Telewizor Led 42 cale do 2800zł

marone12

New member
Witam!! Będę w najbliższym czasie kupował telewizor za około 2000-2800 zł. Najlepiej aby był to 42 calowy telewizor. Na czym mi zalezy? Bardzo dobra jakość obrazu, obraz ma być płynny, telewizor ma być na długie lata więc lepiej aby nie był awaryjny, fajnie by było jeżeli by w miarę sprawnie i szybko chodził, ale tutaj nie ma musu. Jedyne sensowne co mi w oko wpadło i nad czym się poważnie zastanawiam to Panasonic TX-L42ET60E. Choć widzę że na rynku tych telewizorów jest bardzo dużo, dlatego wszedłem tutaj aby zasięgnąć od was rady.
 

marone12

New member
Nie wiem coś źle napisałem że nikt nie chce pomóc? Tak jak w kompach daje sobie radę jeżeli chodzi o sprzęt tutaj jestem poprostu bezradny. Tych telewizorów jest tyle że ciężko jest się na coś zdecydować.
 

Sky8

New member
Witaj, ja dokładnie szukam takiego TV, w podobnym przedziale cenowym. Czytam po trochu forum, nie pytałem jescze nikogo. Z mojego rekonesansu wiem, że w tym przedziale każdy tv będzie miał jakies wady, nie znalazłem tego który mógłbym wziąć teraz. LG LA660s bądź 690s niby spoko, ale skalowanie SD nie najlepsze, taki sobie kontrast, i podobno podsłuchują. Philips 6008 mimo dobrego obrazu i skalowania odpycha powolnym menu i smartem. Panasonic ET60E nie zabardzo podoba mi się z wyglądu, Samsung F6500 ma aktywne 3D, chociaż można łyknąć 46 za 3000tyś, ale podobno moża trafić na matryce innego producenta i może wystąpić banding, a przyciemnione rogi to pewnik. Sony w805 dość drogi i podobno kiepska czerń, Toshiba WL968 - mało kto tu o niej pisze i dostać ją można tylko w Satrunie albo MM, a ja nie mam jak się tam wybrać. Sharpy znowu ponoć dobre są tylko te od 60 cali....
Przesiadam się z panoramicznego 30 calowego Philipsa crt.
Jestem wkurzony, ogólnie jak się to wszystko czyta, to odechciewa się kupować nowy TV
Polecam Ci w poscie zrobić taką rozpiskę jaką zrobię tutaj ja dla siebie
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - około 21m^2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-3 metry
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 czasem 3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost lub niewielki kąt
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? potrafi rozświetlić, duże okna na południową stronę
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Philips 32PW8609/12
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? 3D/Smart
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? kablówka Vectra cyfrowa
10.Jakie urządzenia ? odtwarzacz dvd, laptop, później może blu ray
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? - 3-5
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - obojętne
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - filmy, czasem sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? - raczej tak, ale mogę użyć laptopa
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % - okazyjnie
16.Preferencje co do marki ? - niekoniecznie
17.Preferencje co do wielkości ? - 42
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? - nie wiem, w moim denerwuje mnie waga 50kg
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - raczej wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - 2800
21.Czy telewizor ma mieć 3D - aktywne
 
Ostatnia edycja:

marone12

New member
DOkładnie. Dochodzę do podobnych wniosków co ty. Nigdzie nie uzyskałem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi, i generalnie jak mówsz. Odechciewa się kupować nowy TV jak się to wszystko czyta. Te LG sa całkiem całkie, ale ja w przeciwieństwie do Ciebie bardziej skłaniałbym się do Tego Panasonica et60. Matryca 100 hz, i chyba byłby najlepszy z tych wszystkich.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - około 15m^2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-2.75 metra
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 czasem 3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost lub niewielki kąt
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Telewizor będzie stał tyłem do okien
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Stary Kineskop
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? 3D/Smart
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Naziemna, a później się zobaczy, aby dobra jakość była
10.Jakie urządzenia ? odtwarzacz dvd, komp, później może blu ray, smarfon
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? - 2-5
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętne
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - filmy, czasem sport, ogólnie telewizje
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? - raczej tak, ale mogę użyć komputera
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % - okazyjnie
16.Preferencje co do marki ? niekoniecznie
17.Preferencje co do wielkości ? - 42
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaba jakość obrazu
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? dzień i wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2800
21.Czy telewizor ma mieć 3D - obojętnie
 

