Telewizor LG50PA6500

adamlop

New member
TV nie ma kodeków DTS wiec nie odtworzy tego formatu dźwięku ani nie przepuści go po optyku do amplitunera.

Zeby puscic cos dalej Passthrough nie potrzeba kodekow.

PS. Nie kazdy ma ampli z HDMI, a tak wystarczy tylko odtwarzacz>HDMI>TV>optyk>ampli i DTS jest
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
Zeby puscic cos dalej Passthrough nie potrzeba kodekow.
PS. Nie kazdy ma ampli z HDMI, a tak wystarczy tylko odtwarzacz>HDMI>TV>optyk>ampli i DTS jest

Kodek jest używany ale działa wtedy w trybie passthru, jednak w przypadku braku kodeka całkowicie (tak jak tutaj) TV nie wykrywa strumienia audio, stad nie potrafi przepuścić czegoś czego nie widzi.

Co do HDMI, to DTS na nim masz ze względu na specyfikacje samego HDMI a nie TV. Ale i tak w tym przypadku nie rozwiązuje to problemu ponieważ odtwarzaniem pliku zajmuje się odtwarzacz zewnętrzny a nie TV.
 
Ostatnia edycja:

adamlop

New member
To co moj model pv350N jest jakis cudowny bo widzi dts na HDMI i przepuszcza go dalej.
Wydaje mi sie ze nie potrzebuje kodeka, a wystarczy ze rozpozna flage DTS.
Malo tego jak wpuszcze DTS-HD w HDMI telewizora to na optyku pojawia sie DTS, bo tyle tylko optyk moze przeslac
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Przez HDMI tak ale pytam się co to zmienia, mówimy o odtwarzaniu filmu bezpośrednio przez TV.
Ani PV350 ani PA6500 nie potrafi odczytać strumienia DTS, i jest to poważny minus jeśli ktoś chce oglądać na tych tv filmy "mkv".

To ze te TV nie odtwarzają DTS może być tylko z 2 powodów, albo maja zablokowany wbudowany kodek albo go nie posiadają. Przykładowo tegoroczne modele LG tylko z wyższej pułki maja już DTS 2.0 + passthru, nie pamietam jak było z modelami z zeszłego roku ale chyba żaden nie miał DTS.

Co do przepuszczania DTS podam ci jeszcze inny przykład. Większość DVD kiedyś nie potrafiła odtworzyć DTS "analogowo" ale bez problemu przepuszczała go cyfrowo do amplitunera.
Tego właśnie brakuje w tych TV, dlatego ze nie posiadają odpowiedniego kodeka.
 

qwerty32121

New member
Byłem już napalony na LED'a z SmartTV za trochę ponad 4k, ale kolega z pracy uswiadomił mi, że nie ma sensu ładować tyle kasy w TV, który za chwilę będzie wart połowę tej kwoty, a za połowę ceny mogę mieć TV z lepszymi funkcjami multimedialnymi po dokupieniu urządzenia zewnętrznego. Dlatego chyba też zdecyduję się na ten TV, muszę jeszcze ostatecznie wybrać między nim a PS51E530. Za namową kolegi chciałbym do TV dokupić urządzenie zewnętrzne oparte na Androidzie - coś podobnego do odtwarzacza multimedialnego Media Droid MT7002, aby uczynić plazmę "bardziej multimedialną". Mam też w domu głośniki Logitecha Z-5500. Proszę mi tylko odpowiedzieć, czy da się to wszystko dobrze połączyć tak aby wymienione urządzenia ze sobą współgrały? Wyobrażam to sobie taK: pod TV podepnę Media Droid za pomocą HDMI, a głośniki kablem optycznym do Media Droida, czy telewizora? Jeżeli podpnę jeszcze PS3 i dekoder Cyfry pod ten zestaw to da się uzyskać dzwięk na Z-5500 ze wszystkich tych urządzeń?
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Najlepiej byłoby podpiąć wszystko do TV a optyka z TV puścić do Z-5500 - jeśli nic się nie zmieniło od modelu PV350 to PA6500 powinien bez problemu przepuścić dzięki HDMI dźwięk po optyku do logitechow.
 

falstafik

New member
Soft LG

W sytuacji kiedy do tego telewizora mamy podpiętą tv cyfrową i analogową to nie jest fajnie.
TV cyfrową satelitarną będę miał, ale póki co...
Do starego telewizora crt była podpięta kablówka analogowa i taka jest teraz. W tej kablówce są udostępnione kanały cyfrowe z multipleksów.
Telewizor w trybie automatycznego szukania(bez opcji pomijania zablokowanych kanałów) znajduje 50 kanałów analogowych, około 30 cyfrowych (7 HD) i 12 stacji radiowych. Oprócz tego znajduje ze 200 kanałów do których nie mam dostępu(nie mam - bo nie chcę mieć i będę rezygnował z tej kablówki).
Co ciekawe, zaznaczając "pomijaj zablokowane" nie wyszukuje mi fajnych kanałów typu Discovery, National Geo i innych cyfrowych których przecież nie ma w multipleksach.

