Telewizor + Kino Domowe

Bllu-Man

New member
Witam serdecznie,

Nie ukrywam iż potrzebuję pomocy przy wyborze telewizora jak i kina domowego, może najpierw to pierwsze.

Telewizor:

- Najchętniej Plazmowy, ew. LCD.
- Przekątna 42cale i żadna inna nie wchodzi w grę.
- Format 16:9.
- Full HD
- Stawiam na jakość.
- Niezbędne złącza DVI, HDMI.

Moje propozycje TV:
- Panasonic Plazma 42' PY80/85 lub PY800.
- Sony Bravia LCD 40'.(chyba nie ma tutaj 42').

Kino Domowe:
- Tutaj stawiam na wygląd.
- Klasa sprzętu.
- Przyzwoita moc
- Wiele formatów możliwych do odtworzenia.
- Dźwięk 5.1 / 7.1

Moje propozycje Kina:
Brak pomysłów,


-----------------------
Jaka jest różnica pomiędzy 1080p, a 1080i ?
 

pejotpe

New member
Bez reklam
TH42PY800 to niezły wybór. Lepszy byłby odpowiedni Pioneer, ale "trochę" droższy.

W KD postaw jednak na jakość dźwięku (chyba, że zależy Ci tylko i wyłącznie na mebelku). Sprecyzuj, ile masz miejsca w pokoju, jak chcesz rozmieścić kolumny, czego oczekujesz od dźwięku, ile chcesz wydać, a co do wyglądu - po prostu przejrzyj listę ampli na skąpcu, czy innym portalu i zobacz, który Ci się podobać.

1080i - 1920x1080 pikseli z przeplotem (połowa linii na jedną półklatkę klatkę, połowa na drugą)
1080p - pełny obraz 1920x1080 pikseli bez przeplotu.

P.S. Skorzystaj z opcji "szukaj" i trochę poszperaj, bo to forum zawiera sporo przydatnych informacji...
 

Bllu-Man

New member
pejotpe napisał:
TH42PY800 to niezły wybór. Lepszy byłby odpowiedni Pioneer, ale "trochę" droższy.

W KD postaw jednak na jakość dźwięku (chyba, że zależy Ci tylko i wyłącznie na mebelku). Sprecyzuj, ile masz miejsca w pokoju, jak chcesz rozmieścić kolumny, czego oczekujesz od dźwięku, ile chcesz wydać, a co do wyglądu - po prostu przejrzyj listę ampli na skąpcu, czy innym portalu i zobacz, który Ci się podobać.

1080i - 1920x1080 pikseli z przeplotem (połowa linii na jedną półklatkę klatkę, połowa na drugą)
1080p - pełny obraz 1920x1080 pikseli bez przeplotu.

P.S. Skorzystaj z opcji "szukaj" i trochę poszperaj, bo to forum zawiera sporo przydatnych informacji...
Myślę że nie stać mnie na "trochę" droższy :)

Co do KD, niestety nie wiem na co patrzeć przy wyborze kina domowego.. na jakie właściwości. Przeszedłem się po RTVeuroAGD i Satrunie, ale tam jest tylko podana moc i formaty a reszta o jakieś bzdety, nie wiem na co patrzeć..

Co do pokoju to jakieś 4x6 m. Kolumny przód i tył (po bokach), i nie wiem jak jeszcze ale ogóle w formacie prostokąta.

Czyli 1080p jest lepszym rozwiązaniem.

Przeczytałem cały wątek o plazmach..
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Odpowiedz sobie na pytanie: jakie chcesz kolumny. Podstawkowe czy podłogowe? Ampli zintegrowany z dvd, czy tez osobny klocek (to drugie znacznie lepsze rozwiązanie, ale i droższe). Do tej powierzchni weź ampli, które da Ci minimum 40-50W na kanał (ale nie mocy podawanej przez producenta dla wysterowanej jednej końcówki, tylko efektywnej na co najmniej 5 - licz, że wtedy zasilacz musi pobierać te 800 VA).
Fajne ampli robi NAD (ale drogie i brzydkie). A z popularniejszych to: H/K, Yamaha, Onkyo (niektórzy twierdzą, że brzydkie, ale mi się podobają), Marantz, Pioneer.
Kolejne pytanie: potrzebujesz suba?
Najpierw wybierz kolumny, a potem dopasuj ampli - elektronikę zmienia się zwykle szybciej niż kolumny głośnikowe (bo szybszy postęp jest w nowych formatach)... Praktycznie każdy tegoroczny model ampli w/w firm od poziomu powiedzmy Onkyo 606/Yamaha 663 itp. ma już wszystkie nowe kodeki.
Poczytaj opinie o każdym z nich, obejrzyj, jak wyglądają i wybierz coś dla siebie (aha - wcześniej lepiej posłuchaj jak brzmi ampli z wybranymi kolumnami).
 

szwajcar

New member
Jak ograniczasz budżet to jednak odciął bym jedno zero w symbolu Panasonica i zdecydował się na 80, a różnicę w cenie przerzucił na lepsze kino domowe.
 

