Telewizor LCD 32" do 1500 zł

hellboyek

New member
Witam, w ciągu najbliższego miesiąca planuję zakup TV LCD 32". Proszę o pomoc.

odległość od ekranu - 3 m
jak słońce świeci w pokoju - tylko o poranku
jak duży jest pokój - 12 m2
jaki masz obecnie telewizor - DAEWOO CRT 27" 100hz
jakie programy najczęściej oglądasz - sport, muzyka, wiadomości, filmy...
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - po połowie
preferowana wielkość telewizora - 32"
preferowana marka - Toshiba, Samsung, LG, Sharp, Philips, Panasonic
czego nie lubisz w telewizorach - słabej jakości obrazu, słabego dźwięku
jakie urządzenia będą podłączone - Dekoder kablówki HD, DVD, laptop
jakimi złączami? - hdmi
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 70% TV, 30% reszta
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych - różne kąty
Czy ważne jest wifi - nie
czy USB ma mieć czytanie filmów - nie
jaki masz sygnał - cyfrowy
ile programów HD - 3, ale planowany update po zakupie do 14
ma stać czy wisieć - stać
jaka klasa cenowa - max 1500 zł
Jak długo TV powinien służyć - jak najdłużej
kolor obudowy - ciemny

Preferowałbym Full HD
 

hellboyek

New member
Toshiba... troszkę przekracza możliwości finansowe. Samsung tym bardziej. Ale Panas i Sharp super :)

Ale tu mam jeszcze pytanie. W MM pojawiła się oferta. Philips 32 pfl 360 5H/12 za... 1199 zł. Byc może skusiłbym się na niego, ale wole najpierw zapytać fachowców. Z tego co widziałem ma niezły kontrast, tyle, że 2x HDMI. Co Wy na to?
 

badziag

New member
MM i Philips 32 pfl 360 5H/12

no wlasnie czy ktos jest w stanie okresli czy ta oferta jest dobra?

Potrzebuje 3 tv-ka do pokoju dziadka (mam cyfre + z rozdzialem na 3 odbiorniki) ale niestety tylko 1 po hdmi... czy ten tv z MM za te 1200 bedzie wystarczajacy pod zwykly kabel cyfrowy?

a jesli nie to co polecacie z 32" im taniej tym lepiej;)
 

hellboyek

New member
Kupiłem ten TV. Trochę mnie niepokoi duża pikseloza. Na razie mam podłączony analog, na dniach będzie cyfra z UPC, więc sie przekonamy.
 

hellboyek

New member
Na razie podlaczylem lapka do TV przez hdmi i nie jest ciekawie. Wlączyłem jakiegoś Blue Ray Ripa i nie powala. Widać przebarwienia, brak płynności w przejściu między scenami i kolorami (gdy postać sie porusza, zostawia za sobą drobną smużke, która po chwili znika - daje to poczucie braku płynności - przynajmniej w analogu). Na twarzach widoczne są przebarwienia, na ekranie komputera nic podobnego nie ma... Wyostrzylem obraz i troche minelo, ale nadal do idealu jeszcze brakuje. Dla porównania w Toshibie, na tym samym kablu hdmi, jest zdecydowanie lepiej. Czy ja cos zle robie, czy z TV tak juz jest?
 
Ostatnia edycja:

hellboyek

New member
Witam ponownie,
być może uda mi się wymienić Philipsa na inny model. Aktualnie "w miarę" moich funduszy w grę wchodzą:

LG37LD420 lub również PHILIPS ale 32PFL5405

Chce uniknąć smużenia, śnieżenia i innych uniedogodnień, które dot. PHILIPSA modelu 360
 

kryss

New member
dopłać trochę i weź 32pfl5605 (direct led, 100hz) a tego modelu lg nie polecam raczej no chyba że chcesz tanio 37' kupić. generalnie tv to mebel z którym przyjdzie nam żyć kilka ładnych lat więc czasem warto dołożyć ciut grosza niż potem narzekac na forum ze sprzęt za 1200zł jest fe :) on nie jest fe, on jest poprostu za 1200zł :)
 

hellboyek

New member
Jest fe, bo jest za 1200 ;) a tak szczerze. Nie wiem, czy ten 5605 będzie w na tyle atrakcyjnej cenie w MM (tam kupilem philipsa). Gdybym nie miał takiej możliwości, ten ten 5405 jest godzien polecenia?
 
Do góry