posiada tuner DVB-C? Bo informacje w specyfikacjach na różnych stronach bywały różne... I tak np. DVB-T posiada, DVB-S nie, a DVB-C?
3. Pojawił się w tym temacie głoś o jakiejś wersji tego telewizora na rynek rosyjski, niby z "RX" ("ZX"?) po pełnej nazwie... Czy to prawda? I czy faktycznie stwarza to później problem przy jakiś sytuacjach (jak np. opisywana nieskuteczna próba aktualizacji firmware)?
4. Ten tv nie ma Wi-Fi, ani też nie jest "Wi-Fi ready", ale to w niczym nie przeszkadza, by wetknąć mu jakiegoś android dongle, dzięki czemu stanie się "bardziej smart", czyż nie? :)
5. Jak to w końcu jest z filmami z napisami w formacie .txt? Odtwarza czy nie? Czy może "odtwarza, ale..."?

Więcej wątpliwości nie pamiętam, za odpowiedź na wszystkie z góry bardzo dziękuję ;)

Pozdrawiam!


Edit:
Przypomniały mi się jeszcze trzy pytania :)
6. Czy znane są jakieś problemy związane z odtwarzaniem dysków zewnętrznych? Np. ograniczenia wielkości (pojemności) dysków lub systemu plików? Ponadto wyczytałem gdzieś, że niektóre telewizory po podłączeniu do nich dysków zewnętrznych formatują je "w sobie tylko znany sposób", przez co później ów dysk nie jest widoczny dla komputera - czy w tym LG coś takiego występuje?
7. Czy ów telewizor ma problemy z otwieraniem jakiś typów plików (formaty video, pliki ze zdjęciami, formaty muzyczne)? Czy może wszystko łyka aż miło? :)
8. Wracając jeszcze do napisów w filmach... Jak z polskimi czcionkami - bez problemowo we wszystkich obsługiwanych formatach, czy może są jakieś trudności? A ponadto jak jest w tym telewizorze z samym wyświetlaniem napisów? Tzn. chodzi mi o kwestię ustawienia odpowiedniej wielkości czcionki i ew. jakieś drobne manewry dot. położenia względem ekranu.
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
w odpowiedzi dla Kosa 86
ad.1 słuchawek nie da się podłączyć z wiadomych przyczyn:) natomiast zewnętrzne głośniki komputerowe (ze wzmacniaczem) można podłączyć przejściówką z Euro na chincze, jednak przy takim podłączeniu audio/fonia idzie tylko i wyłącznie z tunera TV, z wbudowanego Media Playera - nie;
ad.2 tak, posiada tuner DVB-C (mpeg4);
ad.3 nie wiem :)
ad.4 jak na razie nie próbowałem :)
ad.5 plików z rozszerzeniem .txt - nie czyta, natomiast czyta .srt, .ssa, a jaki to problem programem np. Subtitle Workshop zmienić format napisów:)
ad.6 widzi dyski zewnętrzne w formacie Fat32 a co najważniejsze NTFS, nie formatuje dysku gdyż nie ma funkcji nagrywania (czyli masz problem z głowy), co do wielkości dysku - nie ma jakiegoś problemu do 500 GB (taki mam);myślę, że z większymi dyskami będzie podobnie;
ad.7 jak na razie łyka wszystko (określone w specyfikacji TV),nie czyta DTS-u, jednak do odtwarzania stosuję zewnętrzny Media Player WD, z powodu większych możliwości w tym zakresie;
ad.8 czcionki polskie czyta, wielkość jest, manewrów nie ma;
PS. TV nie jest odtwarzaczem lecz odbiornikiem telewizyjnym, a to jakie ma możliwości w zakresie odtwarzania mediów należy traktować jako "wartość dodaną" :)
Podsumowując (po 8 miesiącach użytkowania), można stwierdzić, że relacja ceny do jakości tego TV jest wzorcowa. Po prostu za takie pieniądze nie kupisz lepszego, tak dużego i z takimi możliwościami telewizora :) to nie Panas 2 X droższy za ok. 4-5k PLN, gdzie musisz martwić się o powidoki, wypalenia i problem 50Hz :)
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
Nie przesadzaj, UT50 wygrywa z PA6500 praktycznie pod każdym względem prócz 50hz, a kosztuje poniżej 3 tys.
I odkąd to w Panasach musisz się martwić o powidoki i wypalenia a w LG nie.
Plazmy LG są najbardziej podatne na powidoki ze wszystkich jakie są na rynku.
 

lm648

Banned
......... UT50 wygrywa z PA6500 praktycznie pod każdym względem prócz 50hz, a kosztuje poniżej 3 tys.