Bllu-Man

New member
Do tej powierzchni weź ampli, które da Ci minimum 40-50W na kanał (ale nie mocy podawanej przez producenta dla wysterowanej jednej końcówki, tylko efektywnej na co najmniej 5 - licz, że wtedy zasilacz musi pobierać te 800 VA).
- przyznam że z tego nic nie zrozumiałem :) , kiedy mam w opisie powiedzmy 4x 100W + 1x 150W(sub). O to ci Chodzi ? Niestety nie rozumiem tego pojęcia kanał.

Bardziej mi się podobają kolumny podłogowe, ale oryginalniej wyglądają niektóre podstawkowe..

Przydał by się subufer:)

Oglądając wczoraj sprzęt w RTVEuroAGD, cóż podobały mi się gotowe zestawy pioniera i któryś z LG..

Ale niestety ten sklep nie nadaje się na wybór Audio, niczego się tam nie można dowiedzieć.. Zero profesjonalnej wiedzy..

Możecie polecić jakiś sklep na terenie warszawy gdzie można z kimś o sprzęcie spokojnie porozmawiać ? i go posłuchac.. ?
 

Bllu-Man

New member
A co z tą serią PZ , z tego co gdzieś czytałem to jest tylko taka różnica że ona jest w USA ? Czy może są jakieś większe różnice ?

Powiedzmy że wezme py80.. , to jest prawie pewne chyba że znajdę gdzieś lepszą plazmę w podobnej cenie ..

Największy problem mam z tym Kinem Domowym, nie znam się na dźwięku.. ehh..
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Co tych watów podawanych przez producentów: rzadko który podaje je uczciwie (np. H/K, NAD, Marantz). W większości wypadków producent wysterowuje jedną końcówkę na 100W i podaje to potem jako 7x100W (podczas, gdy zasilacz ma realnie jakieś 350W, albo i mniej (np. w stereo podawane przez NADa 100W to naprawdę sporo - mam piecyk 2x50W nominalnie, który ma zasilacz 350VA a zmierzoną moc ciągłą przed wejściem w obszar przesterowania 68W połączony z dwiema kolumnami o efektywności 91,5dBm, 6 omów i w 20 m^2 gra to naprawdę głośno - oczywiście bez przesterowania)...

Co do plastikowych zestawów: można kupić, ale tylko te tanie (do 1500PLN) - powyżej zdecydowanie lepiej szukać czegoś porządnego (czyt. kolumny z MDFu i osobny ampli do ich napędzenia).
 

Bartos81

Member
Bez reklam
Przepraszam, że sie podepne, ale temat w sam raz dla mnie, a może i coś pomoge pytaniami.

Otóż rozchodzi sie sprawa amplitunera (w tym jestem kompletnie zielony)

jaki był by odpowiedni ampli do pracy z dvd Pioneer dv300 czyli po komponencie i Nbox HDTV, a w przyszłości Blue-ray (by wykorzystać dobrodziejstwa dzwieku przestrzennego) Panas db 35-50 i z plazmą Panasonica, dodatkowo kolumny stojące i subwoofer.

Czy warto intreresowac się amplitunerami które nie maja wyjść HDMI np
http://www.allegro.pl/item476536022_pioneer_vsx_418_s_k_gliwice_gw24m_sklep_raty.html
http://www.allegro.pl/item479277137_pioneer_vsx_407_pilot_rds_pewny_najtaniej_olkusz.html
http://www.allegro.pl/item473420340_yamaha_rx_v420rds_kino_domowe_d_digital_super.html


czy może jednak zainwestowac w coś co ma hDMI np
http://www.allegro.pl/item469701642_amplituner_yamaha_rxv_363_sklep_faktura_kurier.html
http://www.allegro.pl/item474769134_denon_amplituner_avr_1708_nowe_super_cena_zobacz.html

nie jestem audiofilem, wszystko ma grac i ma być czuć basy na kolumnach prawdopodobnie Voice Kraft lub Jamo, 90% filmy horrory, sci-fi, akcji, 10% muzyka metal, rock,

Nie ukrywam iż nie mam na to budżetu po kupnie plazmy ale z 750zł bym teraz uskładał
co warto kupić czy Yamahe z HDMi czy może takiego pionka bez HDMI, nie ukrywam że im mniej zł tym lepiej.
 
