Telewizor LCD do 2000zł. Dylemat

MojNick

New member
Witam
Pozwolę sobie pominąć standardowy wygląd 1 posta zakupowego w temacie, gdyż przy tak dużym pokoju to i 60cali będzie mało ;-)
Ale do rzeczy. Potrzebuję kupić dla kogoś telewizor do kwoty 2000zł (i tu niestety nie do przekroczenia). Wielkość jaką można upolować to 40, może 42 cale. I tak też szukamy. Większa lepsza.
Ważne jest by telewizor miał matowy bądź półmatowy ekran z powodu dającego po ekranie słońca.
Telewizor będzie podłączony do naziemnej TV (główny cel) i może cyfry plus w mniejszym pakiecie. Żadnych konsoli, komputerów itp. Nie ważna internetowość - tylko TV.
Ważna jest dobra jak na ten przedział cenowy jakość obrazu.
3D i wszystkie bajery również zbędne. Telewizor nie będzie powieszony, będzie stał na szafce. Używany będzie i w dzień i wieczorem.
Przeglądałem ceneo i skąpca i w tej cenei widzę sporo modeli z odświeżaniem mneijszym niż 100Hz. Nigdy takiego nie chciałem ,bo zawsze myślałem, że 100hz to minimum. Dobrze sądzę? Gdy przyjmiemy to kryterium to pod uwagę brałem modele:
Philips
42PFL3207H za 1900zł
40PFL5206H/58 za 1900zł
42PFL4606 za 1800zł
Początkowo myślałem, że w tej cenie kupię jakiegoś Samsunga, jednak jak widać nie ma tak w wyszukiwarce, więc wybrałem te Philipsy. Nie mam przekonania do marek jak Sharp czy LG w tak niskiej cenie.

Jednak Wy tutaj jesteście specjalistami, dlatego zwracam się o pomoc. Czy któryś z wybranych modeli będzie dobry? Czy lepiej coś innego kupić? Liczę na Waszą pomoc.

Dzięki

Pozdrawiam
 

MojNick

New member
A lepszy będzie 42PFL3207H czy 42PFL4606? Chciałem ten pierwszy zobaczyć na stronie philipsa i go tam nie widać :eek: Ślepy jestem czy jak?
 
Do góry