Telewizor LCD do 4000 zł

KewinPol

Member
Witam wszystkich. Poszukuję jakiegoś nowego TV do salonu do kwoty 4000 zł. Aktualnie posiadam TV Samsung UE55H6400 i chcę się go pozbyć, ze względu na plamy kurzu na matrycy. Chcę, aby TV miał 55 cali, ale może być większy. Specyfikacja, jakość obrazu jak w modelu H6400 lub lepsza oczywiście jeśli się da w tym przedziale cenowym. Fajnie jakby TV miał rozdzielczość 4K i matrycę 120 Hz jak obecny. Nie interesują mnie modele zakrzywione, ponieważ przed TV będą siadały 4 osoby lub więcej.
 

old5ql

New member
Zwycięzca w kategorii 55 cali Sony kdl 55w805c
Takiego czarnego odcienia próżno szukać w innych czyt. droższych modelach. Przy ustawieniu KinoPro balans RGB praktycznie na perfekcyjnym poziomie.
Jakieś pół roku temu zapłaciłem prawie 4 tys teraz widzę, że za 3.5 można go wyrwać.
link do testu bym podał, ale mam zbyt mało postów...
W razie pytań postaram się pomóc.
 

old5ql

New member
Jeśli TV będzie oglądany z odległości "do" 2.5m 4k ma sens. Jeśli powyżej, nie zobaczysz różnicy. Przerabiałem już ten temat... Zawartości 4k nadal jak na lekarstwo a jeśli chodzi o kablówkę to dopiero co 1080p rozwinęło skrzydła. Jeśli chcesz jakości(naturalności) obrazu bierz co wyżej, tym się kierowałem i jestem zadowolony. Jeśli będziesz porównywał coś w sklepach poproś sprzedawcę, by wyłączył tryb pokazowy. Jasność obrazu kręcona na maxa, kolory dają po gałach i efekt wow murowany na większości telewizorów.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli zakup na dłużej to zdecydowanie 4K i 100Hz.
Materiałów 4K już jest dużo od Amazon Prime, Netflix, Youtube, Xbox One S, PS4Pro, GoPro i już idą transmisje w HLG a to dopiero początek.
Z 3 lata będzie ogrom i na fullhd nic nie zobaczysz.
Do jakości obrazu kłania się kalibracja.
 

KewinPol

Member
Dzięki za opinię, raczej celuję w TV 4K, aby był przyszłościowy. Jeśli chodzi o tego Sony fajna opcja, jednak ludzie narzekają na Android TV. Zobaczę jeszcze co uda mi się zwojować z Moim UE55H6400.
 

old5ql

New member
Z tym narzekaniem to jestem na 90% pewien, że traktują telewizor jak telefon... no bo android... zainstaluje to co w telefonie i ... nowy i się wiesza... dlaczego...??? Nic dziwnego że system się sypie od syfu z playstore. Od zakupu nie miałem ani zawiechy ani restaru TV Dla mnie TV jest tylko do obrazu. Chciałbym by zaczęli produkować egzemplarze bez dodatku smart...
W kwestii kalibracji, domowymi sposobami niestety wiele nie zdziałasz. Koszt to 200-400 zł. Za 3 lata 4K będą pewnie w cenie dzisziejszych 1080p na wypasie, zaczekam ;-)
 
Do góry