Telewizor LCD - prosze o pomoc :)

Bzzt

New member
Witam, rodzice planują zakup telewizora LCD i poprosili mnie o pomoc (jako ze i ja się na tym nie znam to piszę do was.. )
może co nieco o tym jak to jest u mnie:

Jakie masz warunki ? - wielkość pokoju
6x5m
jaki sygnał ? - cyfra+ bez kanałów HD, ale kończy mi się umowa i zastanawiam się nad N-ką
jaka odległość od ekranu ? ok.
5m
jakie urządzenia do podłączenia?
Na razie nic ale planuje jakieś DVD
jaka klasa cenowa?
3000-4000
więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
w nocy
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
dobrze nasłoneczniony
ile osób zasiada przed telewizorem?
2-3
Jaki masz ulubiony program?
filmy
jaki masz telewizor?
Sony 21Cali
Ma stać czy wisieć?
wisieć
Co Cię wkurza w telewizorach ?
jak widać piksele to mi sie nie podoba :p

i tak rodzice wynaleźli takie oto modele:
Sony Bravia KDL-40S4000 -2790zl
Sony Bravia KDL-40W4000 -3990zl
Sony KDL-40W4220AEP -3999zl
Samsung LE-40A551 -2699zl
Samsung LE-37A551 -2399zl

czy któryś z nich jest naprawdę godny uwagi? czy może polecicie coś innego?

 

mateo2121

New member
Bez reklam
Do tej odległości powinieneś kupić większy TV...proponuje Ci 46 calowego Panasonica py80...alternatywnie np Sharp 46 X20...
 

banjo

New member
Podane modele sa niczego sobie, ale ja rozejrzałbym sie jeszcze np. nad modelemi philipsa- np 42 lub 37PFL5603 lub serie 7".. Rewelacyjny wygląd- telewizory wygladaja jak szklane, system ambilight w philipsach dopełnia całości + pixel plus hd i bezbłedny system likwidujacy judder (świetna płynność obrazu) hd natural motion- jeden z lepszych systemów na rynku. Z podanych modeli zdecydowanie najlepszy jest sony 40W4000, W4220. Seria S' to troche niższa półka. Jezeli chodzi o sd ,to zdecydowanie najlepiej w tym sprawdzaja sie toshiby, jvc ,philips. Kąty ogladania najlepsze ma panasonic efekt jak przy plażmie- jeżeli zasiada wiecej osób przed tv to jest to bardzo ważne.Płynnośc obrazu to napewno philips .Wybór marki tv to jedna wielka ruletka, nie mówiac juz o wybraniu danego modelu. Telewizory trzeba testowac w sklepach i wybrac własnymi oczami, coś co podoba sie jednej osobie wcale nie musi podobac sie drugiej...pozdrawiam
 

Bzzt

New member
dzięki wam :) właśnie zakupiłem Philips 42 PFL 5603D/12 :) zapłaciłem za niego 3200 zl (niecałe :p ) w oko wpadł mi też philips 42 PFL 7603D ale cena 4799 którą mi zaproponowali mi nie odpowiadała.. (na półce stoi za 4999zl.. ) pozdrawiam
 
Do góry