Telewizor LG50PA6500

Telpher

New member
Domyślam się ze pod słowem microdimming (marketingowa nazwa jakiej uzywa samsung) masz na myśli LCD ze strefowym wygaszaniem matrycy ?
Strefowe wygaszanie matryc sporo kosztuje i mozna je spotkac tylko w b. dorgich modelach LCD - w 50calach zazwyczaj powyzej 10 tys., ES6710 takiego wygaszania nie ma, jedynym modelem Samsunga z aktywnym wygaszaniem jest seria ES9000 a i tak działa to tylko na zasadzie krawędziowych "pól" (jak np. w Bravi HX850) wiec jest to tylko "namiastka" strefowego wygaszania czyli. tzw "local dimmingu".
microdimming jakim "chwali się samsung" to nic innego jak strefowe przyciemnianie OBRAZU a nie podświetlenia matrycy, czyli mówiąc krótko samsung robi nas w ... kulkę.

Jeśli chodzi o LCD z takim wygaszaniem to faktycznie, jakoscia czerni zaczynają zbliżać się do Plazmy (PFL9607 Philipsa ma jakość czerni porównywalną z KURO, ANSI wynosi 5700:1 i jest lekko lepszy od Plazm Panasa VT30 - niesamowite dokonanie jak na LCD a wszystko dzięki strefowemu wygaszaniu).

Chodzi mi tylko i wyłącznie o zużycie prądu 50 calowego LEDa o dobrej jakości obrazu w stosunku do 50 calowej plazmy (załóżmy że dobieramy porównywalną jakość obrazu). Bo często zwolennicy energooszczędnych LEDów biorą do porównań najniższej jakości TV LED i porównują że takie 50 cali bierze 70W. Tylko że im lepszy LED, najlepiej FULL LED to będzie koło 140W brał i tyle z jego energooszczędności. (a jak to samsung nazywa itd nie było sednem mojego posta, tylko porównywanie energożarłoczności LED o prawie porównywalnej jakości obrazu do plazmy - bo po co produkują te FULL LEDY, prawda ?)
 

-Zefir-

New member
Witam, przeczytałem wszystkie wątki tego tematu(4 piwa mi to zajęło). Niestety nie mogę się zdecydować na ten odbiornik proszę potwierdźcie tylko czy nie jestem w błędzie.

Tv głównie ma służyć jako monitor podłączony do komputera, trochę obróbki grafiki plus gry rajdowe.
Dobre kolory dobry input lag wsio na plus tylko te powidoki które przy moim założeniu użytkowania uśmierciły by ten tv szybciutko. Czyli w tym przedziale zostaje mi jakieś badziewne lcd 46 z jak najmniejszym inputlagiem i reakcją matryc. Czy mam rację?

Pozdrawiam
Zefir
 

Pikoras

New member
Witam
Mam pytanie, w matrycy wypalił się jeden piksel i świeci skubaniec na czerwono prawie na samym środku, można to reklamować na gwarancję?
pozdrawiam
 

Kadajo

New member
Bez reklam
U mnie widać dwa ale tylko na niebieskim tle, jeśli zniknął to może się "wygrzał" i teraz będzie działał poprawnie, ale równie dobrze może wrócić za tydzień, miesiąc, rok.
 

cocc

New member
Czy mógłby ktoś wrzucić film jak telewizor się spisuje?
Filmy, które są na YouTube już widziałem. Zależy mi jak TV reprodukuje kolor biały oraz jak się zachowuję w szybkich scenach akcji.
 
Czy mógłby ktoś wrzucić film jak telewizor się spisuje?
Filmy, które są na YouTube już widziałem. Zależy mi jak TV reprodukuje kolor biały oraz jak się zachowuję w szybkich scenach akcji.
Co da taki film. Kolor biały będziesz miał nie lepszy niż wyświetlany w monitorze...
Zgraj sobie materiał na pendrive, idź do sklepu i testuj telewizory. Jeden ze słusznych sposób na test telewizora, który chcemy kupić...
 

