Telewizor kineskopowy powyżej 40 cali?

Theo_dg

New member
Witam,
Zabieram się do kupna nowego TV. Po przejrzeniu kilku forów i przeczytaniu opisów plazm i lcd zdecydowałem się jednak na klasyczny telewizor kineskopowy. Interesują mnie produkty najwższej jakości i jak największe. No właśnie, czy są w ogóle dostępne telewizory tego typu powyżej 40 cali. 36 widziałem w ofertach sklepów internetowych, choć telewizorów tego typu jest bardzo niewiele. Znacie jakies sklepy, gdzie można je kupić i są w ofercie?
TV potrzebny mi jest tylko do oglądania programów z satelity. Nie bedę wykorzystywał go do innych celów, bo nie mam takiej potrzeby, stąd mój wybór padł na tv kineskopowy. Od siedziska do miejsca na telewizor jest ok. 4metrów, więc zalezy mi na tym, by ekran był jak największy.
Pozdrawiam,
Theo
 

prosper5250

New member
to żart jakiś? który producent oprócz Daewoo produkuje jeszcze kineskopy??? Sony zakńczył produkcję 3 lata temu, Panasonic i Philips 1,5 roku temu a Samsung pod koniec zeszłego roku... Chcesz kupić trupa który zalega na magazynie jakiegoś mało operatywnego sklepu???
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie produkuje się już dawno. Więc raczej nie dostaniesz. Musisz się jednak przerzucić na plazmę . Podaj klasę cenową i zerknij na Samsunga a 551.
 

Theo_dg

New member
3000-4000 zł
Zależy mi na tym, by telewizor przez długi czas utrzymywał dobrą jakość obrazu, a słyszałem że plazmy po pewnym czasie zatracają jakość barw itp.
 

wader11

New member
Theo_dg ja slyszalem natomiast ze ktos mial dac nam po 100 milionow zl :grin: .
Kupuj plazme Panasonic 42PV80 . Do ogladania tv idealny , za reszte kaski kupisz sobie jakis fajny tunerek satki ( np. ferguson HD ) . Pozdrawiam
 

bovima

New member
Problem istnieje, ale już od kilku lat nie jest trudne uniknięcie jego uwidocznienia się. Osobiście od ponad dwóch lat używam plazmy LG jako najnormalniejszego telewizora i nie miałem żadnych kłopotów z wypalaniem się "duszków".
 

m@rcin

Member
@Theo_dg posłuchaj rad kolegów.:eek:k:
Zapomnij wogóle o telewizorach CRT, za parę lat tylko w muzeum będziesz mógł oglądać te TV. ;) Sam mam CRT już parę lat, wtedy to był wypasiony model, za te same pieniążki teraz bym miał w pokoju 2x większą plazmę; nie zamieniłbym się nigdy na LCD do 3.000zł no chyba że byłaby to plazma. Tak więc jeśli miałbym wybierać to tylko plazmę łącznie z jej wszystkimi wadami i zaletami (interpretuj jak chcesz;) )
Jeśli chodzi o powyższe pytanie to poczytaj najpierw forum (tematów o wypalaniu itp jest mnóstwo)

Pozdrawiam
 

wader11

New member
Wypalanie istnieje w LCD także o czym już tak chętnie sie nie mowi :) . Obecne generacje plazm maja tą wade mocno ograniczoną - ja bym się nią nie przejmował jeżeli będziesz używał tvlko tv a nie np. konsoli. Jak będziesz miał cyfrę to i tak często zmieniasz kanały :) bo oferta szeroka ( chociaż ja wolałbym Polsat ) . Wystarczy podbać o plazmę ( początkowe 200 godzin na 50% nastawach ) i będziesz się nią długo cieszył ( chociaż Panasonic twierdzi że obecnie jest to już zbędne ) . Ja kupiłem PV80 i to naprawde na dzień dzisiejszy jest strzał w 10 - też tylko tv i dvd/divx . Do tego to naprawdę super się nadaje. Aha Panas ma ładne skalowanie obrazu - nawet słabe sygnały jak TVP są do zaakceptowania a ja powiedziałbym że nawet dobrze wyglądają na tym TV :)
 

asoz

New member
Plazmy po 60000h tracą połowę jasności ( w przypadku Pioneer'a ).
A więć zanim zacznie ci przeszkadzać wypalanie luminoforu zmienisz telewizor z innych względów.
 

AUGUSTO69

New member
rozmiar plazmy

witam, ja trochę z innej beczki zastanawiam się nad plasmą 42 lub 46 cali , ale mam takie nietypowe pytanko, może ktoś podać rozmiar obrazu nie chodzi tu oczywiście o przekątną ale o szer. i wys. ale bez obudowy ?
 
Ostatnia edycja:

maceek

New member
AUGUSTO69 napisał:
witam, ja trochę z innej beczki zastanawiam się nad plasmą 42 lub 46 cali , ale mam takie nietypowe pytanko, może ktoś podać rozmiar obrazu nie chodzi tu oczywiście o przekątną ale o szer. i wys. ale bez obudowy ?

Zaznacz na ścianie 42' i 46' przekątną i zmierz odległość...
42' 92cm/52cm

Podane przekątne telewizorów zawsze dotyczą ekranów a nie obudowy;)
 
Do góry