TV tworzy 3 osobne listy kanałów (cyfrowych,analogowych,radiowych). Poruszać się w tym jest bardzo nieintuicyjnie.
Klikając np 5 z klawiatury może to oznaczać TVP Info z analogowej, Polsat HD z cyfrowej lub radio RMF(można przez chwilę po naciśnięciu decydować o co nam chodziło i innym klawiszem doprecyzować). Kiedy już wybierzemy 5 i trafimy na Polsat HD, to wybieranie programów w górę lub dół porusza nas już tylko w ramach TV cyfrowej, dojście do kanałów analogowych następuje po przejściu wszystkich cyfrowych, a następnie listy stacji radiowych.
Brak uporządkowania tego wszystkiego wewnątrz jednej listy to jakiś absurd.

Może to jest problem człowieka analogowego(wymierającego). Ale to pierwsze co mnie poirytowało w tym TV. Problem rozwiąże się wkrótce, kiedy będę miał tylko cyfrowe kanały.

Kanały HD wyglądają b.dobrze, cyfrowe sd całkiem nieźle, analogowe słabiutko.

Mam już za sobą pierwszy seans kinowy i tutaj było już naprawdę fajnie.
 

lm648

Banned
W sytuacji kiedy do tego telewizora mamy podpiętą tv cyfrową i analogową to nie jest fajnie.
Najlepiej to ponarzekać trochę :D to takie nasze - polskie :D
Ale bez obrazy można z tym sobie w miarę poradzić po przez "edycję listy kanałów" a także tworzenie tzw. "list kanałów ulubionych ". Zrobiłem to częściowo u siebie jest OK. Jest to trochę czasochłonna praca ale daje efekty pozytywne. A Ty do tego podchodzisz "analogowo" a jest to TV "cyfrowy" :)
Jak nie masz doświadczenia z softem LG to wszystko to jest opisane (jak, co itd) w instrukcji TV tej w pdf-ie na płycie CD lub można pobrać z sieci ze strony producenta. Na pewno będziesz zadowolony.
No to owocnych prób i badań :eek:k:
 

falstafik

New member
Najlepiej to ponarzekać trochę :D to takie nasze - polskie :D
Ale bez obrazy można z tym sobie w miarę poradzić po przez "edycję listy kanałów" a także tworzenie tzw. "list kanałów ulubionych ". Zrobiłem to częściowo u siebie jest OK. Jest to trochę czasochłonna praca ale daje efekty pozytywne. A Ty do tego podchodzisz "analogowo" a jest to TV "cyfrowy" :)
Jak nie masz doświadczenia z softem LG to wszystko to jest opisane (jak, co itd) w instrukcji TV tej w pdf-ie na płycie CD lub można pobrać z sieci ze strony producenta. Na pewno będziesz zadowolony.
No to owocnych prób i badań :eek:k:

Dobrze sobie daję radę z ustawieniami, a czego nie da się ustawić to do tego przyzwyczaję się.
Fajna byłaby możliwość zapisania konfiguracji tv.
TV mile mnie zaskoczył jakością wyświetlania filmów w rozdzielczościach niższych niż HD.
 

falstafik

New member
Czy ten tv nadaje się do odbierania sygnału analogowego ( jaki będzie obraz)?

http://www.hdtv.com.pl/forum/816284-post367.html

Do sygnału analogowego chyba żaden nowoczesny, a w szczególności duży telewizor się nie nadaje.
Nie jestem ekspertem, ale jak dla mnie LCD (te które widziałem) dawały sobie jeszcze gorzej radę.
Ja mam kanały cyfrowe i analogowe. I jest duża różnica.
Cyfrowe HD są bardzo ok, ale to powinno być normą w nowoczesnym telewizorze.
Cyfrowe SD są naprawdę niezłe, można oglądać z przyjemnością(choć jak ma się kanały HD to tam w pierwszej kolejności szuka się treści).
Analogowe niestety są słabe. Np. w TVN24 widać nieostrą czcionkę na pasku, z bliska(3m) obraz jest rozmydlony. Z daleka widać lepiej(z ok 6 metrów), ale nie po to się zakupuje taki TV aby oglądać z tak daleka.
Wczoraj oglądałem chwilę mecz na analogowym TVN politycy-artyści, słabo to wyglądało, tym gorzej że wcześniej widziałem fragmenty F1 na Polsacie HD. Różnica jest ogromna.
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
Czyli musiałbym dokupić tuner czy dekoder (cyfra + itp.)?
Nie koniecznie, jeżeli w okolicy Twojego zamieszkania jest już uruchomiona naziemna telewizja cyfrowa DVB-T to nie ma problemu ten TV ma tuner cyfrowy DVB-T (mpeg4) i kilka programów odbierzesz, jeżeli chcesz coś więcej to niestety musi być coś z satelity DVB-S/S2 lub kablówki cyfrowej DVB-C. Takie są realia współczesnej telewizji :)
PS.
Dlaczego przejmujesz się TV-analogową skoro to już jest jej zmierzch (2013).
 
