Telewizor LCD 32" do 2000zł

Rotgar

New member
Jako że jest to mój pierwszy wpis, na początku chciałbym powitać wszystkich :)

Do rzeczy...
Szukam telewizora LCD do 2000zł 32".

Najważniejsze kryteria to jakość obrazu (kolorystyka, 100Hz). Nie musi mieć multimedialnych wodotrysków.

Zastanawiam się nad modelami:

  1. SAMSUNG UE32D5500
  2. Panasonic Viera TX-L32E30
  3. Sony KDL32EX500

Początkowo skłaniałem się ku Panasonic TX-L32E30, ale czytałem skrajnie różne opinie na temat jakości i kolorystyki tego panelu (IPS Alpha). Wg niektórych testów kolory na nim są wyblakłe.

Z góry dzięki za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
To jak piszesz o 100Hz to co tam robią model sonego? Samsung też ma tylko CMR 100Hz.
Jak nie zależy Ci na multimediach z USB to spokojnie zostań przy Panasonic.
A jeszcze lepiej jakbyś zobaczył ten TV na żywo, porównaj go z D5500 albo z serią C6000 samsunga (motion plus 100Hz)

pozdrawiam
 

Rotgar

New member
Dzięki za odpowiedź. Miałem na myśli Sony KDL32EX500 ze 100Hz. Chodziłem po sklepach, ale widziałem na żywo tylko SAMSUNG UE32D5000 na jakimś kiepskim demie.
 

tdx

New member
Bez reklam
32EX500 to też bardzo dobry jakościowo (kolory,czernie) TV (tyle że LCD). E30 masz LED.

Najlepiej zawsze zobaczyć jak pracuje TV przed zakupem :)
 

Rotgar

New member
Czytałem wcześniej ten test i byłem po nim zdecydowany na Panasa.

Trafiłem jednak na krótką video recenzję, w której gość wspomina o "gorszej jakości" obrazu tego tv (youtube.com/user/pcworldpl#p/search/0/z6QA6eudDqU) i dalej się waham.

Dzięki za informacje :)
 

Rotgar

New member
Powiedzcie mi jeszcze jak to jest z tym 50Hz w modelu Sony KDL-32EX520 i technologią 100Hz Motionflow w KDL-32EX500.
Słyszałem, że w przypadku tego 100Hz Motionflow jest to chwyt marketingowy i że tak naprawdę jest to 50Hz uzupełniane 50 klatkami przez procesor obrazu (czy jakoś tak).
Wobec tego czy warto wziąć KDL-32EX520?
 

Rotgar

New member
Samsung D5500 wypadł z rankingu po obejrzeniu i porównaniu go w sklepie (kolory za bardzo nasycone, nienaturalne, rwanie przy szybszych scenach pomimo CMR 100Hz).

Po obejrzeniu na żywo doszedłem do wniosku, że najlepszym wyborem będzie
Sony KDL32EX500 (plusy: jakość obrazu, 100Hz; minusy: grubość) albo Panasonic TX-L32E30 (plusy: widoczne działanie 200Hz, minusy: kolory mogłyby być żywsze).

Wie ktoś może jaka jest różnica między modelami Sony EX500 a EX501 (i analogicznie - EX700 a EX701)?
 
Do góry