Telewizor LCD 42" od 3000 d0 4000

terranus

New member
Witam serdecznie,

jestem zainteresowany kupnem TV 42".

Byłem wręcz w 100% pewien, że wybór padnie na któryś z LG

Może pokrótce napiszę specyfikację pokoju:
- odległość od telewizora to 2 - 2.20 m - centralie na przeciwko (do powieszenia, ewentualnie może stać)
- oglądanie w dzień i w nocy (wolałbym powierzchnię matową)
- zwykły TV w Sd no i parę kanałów HD - także fajnie jak bedzie miał dobre skalowanie
- podłączenie do PS3
- będzie podłączony do komputera kablem HDMI z przejściówką DVI do karty graficznej
- nie musi mieć super dźwięku, będzie KD może :)

Jak cos jeszcze wpadnie do głowy napiszę.

Z takich moich przemyśleń, myślałem żeby kupic 47" choć pewnie nazwiecie mnie heretykiem :), choć ja osobiście jak będę używał go głównie do filmów, PS3 i jako centrum podłączone do bazy komputerowej :) więc myślę, że byłoby ok - gorzej z żoną i zwykłą telewizją bo mogłoby trochę bić po oczach.

Na początku myślałem o LEDzie, ale myślę, że może byc też LCD.
Myślę że 100Hz w zupełności mi wystarczy, ważne żebym mógł podłączyć dysk i oglądać filmy (dlatego też myslałem o lg42le5500) - ale już sam nie wiem. w grę wchodził też lg42lh7000, ale jestem otwaty na propozycję innyvh firm,a może ktos wybie mi z głowy LCD i poleci LEDA, bo za taką cenę jaką dysponuję myślę że Leda też można dobrego wychaczyć

Proszę o jakieś porady szanownych doświadczonych osób - może konkretne modele i ogólnie do całej mojej wypowiedzi.

Pozdrawiam serdecznie!
 

piotrflo

New member
Ja polecam moze nie najnowsze modele, ale solidne 42" lub 46" TOSHIBA XV 635 DG. Naprawde warto. Jesli nie bawisz sie w podlaczanie i odtwarzanie z dyskow bezposrednio to w ciemno polecam. Sakolwanie super i co bardzo wazne formatowanie obrazu tez super. LG sie nie umywa jesli chodzi o formatowanie obrazu. Kupilem w zeszlym roku 42" LG LE5500 i powiem Ci, ze to nie tak. Albo ustawiasz na oryginalne albo na 16:9 i jeszcze sa jakies rozciagniecia ale ja nie znalazlem dobrego wyjscia. A w Tosce naprawde nie mam kanalu na ktorym mam w tej chwili jakies pasy po bokach lub gora dol. To moje skromne zdanie.
 

terranus

New member
dzięki za info - na pewno wezmę go pod uwagę - ciągle stoi w cenie, ale to chyba dobrze nim świadczy i proszę o więcej.
Martwi mnie trochę w tej Toshibie czas reakcji:sad: -jest podany, ze to 8ms - choć nie wiem jak to ma się w rzeczywistości.

Zamierzam oglądać trochę sportu, grać na PS3, stąd moje pytanie!

Jakieś inne propozycje?
 

terranus

New member
chciałem powiedzieć, że to nie jest tak, że nie przejrzałem forum - ciągle przeglądam ,czytam,czytam i czytam!- tego jest MASA i potrzebowałbym parę miesięcy na zgłębienie tej wiedzy - ale to ciągle byłyby fakty bez praktyi :D a nie mam aż tak dużo czasu, żeby buszowac po sklepach - choc to na pewno bedzie nieukninone.

Zależy mi na dobrej 40 - 42!
Dziś jeszcze postaram się uzupełnić charakterystykę - do czego ma konkretnie służyć itp.
PLAZMY na pewno nie chcę.

Proszę mi doradzić - bo jaj jestem raczej nastawiony na matową matrycę ( boję się troche tych błyszczących powierzchni - czy ktoś może się wypowiedzieć, jak to jest w rzeczywistości w ciągu dnia i w nocy z efektem odbijania, etc.)

Piotrflo doradza dobrego LCD i ja też chyba się trochę skłaniałbym do LCD (choć wiem jakie są plusy i mniusy zarówny LCD jak i LED'ów).

Ledy mają znacznie lepszy kontrast, choć wiele osób pisało, żeby sie tym nie sugerować (czy az tak bardzo z tym parametrem to jest taki akcja marketingowa rozdmuchana??)

Fajnie by było żeby wejscia HDMI były z boku (chciałbym go powiesić), ale nie jest to konieczność - może też stać!

A! - przydałoby sie wyjscie słuchawkowe.

