Telewizor LCD z DVB-T

Iroman

New member
Witam mam zamiar zakupić telewizor LCD z wbudowanym tunerem DVB-T. Mam na oku dwa modele:
SHARP LC32D44E-BK
LG 32LG3000

Moje pytanie dotyczy czy te modele zgodne będą ze standardem nadawania w Polsce cyfrowej telewizji naziemnej ?
 

Iroman

New member
kiki napisał:
a gdzie mieszkasz?

Jeśli chodzi o lokalizacje to mieszkam w dobrym zasięgu RTCN Sucha Góra Rzeszów/Krosno

Chciałem zaznaczyć że interesuje mnie juz telewizor z tunerem DVB-T który obsłuży kompresje MPEG-4
 
Ostatnia edycja:

tdrk14

New member
Odp

Na 42 kanale już od dawna (dokładnie od 2.04.2004) leci DVB-T w mpeg2 z Suchej Góry (25kW - dlatego spory zasięg). A w skład pakietu wchodzą TVP1, TVP2, TVP3 Rzeszów ale jest to przekaz testowy i należy pamiętać, że jeśli już kupujecie tv z DVBT - kupujcie z MPEG4/ H.264 (taki system będzie u nas) te dekodery też odbierają przekaz w mpeg2.
Niestety żaden z wcześniej wymienionych telewizorów nie spełnia tych kryteriów, szkoda kasy. Jak na razie tylko Sony W4000 lub X3500 umożliwia na przyszłość bezstresowy odbiór TV W DVB-T
 

macbull

New member
a co z modułem viacess?

Na allegro znalazłem takie coś: MODUŁ VIACCESS - MPEG4 także do DVB-T w MPEG2. Czy rzeczywiście takie coś będzie działać z każdym telewizorem wyposażonym w tuner dvbt z mpeg2? Było by to chyba tańsze rozwiązanie niż kupno tv Sony. Gdzie w takim razie umieszcza się taki moduł? Czy jest na to specjalne gniazdo i czy każdy może to zrobic we własnym zakresie? Pozdrawiam
 

Jimmy

New member
Jeszcze nie słyszałem, żeby komuś prawidlowo działał taki moduł. Proponowalbym zaczekać na wysyp nowych modeli telewizorów przed świetami. Na pewno pojawią się jakieś w bardzie dostepnych cenach i już z MPEG4.
 

macbull

New member
Jimmy napisał:
Jeszcze nie słyszałem, żeby komuś prawidlowo działał taki moduł. Proponowalbym zaczekać na wysyp nowych modeli telewizorów przed świetami. Na pewno pojawią się jakieś w bardzie dostepnych cenach i już z MPEG4.

Tak chyba zrobię, chociaż to już czwarte Święta będą odkąd rozglądam się za tv. Najpierw kupowałem jeszcze crt, później już płaski. Ciągle coś tanieje i ciągle czekam na to, że albo jeszcze bardziej stanieje albo coś tam będą miały np. mpeg4. Myślę, że te parę miesięcy nie zaszkodzi - obyś miał rację.
 

AndysTV

New member
macbull napisał:
Tak chyba zrobię, chociaż to już czwarte Święta będą odkąd rozglądam się za tv. Najpierw kupowałem jeszcze crt, później już płaski. Ciągle coś tanieje i ciągle czekam na to, że albo jeszcze bardziej stanieje albo coś tam będą miały np. mpeg4. Myślę, że te parę miesięcy nie zaszkodzi - obyś miał rację.
Może cena lekko niedostępna ale z czystym sumieniem i radochą uzytkownika polecam Philipsa 42PFL9803H (index H to właśnie DVB-T z mpeg4).
 
Do góry