Telewizor głównie do PS4 ok. 2000zł, 42' lub więcej

LFC

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok. 20m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? tylko na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okna są na wprost telewizora (tyłu)
7.Jaki masz obecnie telewizor ? brak
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? USB, WiFi i w sumie nie znam się bardzo więc nie wiem co jeszcze ale na pewno we wszystkich obecnych TV jest tego mnóstwo i większość jest niepotrzebna
9.Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? na początku konsola i dekoder ale jaki to sygnał to nie wiem
10.Jakie urządzenia ? głównie PS4 i w późniejszym czasie dekoder nc+
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? w dni robocze wcale albo 1-3 godziny, w weekendy może się zdarzyć że będzie włączony po kilka godzin
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie ma to raczej znaczenia
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? raczej nie będę przeglądać internetu bo mam od tego komputer ale możliwość podłączenia internetu na pewno się przyda
15.Czy zamierzasz grać w gry ? tylko na PS4
16.Preferencje co do marki ? nie
17.Preferencje co do wielkości? 42' to jest minimum, może być oczywiście większy ale nie chcę żeby kosztem dobrego obrazu mieć jak największy
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? długie oczekiwanie na włączenie się telewizora i długie przełączanie się kanałów
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2500zł to jest max., ale chciałbym się zmieścić do 2000zł jeśli za te pieniądze można kupić jakiś dobry telewizor
21.Czy telewizor ma mieć 3D? nie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wystarczy na 42PFS7509 Philipsa z potrójnym ambilightem plus subwoofer bezprzewodowy.
 

LFC

New member
Taa... bo ja akurat wiem co to jest ten ambilight. :razz: Ogólnie doszedłem do wniosku że jednak chyba coś większego bym wolał, pytanie tylko czy do 2500zł kupię jakiś dobry TV ok. 50 cali czy lepiej kupić coś mniejszego za podobne pieniądze?
 

LFC

New member
Będę jednak kupował coś większego, trochę poczytałem i wybrałem 4 modele:

-Philips 50PUS6809 - 2700zł
-Panasonic TX-47AS650E - 2350zł
-Panasonic TX-55AS640E - 2800zł
-Samsung UE50H6200 - 2350zł

Czy któryś z nich się wyróżnia pod względem stosunku ceny do jakości? Najbardziej kusi mnie Philips, 50 cali i 4K za 2700zł, do tego pozytywne opinie.
 
Ostatnia edycja:

LFC

New member
Wiem że teraz to jest zbędne, ale przecież telewizora nie kupuje się na miesiąc czy dwa...?

Najbardziej kusi mnie te 55 cali, czy to jest dobry telewizor?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Właśnie dlatego pytam, bo 4K to jeszcze wiele czasu upłynie.
Jeśli jeszcze kupisz to zdecydowanie brałbym 55" Panasonica.
 

LFC

New member
Ale ze względu tylko na wielkość to będzie najlepszy wybór? W ogóle to jedna rzecz na temat tego telewizora mnie zaniepokoiła, niby to nie jest wiarygodne ale... na Ceneo ten telewizor ma ocenę 4,66/5 z prawie stu głosów ale przyglądając się dalej widzę ze 42 osoby oceniają pozytywnie jakość obrazu a 39 uważa to za wadę, wychodzi że prawie połowa. Jak można to interpretować?
 

LFC

New member
Ale połowa osób ocenia jakość obrazu negatywnie, coś w tym musi chyba być? W sumie, jest to najważniejszy aspekt telewizora. :)
 
Do góry