Zależy mi na szybkim czasie reakcji - nie lubie efektów smuzenia. Jak pisałem wyzej - czern jest wazna, ale nie jest to priorytet (dlatego tez nie chce PLAZMY - rowniez z innych wzgledow)

Pozniej postaram sie usystematyzować wymagania moje dotyczace Tv, żeby łatwiej było czytac i cos doradzic!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli rzeczywiście tylko do filmów - to jak najbardziej wielkość 46" :
Sharp 46 LE 700 full led
Toshiba 46SL 733

lub jeśli wielkość nie przekraczalna - 40-42" :
Sharp 40le 824
Toshiba 42SL738
Samsung 40C650
 

terranus

New member
A więc tak w ramach usystematyzowania moich preferencji:


odległość od ekranu: 2,2 m na wprost
jak słońce świeci w pokoju: okno mam zachodnie i jest troszkę ciemniej niż normalnie bo mam mieszkanie na parterze
jak duży jest pokój: 20 m2 ale z prostokąt
jaki masz obecnie telewizor: Sony crt
preferowana technologia: nie chce plazmy. NAJLEPIEJ LCD LUB LED (TROCHĘ OBAWIAM SIĘ BŁYSZCZĄCYCH POWIERCHNI - ALE MOZE NIEPOTRZEBNIE - PROSZE O PORADĘ :D )
jakie pogramy oglądasz najczęściej: filmy DVD, info, filmy na kanałach SD UPC, trochę sportu, Dużo Discovery itp
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: przeważnie wieczorem, ale czasem też w ciągu dnia
preferowana wielkość telewizora: ze względu na żonę i na to że głównie kanały w SD z UPC to myślę, że 40 - 42", no chyba że z odległości 2,2 da radę jakąś 46" z bardzo dobrym skalowaniem :D
preferowana marka: Sam już nie wiem, za duży jest wybór
czego nie lubisz w telewizorach: widocznych pikseli i smużenia, słabych barw
jakie urządzenia będą podłączone: dekoder UPC, KD (także dzwięk też nie musi być jakis mega kozak), PS3, komputer więc nie zależy mi zbytnio na tym, żeby czytał filmy itp.
ile % do telewizji, a ile do innych urządzeń: 60% TV, 20% PS3, 20% Komputer - choć obawiam sie, że jak podłączędo TV komputer to statystyka może wzrosnąć na korzyść komputera - choć głównym zamierzeniem jest oglądanie telewizji więc musi mieć b.dobre skalowanie,etc.
siedzisz na wprost czy oglądasz również pod kątem: głównie na wprost(90%), czasem zdarza się z boku z jakis 40 - 45 stopni ale to sporadycznie więc proszę się tym nie sugerować :)
czy telewizor ma mieć wifi: może ale nie musi
czy ma czytać filmy przez USB: niekoniecznie
jakimi złączami chcesz podłączać urządzenia: generalnie wszystko przez HDMI (komputer z przejsciowka DVI do karty graficznej, PS3 przez hdmi, KD przez HDMI, choc moze dziwek optycznie, dekoder UPC przez HDMI
jaki masz sygnał: UPC z pakietem kolo 10 kanałow HD - potrzebuje b.dobre skalowanie
ile programów w HD: kolo 10
ile godzin dziennie ma grać telewizor: roznie (2-3 godziny)
ile osób zasiada przed telewizorem: 2
ma stać czy wisieć: wolalbym zeby wisial, wiec zalezy mi zeby mial wejscia na HDMI z boku i wyjscie na sluchawki, ale jezeli doradzicie cos KONKRETNEGO to moze tez stac
klasa cenowa: max do okolo 4000, ale jak bedzie troche wiecej to sie nie obraze

Panowie i Panie,

tyle się oczytałem, że juz chyba nic ni wiem :D!
Jezeli ktos moze to prosze tez o ustosunkowanie sie do powierzchni matrycy.

Kiki niestety jak zauwazyles nie bedzie glownie do filmow, ale do tego mam projetkor ( jak i zresztą do PS3 - takze rekompensuje sobie kupno telewizora glownie dla zony).

Ja preferuje zasade, ze jak cos sie kupuje to lepiej dolozyc i miec cos konkretnego.

Bardzo prosze o porady.
Pozdrawiam!
 

terranus

New member
Na początku myślałem o LG:
42le5500
42le8500
42lh9000

Biorę też pod uwagę:
Sharpa LC40LX703 - ale nie wie, co z odbijaniem światła, tak jak i w LG 42LE8500
Sharpa LC40LE700E

Myślałem o SamsunguUE40C6500 - ale nie mam doświadczenia z Samsungami

No i jeszcze Toshiba - 40SL733

To są tylko moje typy, ale czekam na Wasze :)
Bardzo chetnie poczytam szczegółowych odpowiedzi, jak ktoś ma czas i ochotę podzielić sie swoją wiedzą.
 

terranus

New member
dziś byłem u rodziców i ogladałem Sony KDL - 40e5500- wnisoki:

W zupełności wystarczy 40-42 cale (46 byłby za duży jak na tę odległość - niestety)

tv z potrzebnej mi odległości(2,2m) i muszę powiedzieć, że z kablówki upc obraz SD jest bardzo kiepski - nie wiem czego to wina, czy kablówki czy telewizora, HD jest ZACNE, ale POLSAT hd BARDZO KIEPSKI.

Problemem jak dla mnie jest też współpraca z peryferiami a w zasadzie jej brak (dysku mi nie czyta- choć próbowałem w Fat32 i NTFS) - podłączam aparat nikona ojca pod USB - też nie czyta jakaś paranoja, a stoi ciągle za około 4k.

Czy nowe Sony też takie problemy mają? - bo jak dla mnie to bardzo dziwne!

Sharp 40le 824 - krawędziowe LED (wolalbm full led) - fajnie że ma wszystko z boku a nie z tylu!
Toshiba 40SL738 i 40SL733 - ma swietne recenzje ale ma krawędziowe LED
Samsung 40C650 - Ten jak na razie mi najbardziej odpowiada!
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to musisz zacząć od wymiany tunera do kablówki i będzie super. I jeśli skalowanie ma być wysokie to spełnia to Sharp 40LE824 i Toshiba 42Sl738 lub
 
Do góry