A jest to tylko ................. 140% ceny LG :)
oczywiście "wygrywać" może, jednak zauważ, że pytający planuje zakup na raty, czyli nie każdy posiada "płynność finansową" na takie dodatki jak UT, a dalej jest ST, DT, VT i tak można stopniować bez końca do 12 k PLN:)
A tak na marginesie dodam, że więcej naczytałem się na tym forum o wadach tych "super Panasów" niż "kiepskich i budżetowych" LG. W drugim przypadku w razie niezadowolenia można wyrzucić bez zbędnego żalu o stratę finansową, co takie oczywiste w stosunku do Panasa już nie jest:)
 
Ostatnia edycja:

Kosa86

New member
Spokojnie spokojnie, ja niczego na raty nie kupuję :) "Na raty" to ja czytałem ten cały temat dot. LG50PA6500, bo jednym ciągiem 90 stron to trochę przegięcie ;)
Domyślam się, że jakikolwiek Panasonic ma co najmniej kilka cech, którymi przewyższa tego LG. Niemniej jednak najistotniejszy jest stosunek ceny do jakości, a w tym kontekście różnica jest tu wyraźna... Poza tym nie mam czasu na długie przesiadywanie przed tv - raczej okazjonalnie jakiś mecz lub film, a ponadto standardowo co wieczór godzinka jakiejś "telewizyjnej papki na odmóżdżenie po całym dniu pracy" ;) (czyt. programy informacyjne, ew. jakiś serial, no i wszechobecne reklamy ;) ). W konsekwencji wszystko to wskazuje, iż ten LG powinien odpowiadać moim oczekiwaniom :) I nawet już dziś bym go wyrwał, ale okazało się, że to była ostatnia sztuka w pobliskim MM ;)


Edit:
Czy ktoś z Was miał styczność z takim oto sprzęcikiem? :)
http://www.lg.com/pl/video/lg-SP520
Cena: ok. 200 zł
Alternatywa dla zdobywających coraz większą popularność minipc/android dongle? Bebechy raczej słabsze... ale może ma jakieś inne zalety?
Może podzieli się swoją opinią ktoś bardziej obeznany? :)
 
Ostatnia edycja:

przemusntm

New member
Witam Mam Ten Lg Od Wakacji...Powiem Że Tv Spisuje sie rewelacyjnie ale tak sie zastanawiam ile pochodzi to cacko? (z tego co czytałem,po kilku latach sie wypali) Tylko po ILU? oto jest pytanie...:(
 

lm648

Banned
.......Tv Spisuje sie rewelacyjnie ale tak sie zastanawiam ile pochodzi to cacko? (z tego co czytałem,po kilku latach sie wypali) Tylko po ILU? oto jest pytanie...:(

Chyba jesteś przewrażliwiony opowiadaniami "domorosłych znawców" tematu:) i "martwisz się na zapas".
Odnoszę wrażenie, że zaczynasz "polowanie na czarownice" po przez co szukasz problemu na siłę.
W dzisiejszych czasach (szybkiego rozwoju technologii) TV kupuję się nie na wieczność lecz na kilka lat (max 5). Po tym okresie albo "padnie" i naprawa będzie nieekonomiczna lub zestarzeje się moralnie, co najczęściej ma miejsce. Puki co, to masz jeszcze gwarancję na 24 m-ce :)
A więc, spoko :)
 
Ostatnia edycja:

shinoq

New member
Witam wszystkich

Od 2 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem LG PA6500.
Z telewizora jestem jak najbardziej zadowolony, zwłaszcza za takie pieniądze.

Jednak od 2 dni zauważyłem problem.
Otóż kolor czarny przekształcił się w szary.
Wcześniej przy całkowicie czarnym tle matryca wyłączała się ( bez różnicy na ustawienia jasności czy kontrastu ). Włączała się ponownie jeżeli cokolwiek pojawiło się na ekranie.
Aktualnie nawet gdy na ekranie nic nie jest wyświetlane, matryca nie gaśnie. Ponieważ aktualnie zamiast koloru czarnego wyświetlany jest kolor szarawy. Efekt ten występuje bez różnicy na źródło sygnału: antena, hdmi. Także bez różnicy na ustawienia obrazu ( jasność, kontrast itp ). Nawet przy jasności i kontraście równym 0. Efekt jest widoczny nawet przy uruchamianiu telewizora - kiedy pojawia się logo LG wraz z aktualną godzina ). Wcześniej obraz był czarny teraz jest szary.
Próbowałem resetować ustawienia obrazu, nawet przywracać ustawienia fabryczne nic nie pomogło.

Czy ktoś z obecnych miał podobny problem ? Może to jest kwestia jakiegoś ustawienia ?

Proszę o pomoc

Pozdrawiam
 

Kadajo

New member
Bez reklam
W tej Plazmie czarny jest szary- to nie Panasonic, oczywiste jest ze jak matryca ci się wyłącza gdy sygnał jest zerowy to wygląda jakby kolor czarny był czarny.
Mówiąc krotko, to co uważasz za kolor szary w rzeczywistości jest kolorem czarnym - niestety.
 

shinoq

New member
No tak rozumiem.

Ale chodzi mi o róznicę. Jeszcze 2 dni temu był to kolor zbliżony do czarnego. Natomiast teraz jest ewidentnie gorzej ( jaśniej ). A efekt, nie wyłączania matrycy przy " pustym" ekranie, tak jakby potwierdza moje obserwacje.
 
Do góry