jan3387

New member
Witam wszystkich forumowiczów, w szczególności posiadaczy telewizora LG 50 PA 6500.
Chciałbym opisać swoją dwumiesięczną historie z plazmą. Po paru dniach użytkowania zobaczyłem że obraz czasami "przyspiesza" jakby spowalniał i nagle nie potrafi "przetworzyć" obrazu i musiał go nadrobić. Po telefonie na infolinie polecono mi zaktualizować oprogramowanie do najnowszego ze strony czyli 3.29.12 wcześniej było 3.21.12 bodajże. Aktualizacja z usb nie ruszyła, przyjechał serwis też tv nie widział ich usb, wyrok: wymiana płyty głównej :p Panowie poinformowali że zamówią płytę i że przyjadą ją wymienić na miejscu. Po ich wizycie zauważyłem że telewizor nie odtwarzał filmów z kodekiem x264 który jest teraz bardzo popularny tylko mniej popularny h264, także kupić telewizor raz na 15 lat i jeszcze z taką wtopą to można się zdenerwować :D
Po wymianie płyty głównej kilka dni temu okazało się że płyta ma najnowsze oprogramowanie, pomimo to tv odczytał usb z tą samą wersją oprogramowania i jak na razie nie zauważyłem tych przycięć. Jednak dalej bolał mnie brak x264. Z głupa spróbowałem dzisiaj odtworzyć film w tym kodeku i o dziwo tv go odtworzył :D już trzeci film testuje więc mogę sądzić że aktualizacja 3.29.12 wprowadza obsługę filmów w kodeksu x264.
Także jak komuś mój post pomógł to bardzo się ciesze :)
PS: dodam, iż jak film jest odtwarzany i naciskam przycisk INFO na pilocie to pokazuje że jest w kodeku h264 więc mnie to dziwi aczkolwiek dobrze że go odtwarza w ogóle :)
 
Ostatnia edycja:

MKa11

New member
Aktualizacja ze strony LG nie da się "odpalić", niby coś tam poprawili (jest nowa data .zip ale firmware to samo z września) ale i tak się z tym nie da nic zrobić.
 

Kynio_7

New member
Witam,

jako ze jestem posiadaczem tego modelu od kilku dni, chciałbym napisać swoją opinie.
przesiadłem sie z lcd 32 cale, także różnica jest spora;)
szukalem modelu bez bajerów, zalezało mi głównie na dobrej jakosci obrazu. Po tych 3 dniach juz wiem ze wybor tej plamzy to był strzał w dziesiatke. Do TV podpieta jest "enka" i xbox360
-obraz na kanałach HD - żyleta
-na SD myślałem ze będzie gorzej a jest bardzo dobrze.
-nie slysze zadnego buczenia, nic mi nie miga itd...
-obraz na xboxie -miód malina - poprostu granie nabiera teraz całkiem innej przyjemnosci. testowałem na fifie, f1 2012, dirt i batman arkham city. Zadnych smug.
-odpaliłem film w 1080p - bez komentarza :)


Ogólnie jeśli ktoś nie potrzebuje smarttv i 3D i ma 2tys na telewizor to kupując tą plazme na pewno sie nie zawiedzie :)
 

jan3387

New member
a może ktoś potwierdzić, że aktualizacja 3.29.12 dodaje możliwość odtwarzania x264 ?
Ponadto goście z serwisu przestrzegali przed ustawianiem kontrastu powyżej 80 ponieważ plazma się "wypala" :p
 

geralt123

New member
Witam! Przymierzam się do zakupu LG50PA6500.
1.Czy ktoś mógłby wypowiedzieć się odnośnie input laga (domyślnie interesuje mnie współpraca z PS3)?
2.Jak wygląda kwestia powidoków/ew.wypaleń? I łączaca się z tym gwaranca/serwis (czy obejmuje)?
Tv potrzebuje w głównie do PS3 i filmów hd.
 

yellowlabel

New member
Chcę kupić plazmę do pokoju 20m2. TV będzie oglądany na wprost.
Odrzuciłem LEDy po tym, jak pobawiłem się nimi w sklepie. Wydaje mi się, że tylko ślepi ludzie je kupują. Obraz był tragiczny. Spodobała mi się bardzo plazma 42ST50.

Jednak aby wybór nie był pochopny, chciałbym ją porównąc do LG 50PA6500.
Od razu mówię, nie interesuję mnie ŻADNE multimedialne funkcje oprócz odtwarzania filmów z pena/dysku.
Zaufanie mam do LG. Mam w domu dwuletnią plazmę 42PT353 i jest super Filmy w HD wyglądają niezmiesko. Obraz SD tak sobie, ale nie jest źle.

Czy warto wydawać 700zł więcej na Panasonica? Czy różnice są aż tak widoczne?
 
Do góry