Ostatnia edycja:

Bllu-Man

New member
pejotpe napisał:
Co tych watów podawanych przez producentów: rzadko który podaje je uczciwie (np. H/K, NAD, Marantz). W większości wypadków producent wysterowuje jedną końcówkę na 100W i podaje to potem jako 7x100W (podczas, gdy zasilacz ma realnie jakieś 350W, albo i mniej (np. w stereo podawane przez NADa 100W to naprawdę sporo - mam piecyk 2x50W nominalnie, który ma zasilacz 350VA a zmierzoną moc ciągłą przed wejściem w obszar przesterowania 68W połączony z dwiema kolumnami o efektywności 91,5dBm, 6 omów i w 20 m^2 gra to naprawdę głośno - oczywiście bez przesterowania)...

Co do plastikowych zestawów: można kupić, ale tylko te tanie (do 1500PLN) - powyżej zdecydowanie lepiej szukać czegoś porządnego (czyt. kolumny z MDFu i osobny ampli do ich napędzenia).
Chyba będe musiał kogoś zatrudnić do wybory kina domowego nie ma bata żebym wszedł do sklepu i wybram sam poszczególne części..

Poprsotu się na tym nie znam, dla mnie to co napisałeś to chińszczyzna..

Jak byś mógł podać złożony zestaw KD do 2500 , oczywiście wszystkow częściach to ja poprostu tego poszukam w sklepach..

Potrzebuje pomocy w dobraniu wszystkiego..

Czy to jest OK ?
Pioneer VSX-817 + DVD-300 + Jamo S 416 HCS3

Proszę o dobranie pozostałych elemntów do Ampli:
około 2500zł cały zestaw..

DENON AMPLITUNER AVR 1708 - 1000 PLN
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pejotpe

New member
Bez reklam
Wejdź na skąpca i mniej więcej będziesz znał ceny. W wersji taniej: Onkyo 506 (ampli) + 406 (DVD, ale można coś tańszego) + Quadral Quintas 500 (ale bym dodał jeszcze do tego suba).

Najlepiej uderz do blackninja - z pewnością Ci coś zaproponuje.
 

Bllu-Man

New member
Staram się właśnie znaleźć taki sprzęt w sklepach gdzie są jakieś dogodne raty :p Bo biore to razem z TV Panasonica, więc razem trochę drogo.. Daltego raty.

Możecie polecić jakiś sklep ?

Czy do Oferty Cyfry+ muszę dokupić sam jakiś specjalny dekoder który obsłuży ten zestaw telewizor + kino domowe ?

czy wystarczy wybrać jakiś z ich ofery, jaki polecacie ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Bllu-Man

New member
W podanym sklepie nie znalazłem DVD, natomiast jest model :

Odtwarzacz DVD Onkyo DV-SP405E

Czy może to być jakaś alterntaywa ? Jest to lepszy czy gorszy sprzęt ?

Prezentuje wam kilka zestawów w podobnej cenie z rtveuroagd, proszę o komentarz co do jakości oraz porównanie do ww. zestawu.


Onkyo DV-SP405S, TX-SR508S, M-Audio HTS 700 TREND


Onkyo DV-SP405B, TX-SR605B, M-Audio HTS 700 TREND (czarny)


Denon DVD-1740, AVR-1306, Wharfedale Crystal CR-40, WH-2 Centre, WH-2 Surround, WH-208 Sub


Denon DVD-1740, AVR-1509, CR-40, WH-2 Centre, WH-2 Surround


Pioneer DV-410V-K VSX-818V-K S-V325-W


Pioneer DV-400V-K VSX-917V-K Jamo S606HCS3


Yamaha DVD-S663, RX-V563 (tytanowy), Prism Sapphire 150, YST-SW012


Yamaha DVD-S559, RX-V459, NS-8900, NS-P8900


Yamaha DVD-S661, RX-V563 (czarny), Prism Emerald HT300

Jest ktoś w stanie zwerfikować podane powyżej zestawy ? Czy któryś z nich się nadaje, czy te połączenia zaproponowane przez RTVEuroAGD , to są archaiczne zestawy. a tylkko jedna z częsci jest godna uwagi..

Z góry dzięki, naprawdę chciałbym zakończyć sprawę KD i udać się spokojnei do sklepu po TV i KD.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry