Telewizor LG50PA6500

Da-Real_Raq

New member
Powiedz mi lm648 czy masz możliwość sprawdzenia tego sposobu podłączenia o którym wcześniej pisałem? Po powrocie do domu sprawdzę wieżę i podeślę dane (już sam pewien nie jestem co tam ona ma a czego nie).
Nie widzę sensu kupowania kina domowego (póki co) skoro odtwarzanie tego co mi potrzebne mam przez USB w TV ewentualnie konsolę, a tym bardziej na kawalerkę gdzie głośne słuchanie odpada.
Nie widzę też żadnego TV (czy to LED czy plasma bo LCD mnie nie interesują specjalnie) który mógłby konkurować z tym TV albo był choćby ciekawą alternatywą. Dosłownie NIC. A moje wymagania nie są chyba aż tak wysokie jesli potrzeba mi 47' i + USB wyjścia słuchawkowego i full HD ;)
 

bartasPL

New member
Witam

Przejżałem temat ale nie znalazłem informacj o wymiary kartona, czy ktoś mógłby pilnie podać, bo nie wiem czy zmieści sie do auta?

Z góry dzieki.


EDIT DOWN Dzieki kolego tego szukałem
 
Ostatnia edycja:

superkowal

New member
Swoją drogą dodam , iż od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem tego LG-ka. Wad nie stwierdziłem , no może poza brakiem tego wyjścia na słuchawki. Ale mówi się trudno , Żona będzie musiała spać w drugim pokoju :)
 

Da-Real_Raq

New member
No więc tak,
sprawdziłem wieżę i faktycznie nic z tego...nie mam pojęcia skąd wzięło się w mojej głowie, ze faktycznie ma wejście optical.
No więc dla mnie telewizor niestety odpada, nad czym ubolewam niezmiernie. Zakup kina domowego też odpada bo zakup to dla mnie nie potrzebny, a tylko dla wyjścia słuchawkowego to wiadomo...
Natomiast może ktoś skusi się o sprawdzenie alternatyw (a nóż ktoś coś o nich wie) i napisze czy coś z tych modeli wartego jest uwagi. O dziwo LCD też się pojawiają, a to z uwagi na cenę.
LG 47LV375S
PHILIPS 47PFL3605H
SONY KDL-46EX401
LG 47LK530
PHILIPS 47PFL4606H/58
LG 47LK950
Wszystkie dostępne są w mix electronics za mniej niż 2500zł. Oczywiście marzeniem jest zmieścić się 2 2k-2.2k
Oczywiście wymagania to Full HD, USB (obsługa jak największej ilości formatów filmowych), wyjście słuchawkowe.
TV będzie stał naprzeciw okna, jednak są rolety. Głównie wykorzystywany do gier (FPS więc minimum input-lag'a) i filmów z pendrive'a. Zależy mi też na dobrej w miarę możliwości czerni ze względu, że filmy to głównie horrory oraz stare czarno białe filmy.
Ważne jest też aby TV mógł wisieć na ścianie. Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie. Niestety plasmy w tym zakresie cenowym, spełniającej moje wymagania nie znalazłem.
No i chyba najważniejsze. Do TV mam około 4-4.5m więc mniej niż te 46/47 cali nie wchodzi w grę.
EDIT:
Ważne żeby dodać, ze póki co TV jest analogowa ale w grudniu przesiadam się na coś cyfrowego (raczej) więc i ilość oglądanego HD będzie większa. Ale nadal Konsola plus HD z pamięci przenośnej to jakieś 90-95% użytkowania TV.
 
Ostatnia edycja:

superkowal

New member
Kolego sandecki
Co do wyboru TV , to wrzuć do działu jak poniżej , na pewno pomogą :)
HDforum > Video > LCD > Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki
A co do wielkości , to przy 4-5 metrach nie bierz nic mniej niż 50 cali. Ja też się wahałem , ale dobre dusze podpowiedziały i słusznie , że TV będzie malał wraz z częstotliwością patrzenia na niego..
Po miesiącu moja 50-tka wygląda na ścianie jakoś tak skromnie ;)
 
Ostatnia edycja:

Da-Real_Raq

New member
To spokojnie to bardziej do siebie samego niż do innych. To są właśnie wady komunikacji internetowej, tonu nijak nie da sie nadać.
Swoją drogą znalazłem taki oto telewizor.
TV 3D LG 50PZ250 - tanio, sprawdź.
Oczywiście z jakiegoś powodu LG i tu nie stosuje "ultra drogich" wyjść słuchawkowych, ale mamy "wyjście liniowe audio". Ktoś pomoże jak w tej materii rozwiązać mój problem?
 

lm648

Banned
TV 3D LG 50PZ250 Ktoś pomoże jak w tej materii rozwiązać mój problem?
W temacie tego modelu byłbym ostrożny :) po pierwsze: że LG to nie znaczy, że jest to samo co PA6500 - różnice są i to na korzyść PA; po drugie: PZ250 jest to model co najmniej z 2010 r. stąd wniosek: jaką masz pewność, że nie jest to tzw. "demówka" która chodziła na okrągło w salonie RTV po 12 h dziennie x 2 lata, policz ile godzin to będzie, czyli jest to praktycznie wrak. A w cenie również nie jest atrakcyjny, a nawet droższy niż PA :) Jeżeli upierasz się na tym wyjściu słuchawkowym to ten to ma: Samsung PS51E530, wynika to ze specyfikacji technicznej :)
A tak na marginesie to: kupuje się w sklepach internetowych w których jest o wieeeeele taniej niż w stacjonarnych salonach RTV :)
 
Ostatnia edycja:

Da-Real_Raq

New member
Nie mam upodobań co do marki. Zależy mi głównie na tym o czym juz pisałem. PZ250 dlatego, że cena i wielkość są ok. Samsung niestety jest ciut za drogi. Wiem, że to tylko kika groszy, ale niestety. Prawda jest taka, że 2,5k na TV będzie dla mnie ogromnym wydatkiem, i tak naprawdę uda mi się to po 3 latach pracy. Więc to jest górna granica której przekroczyć nie sposób. PA6500 jest idealny bo znalazłem go nawet za 2160zł+dostawa więc ideał...tylko brak tego wejścia, a dla mnie to duży minus bo własnie na słuchawkach spędzam 99% czasu z TV.
Oczywiście, że będę kupował w sklepie internetowym (miałem zamiar na polecanym przez Ciebie torres), ale nie bardzo wiem gdzie szukać modeli, jeśli nie na stronach sklepowych typu mix, euro, neo, media itp
 

Da-Real_Raq

New member
Im648: Tak tylko te strony podają mi ceny minimalne czasami i o 500-700zł wyższe niż dla tych samych TV np w Mix'e dlatego też zdecydowałem się szukać tam.
W kazym razie dzięki za pomoc, jeśli się na coś zdecyduję, nie omieszkam się pochwalić.
 

lm648

Banned
Wiadomo co "usprawnia" najnowszy update firmware 03.26.12.11, warto wgrywać?
Dajemy Ci "fory" bądź pierwszy :D Na pewno nie ma tam Smart TV i innych tego typu fajerwerków :D Jeżeli TV odbiera to co ma odbierać, wyświetla obraz przyzwoicie, odtwarza z wbudowanego Media Playera to co ma odtwarzać to nie ma czego szukać w update firmware, ponieważ można z lekka wdepnąć w przysłowiowe "G" [historia zna takie przypadki :lol:]
Ale to jest moje niezależne prywatne zdanie:lol: jeżeli uważasz inaczej, to poczekam na Twoje spostrzeżenia co wnosi?
 
Do góry