Telewizor LCD EDGE LED firmy Sony Bravia KDL 46HX850

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Na rynku pojawił się nowy telewizor firmy Sony z serii HX850 , wielkość o przekątnej ekranu 46 cali.
Choć technologię podświetlenia ma tzw. krawędziową , to jednak obraz jaki ten telewizor generuje jest bez specjalnych wad (kolory soczyste ,żywe),posiada bardzo dobrą czerń , w miarę przyzwoity dźwięk (2x10W oraz subwoofer w podstawie
telewizora). Moim , skromnym zdaniem , wart jest zainteresowania , cena przystępna , brak mi jednak
w dołączanych akcesoriach 2 par okularów 3D.:)
Dostępna jest recenzja tego modelu telewizora na stronie
Sony KDL-46HX853 review - TV - Trusted Reviews


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Do mojego poprzedniego postu muszę dodać , aby nie było niedomówień , że sam subwoofer znajduje
się w telewizorze , a telewizor połączony jest kabelkiem o nietypowym wtyku do podstawy podłużnej telewizora.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kini0

New member
Bez reklam
Czy istnieje możliwość oglądania na tym TV filmów .mkv 3D sbs z odtwarzacza zewnętrznego, takiego jak Asus O!Play mini?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,
Myślę , że wyświetli telewizor te filmy , o ile odtwarzacz zewnętrzny będzie sprawny , a filmy prawidłowo nagrane.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Rathgar

New member
Zainteresował mnie ten model, zamierzałem zakupić samsunga d7000 ale chyba został już całkowicie zastąpiony serią ES ( mieszkam w Irlandii), a nowsza o wiele droższa seria już mniej mi się podoba ( wbudowana kamera :/ ) no i cena ok 1850 euro.
Orientuje się ktoś jakie są różnice pomiędzy modelami 46hx850 a 46hx855, poza różną podstawą? Podstawa w 850 bardziej się mi podoba no i nie ma problemu z postawą w pionie, a takowy problem podobno występuje w modelach 855.

Edit
Nie mogę rozkminić tej podstawy w modelu hx850, na jednych zdjęciach tego modelu podstawa jest szeroka z pochylonym ekranem, natomiast na innych jest wąska a ekran można postawić idealnie w pionie.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Zainteresował mnie ten model, zamierzałem zakupić samsunga d7000 ale chyba został już całkowicie zastąpiony serią ES ( mieszkam w Irlandii), a nowsza o wiele droższa seria już mniej mi się podoba ( wbudowana kamera :/ ) no i cena ok 1850 euro.
Orientuje się ktoś jakie są różnice pomiędzy modelami 46hx850 a 46hx855, poza różną podstawą? Podstawa w 850 bardziej się mi podoba no i nie ma problemu z postawą w pionie, a takowy problem podobno występuje w modelach 855.

Witam,

Mylisz się niestety. W obu telewizorach firmy Sony serii HX850 i HX855 podstawa telewizora jest
taka sama, czyli długa , podłużna.Na razie firma Sony wie już , że nie wszyscy potencjalni nabywcy
tego modelu są zadowoleni z tej podstawy i myśli nad rozwiązaniem tej kwestii .Bądźmy w dobrej
myśli i uzbrójmy w cierpliwość.Normalna podstawa telewizora jest dostępna w USA , gdzie telewizor można postawić w pionie.
Model 46HX 855 różni się od 46HX850 zastosowanym tunerem zintegrowanym. Ma DVB-T2, DVB-T,
DVB-C2, DVB-C , DVB - S2 , DVB -S , analogowy. 46 HX 850 ma DVB-T, DVB-C , analogowy.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Rathgar

New member
Dzięki bardzo accu za wyjaśnienie. Wiem że może za wcześnie na takie pytania ale ciekawi mnie jak wypadnie ten tv na tle wspomnianego wcześniej d7000.
 

accu

New member
Bez reklam
Dzięki bardzo accu za wyjaśnienie. Wiem że może za wcześnie na takie pytania ale ciekawi mnie jak wypadnie ten tv na tle wspomnianego wcześniej d7000.

Witam,

Moim , skromnym zdaniem lepiej , choć może kąty poziome w telewizorze firmy Sony mogłyby być lepsze.
Ale i tak to model , który ma bardzo dobry obraz chociażby w SD , nie mówiąc o jakości obrazu z HD.
Dźwięk też dzięki zastosowanej podstawie można uznać za dobry."Ready" Google TV- też zaleta tego modelu.Będzie można zainstalować za pomocą nowego odtwarzacza blu-ray firmy Sony NSZ-GP9 w tym modelu przeglądarkę Chrome.:smile:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Będę porównywał go jutro z Samsungiem i jestem ciekawy jak wypadnie . Dziś porównałem z LCD Panasonic WT 50.
Testy wpisuję jutro i porównawcze również.
 

accu

New member
Bez reklam
Będę porównywał go jutro z Samsungiem i jestem ciekawy jak wypadnie . Dziś porównałem z LCD Panasonic WT 50.
Testy wpisuję jutro i porównawcze również.

Witam,

Dobra wiadomość. Czyli , w piątek można się spodziewać testu telewizora firmy Sony 46HX850 , firmy Samsung 55ES7000 i porównania ich z telewizorem firmy Panasonic TX-L47 WT50.:)


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Słaby

New member
Witam,

z niecierpliwością czekam na ten test. Widziałem dzisiaj w sklepie obraz na 55HX850 i baaardzo mi się spodobał. Prośba też o opinie czy decydując się na 55 cali SONYego warto dopłacić kilka tyś. do modelu HX920?

pozdrawiam darek:)

PS. Dwa razy pisałem do KIKIego z prośbą o prezentacje TV w domu bez odpowiedzi:( Czy ktoś jeszcze oferuje taką usługę?
 

eM!

New member
Też nie mogę się doczekać tego testu. Masz może informacje kto będzie go przeprowadzał? Mam nadzieję, że osoba znająca się na rzeczy taka jak Kiki.
Czekam również na konkurencyjne forum, bo chodzą słuchy, że tam też kroi się mały test :)
 

accu

New member
Bez reklam
Też nie mogę się doczekać tego testu. Masz może informacje kto będzie go przeprowadzał? Mam nadzieję, że osoba znająca się na rzeczy taka jak Kiki.
Czekam również na konkurencyjne forum, bo chodzą słuchy, że tam też kroi się mały test :)

Witam,

Test ten jest dostępny na forum konkurencyjnym od godzin wieczornych 15 maja 2012 r. - Sony KDL-46HX850 .(profesjonalna kalibracja)


Pozdrawiam,:)
accu(
:kom:
 
Ostatnia edycja:

trol2008

New member
a ja kupiłem miesiąc temu Sony kdl-46hx820 i teraz trochę żałuje ze nie poczekałem na ten model , zapłaciłem za swój 5 tyś, a czytałem ze ktoś wyrwał 850 w MM za 5400 :-(

Ale czasu nie cofnę i muszę się pogodzić już z tym :-(
 
Do góry