Sky8

New member
Te LG podobnież mają również 100hz, tak samo jak i Philips. Philips najfajniejszy z wyglądu, no i ten amb, ale znowu TV jest do oglądania to co na ekranie, a nie zachwycania się obudową ;)
Trochę szkoda, że nie mam porównania z innym LCD, nie wiem czego oczekiwać. Mam co prawda monitor z tunerem, ale on nie ma żadnych upiększeń ani procesora ruchu. Animacja na tym monitorze, gdy oglądam TV, wygląda identycznie jak na CRT. U znajomego na Lg LM620 zauważam zupełnie inną płynność ruchu niż na filmach oglądanych u siebie. Ciężko mi jest nawet powiedzieć gdzie jest lepiej, po prostu jest inaczej.
 

marone12

New member
Generalnie ja chyba będę celował w Panasonica, albo LG. W neonecie Lg 691S jest za 2700 zł więc nie jest źle. Panasonic ok. 2600 zł. CHodzi głównie o jakość płynność obrazu, oraz sprawne działanie telewizora.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Witaj, ja dokładnie szukam takiego TV, w podobnym przedziale cenowym. Czytam po trochu forum, nie pytałem jescze nikogo. Z mojego rekonesansu wiem, że w tym przedziale każdy tv będzie miał jakies wady, nie znalazłem tego który mógłbym wziąć teraz. LG LA660s bądź 690s niby spoko, ale skalowanie SD nie najlepsze, taki sobie kontrast, i podobno podsłuchują. Philips 6008 mimo dobrego obrazu i skalowania odpycha powolnym menu i smartem. Panasonic ET60E nie zabardzo podoba mi się z wyglądu, Samsung F6500 ma aktywne 3D, chociaż można łyknąć 46 za 3000tyś, ale podobno moża trafić na matryce innego producenta i może wystąpić banding, a przyciemnione rogi to pewnik. Sony w805 dość drogi i podobno kiepska czerń, Toshiba WL968 - mało kto tu o niej pisze i dostać ją można tylko w Satrunie albo MM, a ja nie mam jak się tam wybrać. Sharpy znowu ponoć dobre są tylko te od 60 cali....
Przesiadam się z panoramicznego 30 calowego Philipsa crt.
Jestem wkurzony, ogólnie jak się to wszystko czyta, to odechciewa się kupować nowy TV
Polecam Ci w poscie zrobić taką rozpiskę jaką zrobię tutaj ja dla siebie
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - około 21m^2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-3 metry
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 czasem 3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost lub niewielki kąt
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? potrafi rozświetlić, duże okna na południową stronę
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Philips 32PW8609/12
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? 3D/Smart
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? kablówka Vectra cyfrowa
10.Jakie urządzenia ? odtwarzacz dvd, laptop, później może blu ray
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? - 3-5
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - obojętne
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - filmy, czasem sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? - raczej tak, ale mogę użyć laptopa
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % - okazyjnie
16.Preferencje co do marki ? - niekoniecznie
17.Preferencje co do wielkości ? - 42
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? - nie wiem, w moim denerwuje mnie waga 50kg
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - raczej wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - 2800
21.Czy telewizor ma mieć 3D - aktywne

Jeśli gdzieś znajdziesz Toshibę WL863, to naprawdę warto.
http://www.hdtv.com.pl/forum/toshib...00-hz-active-motion-rate-pro-led-32-test.html
Tu masz test tego modelu w czarnej obudowie. Z tym że to dość stary model i pewnie będzie tylko sztuka wystawowa.
Z obecnych na rynku najlepiej wypada Panasonic 42ET60, lub plazma 42ST60.
 

Sky8

New member
A czy zużycie prądu w plazmie typu 42ST60 będzie jakoś drastycznie duże przy użytkowaniu TV 2-5 godzin dziennie? Nie wiem ile pożera mój aktualny Philips, ale na tabliczce jest podane bodajże 112W, specyfikacja 42ST60 mówi o 133. Czy jest to max, czy uśredniony pobór?
 
Ostatnia edycja:
Do góry