Telewizor LED FULL HD do 2500zł

yogi258

New member
Witam, chciałem poprosić o pomoc przy zakupie telewizora LED FULL HD do 2500zł, aby miał naprawdę 100Hz nie tak jak Samsung UE40D5500 który w teorii ma 100Hz a w praktyce wg. opinie na tym forum 50Hz. Telewizor będzie w słonecznym bloku, będzie chodził na cyfrowym polsacie.
Proszę o pomoc w wyborze i podawanie ewentualnych linków do poczytania o danym telewizorze.
 

tvsatuser

New member
Sharp 40LE630 dobre skalowanie na syygnale SD i HD, w pełni matowa matryca co ma znaczenie przy słonecznych pokojach.
 

yogi258

New member
Jak możecie to podajcie więcej telewizorów w cenie do 2500zł , najbardziej interesowało bym mnie coś z Samsunga, zawszę mogę z 200zł dołożyć.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To podaj proszę jakie masz warunki w mieszkaniu ?
Jakie oczekiwania od telewizory i jakie potrzeby ?
 

yogi258

New member
kiki mam mieszkanie 48m2 pokój widny ze strony południowej okno i ze wschodu balkon. telewizor najlepiej żeby był LED FULL HD pełne 100Hz do 2500zł. Mój ojciec chciałby samsunga ale z tego co czytałem w tej cenie nie ma 100Hz. Doradźcie jakiś dobry telewizor 9do Toshiby nie mam przekonania).
 

oper11

New member
A po co ci koniecznie 100 Hz? To miało znaczenie w tv kineskopowych bo nie było migotania obrazu. Ale w LCD? Sam jestem ciekaw.
 

deywies

New member
Bez reklam
Zwiększa płynność ruchu. Co prawda nie wiadomo na ile jest to zasługa fizycznie matrycy 100Hz, a procesora który przetwarza obraz no ale efekt jest.

Dla przykładu w Panasonicu e30 wygląda to tragicznie. Lepiej sobie odpuścić te ich "100Hz" :p
 

Leonek7

New member
Nie znam się bardzo, sam obok pytam o radę, ale wydaje mi się, że ludzie przesadzają z tymi 100Hz. To chyba może być odczuwalne (i to tylko trochę) przy bardzo dynamicznych grach (czyli nie wszystkich). Raczej na pewno nie przy filmach czy tv. Inaczej byłoby więcej tv z 100Hz, a tak to widzę, że sporo nawet o dobrych opiniach ma 50Hz.
 

deywies

New member
Bez reklam
Wszystkie TV ze średniej półki są 100Hz.

Poprawia znacznie ruch. To widać. Ogólnie zasada jest taka, ze jak sie do tego przyzwyczaisz to brak "przyspieszacza" będzie Ci przeszkadzał.

To jest istotna funkcja zwłaszcza w filmach czy TV (oczywiście jak dobrze skonfigurowana jest)
 

Leonek7

New member
To jest istotna funkcja zwłaszcza w filmach czy TV (oczywiście jak dobrze skonfigurowana jest)
zważywszy, że filmy mają 24 klatki? Swoją drogą ciekawi mnie czy telewizory 50Hz też dodają klatki (tylko mniej) czy po prostu odświeżają te same klatki (czyli jakby jedną dwa razy mniej więcej)?

Wszystkie TV ze średniej półki są 100Hz.
Możesz określić co do niej zaliczasz? Jakiś przedział cenowy
 

deywies

New member
Bez reklam
zważywszy, że filmy mają 24 klatki? Swoją drogą ciekawi mnie czy telewizory 50Hz też dodają klatki (tylko mniej) czy po prostu odświeżają te same klatki (czyli jakby jedną dwa razy mniej więcej)?

Raczej nie, rozdzielczość dynamiczna jest mała i w jednym cyklu co któraś linia się zmienia.
Wstawianie 2 takiej samej klatki w LCD byłoby bezsensu (obraz jest statyczny przeciez).
 
Ostatnia edycja:

oper11

New member
Filmy mają 24 klatki na sek. ale tylko w kinie, telewizja zawsze odtwarzała z prędością 25 kl/sek.Wiąże się to z częstotliwością sieci [50Hz]
 

Mylagos

New member
O ile dobrze pamiętam 100Hz jest wyłączane w grach, gdyż może powodować opóźnienia w wyświetlaniu obrazu. Dodawanie dodatkowych klatek ma zapewnić większą płynność w filmach( co z resztą napisał deywies).
 
Do góry