Ostatnia edycja:

harry90

New member
Obecnie mam TV CRT i nie najlepszy obraz. A pytanie zadałem ponieważ kilka osób z forum narzekało na słabą jakość obrazu sygnału analogowego.
 

lm648

Banned
..........A pytanie zadałem ponieważ kilka osób z forum narzekało na słabą jakość obrazu sygnału analogowego.
Ale wiedz o tym, że telewizory LCD/PDP przedewszystkim nie są przeznaczone do takiego sygnału. I to bez względu na producenta czy klasę jakościową TV. Czyli nie ma o co "bić piany" :D
 

sandecki

New member
sygnała z analogu, przynajmniej z mojej kablówki Multimedia, nie nadaje sie do takiego telewizora. Nawet z cyfrowego SD obraz jest wg mnie taki sobie. Ale za to w HD to palce lizać. Zakładam że kanałów HD będzie przybywać i będzie coraz lepiej.
 

falstafik

New member
Dlaczego przejmujesz się TV-analogową skoro to już jest jej zmierzch (2013).

W sieciach kablowych trudno powiedzieć kiedy będzie kres ostateczny TV analogowej.
W moim mieście Vectra rozdawała dekodery dla wszystkich jak leci. I cena przynajmniej na początku nie była zmieniana.
W drugiej kablówce(mojej) można sobie wykupić telewizję cyfrową, ale to dość słono kosztuje i chętnych nie ma wielu. Przygniatająca większość ogląda analogową bo posiada stare odbiorniki i nie chce płacić więcej.
Telewizja analogowa może jeszcze trochę pożyć w kablówkach.

Gdybym miał tv analogową w kablówce i płacił np 46 zł to kto mnie zmusi zakupić cyfrową za 65(+ opłaty za dekoder), jeśli posiadam TV CRT?
 

lm648

Banned
W sieciach kablowych trudno powiedzieć kiedy będzie kres ostateczny TV analogowej. .................Przygniatająca większość ogląda analogową bo posiada stare odbiorniki i nie chce płacić więcej.Telewizja analogowa może jeszcze trochę pożyć w kablówkach.
Gdybym miał tv analogową w kablówce i płacił np 46 zł to kto mnie zmusi zakupić cyfrową za 65(+ opłaty za dekoder), jeśli posiadam TV CRT?

Kres nastąpi wówczas kiedy "ostatni Mohikanin" telewizora CRT przejdzie do "krainy wiecznych łowów". Czy jest to "przygniatająca większość" - wątpię, wśród moich znajomych nie znam osoby która posiadałaby jeszcze TV CRT. Jakby nie było, utrzymywanie analogu w kablówkach to jest najlepszy biznes :D na starych niemodernizowanych systemach "siepią sobie kaskę" . Życie jednak szybko zweryfikuje taką sytuację i wymusi na dostawcach również sygnał cyfrowy, to już jest wymóg teraźniejszości i rozwoju technologii. Jeżeli nie dostosują się do potrzeb rynku szybko z niego znikną. Cenę za cyfrę jak podajesz w Twojej sieci bardzo zawyżają, to nic innego nie pozostaje jak TV-Sat jest taniej niż 65 PLN.
U mnie w kablu jest analog i cyfra, aby było śmiesznie opłata wynosi tylko 47 PLN (brutto), nie trzeba żadnego dekodera jeżeli masz TV DVB-C (mpeg4), jeżeli nie masz takiego TV, wówczas dzierżawa Set-Top-Box wynosi dodatkowo 10 PLN. Czyli może być normalnie:D
Natomiast kwestia chęci posiadania takiego czy innego TV to już jest świadomość indywidualna każdego z osobna, czyli miłośnik TV Trwam ma inną, ja mam inną, itd.......
 
Ostatnia edycja:
Do góry