Telewizor LCD EDGE LED firmy Sony Bravia KDL 46HX850

czarnuszek12

New member
Może mi ktoś z posiadaczy na szybko powiedzieć czy srebrna ramka dookoła telewizora składa się w jedną całość ? Tzn. czy w prawym dolnym rogu jest mała przerwa ?
 

eM!

New member
Piszesz o przerwie między przednią a tylną częścią ramki (dwie obwódki prostokątne połączone razem) czy o przerwie a'la pęknięcie na rogu jednej z w/w obwódek?
Pierwsza opcja - jest mały dystans na całym obwodzie - minimalny
Druga opcja - na moje oko jest coś nie tak.

P.S. Zrób zdjęcie bo z samego opisu to bardziej wróżenie z fusów.
 

gemini4all

New member
Srebrna ramka składa się w całość w dolnym prawym rogu telewizora - jest tam mikro szczelina, po prostu nie jest to jednolity element tylko "łączy" się w tym akurat miejscu. Nic strasznego. TV i tak wygląda elegancko i nowocześnie.
 

czarnuszek12

New member
Srebrna ramka składa się w całość w dolnym prawym rogu telewizora - jest tam mikro szczelina, po prostu nie jest to jednolity element tylko "łączy" się w tym akurat miejscu. Nic strasznego. TV i tak wygląda elegancko i nowocześnie.

O to właśnie mi chodziło. Byłem też w sklepie i sprawdzałem, tak jest w każdym modelu. Mam jeszcze pytanie do "Dynamiczna kontrola LED". Gdziekolwiek nie widziałem na forum to każdy pisał, że od nowości jest ona wyłączona. Czy faktycznie tak jest ? Pytam, ponieważ w moim cudeńku miałem tą funkcję już włączoną. Oczywiście telewizorek przeprowadził mnie przez pierwsze ekrany konfiguracyjne - tak jakby był nowy.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Osobiscie mysle ze to zadna regola ze kazdy tv bedzi emial dokaldnie w 100% takie same ustawienia...
Lolek
 

gemini4all

New member
To możesz być zadowolony ;) bo niestety 55" model cierpi z powodu vertical bandingu, w każdym egzemplarzu jaki oglądałem jest coś nie tak z podświetleniem i widać pionowe pasy. Czasem są mniej widoczne czasem bardziej ale to chyba domena edge led.
 

jarjar82

New member
Konkurencja wrzuciła całkiem ciekawy test 4 TV ST50/ES8000/LM765 ....i wygląda na to że jak na razie nie ma swojego pogromcy :) po ostatnich informacjach o bandingu w tym modelu , powoli zaczynałem skreślać go z listy...
 

Zimny_

New member
Witam,

sprawdzaliście może jak działa HbbTV w tym modelu? Sygnał z naziemnej, TVP uruchomiła na meczach EURO. I jak podoba Wam się stopka w tym modelu?
 

panborysek

New member
Czy ktoś może napisać czy występuje vertical banding w szybkich grach na konsole podłączoną kablem HDMI?? Najlepiej na HX850 55cali.
 

eM!

New member
Niestety nie mam tego modelu pod ręką ;)
Jedyne co Ci mogę poradzić to zabrać konsolę do sklepu i charatnąć w jakąś szybszą grę.
Oczywiście podkreślę, że odpowiednie ustawienia minimalizują vertical banding praktycznie do zerowego poziomu, który jest ledwie zauważalny.
 

ArekN81

New member
Cześć Wszystkim,

Zakupiłem dzisiaj SONY BRAVIE HX850 40 calowego.
Wszystko byłoby super gdyby nie dwa mankamenty.
Pierwszy - zakupiłem dodatkowo zewnętrzną antenę do odbioru cyfrowych kanałów. Znajduje mi kanały - mogę normalnie przeglądać program - co gdzie kiedy ale nie ma obrazu. Jest tylko czarny ekran, a po chwili komunikat - że program jest niedostępny lub jest zakodowany. Dziwne, bo u mojej drugiej połówki, starszy LG jak i Samsung normalnie odbierają te kanały. Zresztą chyba naziemna TV Cyfrowa jest za free.
Może ktoś z Was ma pomysł co i jak ??
Drugi problem to podłączenie dysku WD Portable 1TB
Taka sama sytuacja. Podłączam do LG lub Samsunga po chwili wyskakuje okienko o podłączeniu dysku i mogę swobodnie przeglądać zawartość i oglądać filmy.
Tutaj jest lipa - nie odnajduje mi dysku - sprawdzałem w sklepie na innym TV bo może coś z moim źle ale równiej wystawowy nie mógł odpalić tego dysku.
Jak wyżej ktoś z Was wie jak rozwiązać problem ??
Serwis totalne dno - kobieta nawet nie kumało o co chodzi z naziemną TV Cyfrową i co to jest antena zewnętrzna :D
Kazała zostawić numer i ktoś oddzwoni do mnie.
Z Samego TV jestem zadowolony. Kanały z Kablówki odbiera normalnie beż żadnego problemu. Dźwięk super, zresztą jak sam TV - tylko te dwa problemy mnie wpieniają.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,
W Twoim telewizorze są dwie opcje wybierania rodzaju transmisji TV cyfrowej:
Naziemna
Kablowa.
Jeżeli wybierasz np : kablowa to ją potwierdzasz.
Jeżeli wybierasz np:naziemna to wtedy ją potwierdzasz.
Są to odrębne transmisje i programować musisz oddzielnie.
W naziemnej trzeba oczywiście do wejścia antenowego w telewizorze włożyć wtyk od anteny
zewnętrznej , a samą antenę zewnętrzną odpowiednio ukierunkować na najbliższy przekaźnik od miejsca gdzie mieszkasz i jesteś w jego obszarze transmisji. Nie wiem jak daleko
masz do przekaźnika ,który transmituje dany mux1 , czy mux2 lub mux3.(mux1 , mux2 , mux3 - pakiety kanałów tv cyfrowej naziemnej) Masz tu link :
Lokalizator nadajnikw naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T - SATELLITE Charts
Masz aktualne oprogramowanie?

Może spróbuj ustawić kraj na : Niemcy czy Finlandię.








Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

ArekN81

New member
Witam,
W Twoim telewizorze są dwie opcje wybierania rodzaju transmisji TV cyfrowej:
Naziemna
Kablowa.
Jeżeli wybierasz np : kablowa to ją potwierdzasz.
Jeżeli wybierasz np:naziemna to wtedy ją potwierdzasz.
Są to odrębne transmisje i programować musisz oddzielnie.
W naziemnej trzeba oczywiście do wejścia antenowego w telewizorze włożyć wtyk od anteny
zewnętrznej , a samą antenę zewnętrzną odpowiednio ukierunkować na najbliższy przekaźnik od miejsca gdzie mieszkasz i jesteś w jego obszarze transmisji. Nie wiem jak daleko
masz do przekaźnika ,który transmituje dany mux1 , czy mux2 lub mux3.(mux1 , mux2 , mux3 - pakiety kanałów tv cyfrowej naziemnej)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Ustawiałem naziemną cyfrową i znajduje 36 kanałów.
Natomiast jest jak napisałem wcześniej wszystkie są kodowane :/
 
Do góry