Telewizor Led 37''-40''

nowy84

New member
Jeszcze jedno. Osobiście posiadam TV Sony KDL 40HX800. 200 Hz. Ma 3D ( nieraz używam ;) ) może te 3D troche nadwyrost ale jestem gadżeciarzem i lubie takie bajerki. Cena okolo 3000 zł. Polecam brać w Sony Center daja 5 lat gwarancjii. Trzeba czegoś więcej ?? :D Niesądze. :*

Facet, o tym że masz sony, to chyba już cały świat wie!!! Co natknę się na jakiś post, to tylko full hadeee ze swoim sony... Sony tu, sony tam, mam, siam... Nie wiem, pracujesz w sony center czy jak?
Do założyciela postu:
Sony ma ogromną ilość wad, jak każdy telewizor...
Radzę posłuchać opini osób lepiej doświadczonych, i profesjonalnie podchodzących do tematu...
Osób które rzeczywiście chcą pomóc:
Kiki, don111, tdx...
A z tą czernią, to chyba już jakaś przesada, niedługo jedynym wyznacznikiem jakości telewizora będzie matematyczny poziom czerni... Zgadzam się jest ważny, ale czasami te różnice są tak nieznaczne, że wręcz niezauważalne... Mylę się?...
A gdzie dynamika, internet (dziś telewizor to nie tylko czerń), wifi, media, co z tego że telewizor ma super czerń, skoro nie obejrzę 90% filmów z kompa, bo mają nieodpowiedni format pliku (sony)!!!
Moim zdaniem najważniejsza jest płynność odtwarzanego materiału (w różnych formatach może inaczej odtwarzać hd, sd, bd, divix, czy w zależności od stacji ,kablówki, satelity, odtwarzacza, wszystko należy brać pod uwagę, brak snużenia, mrużenia jest decydujący), Wiele czytałem postów zanim kupiłem tv, i wiem że najbardziej denerwują ludzi jakieś mrużenia, czy "migotania" ???, no i oczywiście, kiedy coś nie działa (film się nie wgrywa, internetu nie ma, nie nagrywa, nie śpiewa, nie podaje drinków, lub teksty typu cytuję: jak to kur... włączyć :))...
Paleta barw to już indywidualne podejście do tematu, ponieważ każdemu podoba się coś innego, jedni wolą rzeczywiste kolory, takie jak po wyjściu z domu, inni wolą relaks przy cieplejszych bardziej bajkowych, lub jeszcze chłodniejszych zimnych wręcz kolorach, każdemu podoba się coś innego (i tu jest jedna z zasadniczych różnic między led a plazma)...
Inną sprawą jest to czy jesteś maniak "gadzetów", czy spokojny facet któremu zależy tylko na "oglądaniu" tv i nic więcej... Mi z "gadzetów" przykładowo zależało na wifi, dlna (z racji smartfona), możliwościach nagrywania na dysk, i bezproblemowego odczytu filmów, czy tak prozaicznej rzeczy jak prawidłowego odczytu napisów do filmu, co niestety nie każdy tv potrafi... Najważniejszy jest kompromis pomiędzy ceną, jakością obrazu, możliwościami tv...
Pozdrwiam...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zdecydowanie do warunków które podałeś to Sharp sobie znakomicie poradzi. Czerń w dzień rewelacja, a w nocy extra. Chyba że źle podałeś opis warunków.

022_P1250154.JPG

Standard

023_P1250155.JPG

Film
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html
 

daves

New member
Jestem w tym samym miejscu co Ty. Od bodajże miesiąca przeszukuję forum w poszukiwaniu odpowiedniego LCD w rozmiarze 32 cali - rozmiar nie z uwagi na kaprys ale poprzez ograniczenia gabarytu.
Czytam, doszukuję, przeszukuję, porównuję i dociekam. I powiem Tobie tak..
- Panasonic TX 32 E 30 lub Panasonic 32 DT 30 (nie wiem który lepszy do 2d)
- Sharp 32 LE 830
- Sony KDL EX 520 lub Sony KDL EX 720

Co mnie bardzo dziwi te same osoby niekiedy sugerują sharpa a niekiedy panasonica pytane o podobne warunki oświetleniowe i oczekiwania - także ja jestem zmieszany i nie wiem który jest lepszy.
Z mojego punktu widzenia - byłem w MM chcąc porównać panasonica do sharpa ale niestety na panasa puścili sygnał analogowy a na sharpa filmik na full HD także nie było sensu porównywać obrazu.
Obok panasa stał soniacz 720 - nie jestem żadnym specjalistą ale na moje oko sygnał analogowy wydał mnie się ładniejszy na soniaczu. Sony zrobiło coś w stylu "ściemnienia" obrazu przez co wydaje się subtelniejszy (przynajmniej na sklepie MM).

Jeszcze jedna kwestia w przypadku modeli PANASONICA - model 32e30 i 32dt30 - nie patrząc na to, że model DT ma 3D to jedyną taką różnicę znalazłem w rozdzielczości obrazu ruchomego e30 ma 900 linii a DT30 ma 1080 linii - czy widać tą różnicę i na co to wpływa to ja nie wiem...
 
Do góry