telewizor LED do gier z PC oraz telewizji (3 tyś.zł)

smoku6677

New member
Witam. Od jakiegoś czasu szukam odpowiedniego dla mnie telewizora za ok. 3tyś zł. Czytając trochę o dostępnych technologiach zdecydowałem się na LEDowe podświetlenie (z racji lepszej czerni, większej żywotności, mniejszego zużycia prądu, czy szybszego czasu włączania się tv porównaniu do podświetlenia świetlówkowego , chociaż to mogą być tylko hasła reklamowe gdyż niestety nie jestem znawcą w tej dziedzinie).'
Głównie chodzi o oglądanie telewizji z anten naziemnych, telewizji cyfrowej (polsat) oraz w dużej mierze gry na komputerze. Z racji gier słyszałem że należy zwracać uwagę na input lag a co do tej wartości to nie wiem czy oferty reklamowe podają rzeczywiste wartości więc liczę na waszą pomoc :) Lubię też dodatkowe funkcje np. NET_TV, DLNA, ambilight, PAP (ewentualnie PIP), DivX, itp. więc będą one mile widziane w proponowanych telewizorach. Zanim zacząłem szukać telewizora myślałem nad FULL LED, ale przeglądając oferty dowiedziałem się, to jednak nie ten przedział cenowy.

Odległość od ekranu: 3-4 m
Jak słońce świeci w pokoju: słońce świeci tylko z rana (rano i tak bardzo rzadko ogląda się tv), telewizor na południowej ścianie więc tym bardziej będzie w ciemniejszej części pokoju
Preferowana technologia: LED
Jaki masz obecnie telewizor: CRT oraz SONY 40V5500
Jakie programy najczęściej oglądasz: dokumentalne, filmy, sport
Oglądasz w dzień czy wieczorem: 30% dzień 70% wieczór
Preferowana wielkość telewizora: 40-42
Jakie urządzenia będą podłączone: DVD, dekoder tv cyfrowej (polsat), komputer
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 50% tv, 5% DVD, 45% komputer
Siedzisz na wprost czy również z kątów bocznych: głównie na wprost, nieznaczny kąt boczny
Telewizor ma mieć WiFi: obojętnie
Ma czytać przez USB filmy: tak
Jaki masz sygnał: antena, telewizja cyfrowa - HDMI
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: telewizja cyfrowa - HDMI, komputer - HDMI, DVD - euro
Ile godzin dziennie ma grać telewizor: około 9
Ile osób zasiada przed telewizorem: 3
Ma stać czy wisieć: na początku stać, w przyszłości nie wiadomo


Z dostępnych na rynku telewizorów, wpadły mi w oko jak na razie trzy modele:
1)SONY KDL40EX710AEP
2)SAMSUNG UE40C6500
3)PHILIPS 40PFL7605H
Jaka jest wasza opinia na ich temat jeżeli chodzi o wspomniane wcześniej aspekty (na pierwszym miejscu input lag) oraz czy warto dopłacać do telewizorów LED, czy jednak lepiej zwykłe LCD... lub inne propozycje.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mógłbyś sięgać po 46" przy tej odległości.
Ponieważ odległość jest większa to raczej ważniejsza jest dynamika obrazu czyli kierunek na
Sharpa Quatrona 40LE810 lub Toshiba 42SL 738
 

smoku6677

New member
Dawniej nie byłem zbytnio przekonany do podobnych firm, ale nie wykluczam ich, gdyż dzisiaj jakoś jest raczej wysoka we wszystkich firmach. Szkoda że oba modele są ubogie w dodatkowe w wymienione funkcje, zwłaszcza toshiba, która pozbawiona jest nawet możliwości odtwarzania filmów w divx :( Co do czasu reakcji to producent sharpa nic nie podaje, jedynie w ofertach sklepów znalazło się, że w obu wynosi 5ms. W podanych przezemnie modelach tylko philips podaje że w jego modelu czas rakcji "typowy" (trudno wywnioskować jaki będzie maksymalny) wynosi 5ms. Może ktoś zna inne modele z szybkim czasem reakcji albo wie określi się co do tych podanych przezemnie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mylisz pojęcia.
Możesz mieć nawet 1 ms matrycę i będzie smużyło jak będą wolne procesory ruchu. Odtwarzanie multimediów masz w nawet tanim dvd i zawsze możesz je dokupić - TANIO.
Ale jakości obrazu nie dokupisz nawet drogo.
 

smoku6677

New member
Masz rację, źle zinterpretowałem ten czas reakcji. Co do multimediów, to faktycznie: dodatkowe odtwarzacze nie są drogie, jednak łatwiej jest mieć to w jednym urządzeniu (nie włączać za każdym razem dodatkowych). Jeżeli inne modele sharpa mają niski input lag, to wpadł mi w oko model Sharp LC-40LE814E Quattron (gdzieś na necie też było wspomniane o małym input lag), ale niestety jest on już trochę droższy... :( chociaż zauważyłem że z miesiąca na miesiąc ceny cały czas spadają więc zanim się zdecyduję na odpowiedni dla mnie model, to cena może będzie również odpowiednia :)
Miałbyś jeszcze jakiś inne propozycje? Trochę zastanawiałem się nad zwykłymi LCD (taniej niż LCD, ale porównując obie technologie to chyba lepiej jednak nowsze LED) ewentualnie plazma (tutaj jednak wcale się nie orietuję co jest dostępne i jakie są możliwości, oprócz chwalonej jakości obrazu)?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale ten model różni się od tego co Ci podałem tylko wyposażeniem. Więc spokojnie z quatronem zmieścisz się w klasie cenowej.
 

smoku6677

New member
Przez ostatnich parę dni trochę szukałem i znalazłem artykłu odnośnie philipsa 40PFL7605H w którym jest napisane że średni input lag wynosi 17ms.

Philips 40PFL7605H - DigitalVersus

Jeżeli te dane sa prawdziwe, to taka wartość jest chyba do przyjęcia.
Ponadto ten model jest trochę tańszy od sharpa 40le810, nie mówiąc już o modelu le814 :)
Byłbym wdzięczny za opinię, gdyż jak dotąd nie wspomniałeś nic na temat moich porozycji. Odnośnie sharpa, to faktycznie krążą opinie że ma najmniejszy input lag, ale rozważam (szukam) trochę tańszych rozwiązań :)
 

smoku6677

New member
W końcu zakupiłem tak jak doradzałeś sharpa ale 40le824e (była promocja na ten model). Jakoś wszędzie w sklepach doradzali właśnie sharpa a nie philipsa :-( więc coś w tym musi być. Pierwsze testy przeszedł pomyślnie i mam nadzieję że będzie długo grał :)
Dzięki za pomoc.
 
Do góry