Telewizor firmy Sony KDL-65X9005B - pierwszy ogląd tego pięknego telewizora .

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Pora się zainteresować kalibrem "ciężkim" . Tak "pieszczotliwie":| nazwałem nowy telewizor firmy Sony
wyświetlający znakomity obraz w Ultra HD i mający bardzo dobry dźwięk . Ten "zawodnik" to ....
telewizor firmy Sony KDL-65X9005B .
Jedną z pierwszych recenzji tego telewizora napisał znany i ceniony recenzent sprzętu audio-wideo
John Archer . Test ten ukazał się w dniu 7 maja 2014 r. na znanym portalu TrustedReviews.com .

Sony KDL-65X9005B review | Sony 2014 4K TV Reviewed

Ja osobiście czekam do lata 2014 r. , na test telewizora firmy Sony z serii 65X9505B(lub 65X950B).

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Prawdopodobnie od 17 maja 2014 r. na rynku USA będzie dostępny do bezpośredniego zakupu
telewizor firmy Sony model XBR 65X950B - Ultra HD w cenie 7999.99$ .
Wyznaczy on bardzo wysoki poziom wyświetlanego obrazu .
Firmy produkujące telewizory , będą miały niezwykle trudne zadanie , aby ich telewizory mogły
dorównać jakością obrazu telewizorom firmy Sony serii 65X950B i niedługo również 85X950B.:neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja dzisiaj bylem i widzialem serie nowa X w 65 calach i podoba mi sie bardzo :) fajnie zrobiony, nie za bardzo sie jest do czego przczepic ( moze tylko do pilota ze wg mnie jednak powinien byc ladniejszy jak ten ktory daja), tak na szybko wydaje mi sie ze jest lepszy obraz jak i dzwiek i co dziwne bylem przekonany ze 3d jest pasywne, a tu sie okazalo ze jest aktywne tylko ze sa takie okulary jak do pasywnego tylko z wymienianymi bateriami ktore niby starczaja na 100 godzin. W sklepie Sony kosztuje 18 tys w tym jest gwarancja standartowa 5-cio letnia. Malo tego mowia ze jesli gdzies znajadzie sie tansza oferte w sklepach stcjonarnych jak saturn, MM, i jakies tam dwa inne jak sie nie mysle, to oni dadza jeszcze lepsza cene. I w MM widzialem ten model za 17 tys wiec bedzie jeszcze taniej :) Generalnie patrzac jest mega roznica w stosunku do roku poprzedniego jak wchodzil poprzednik jesli chodzi o cene wiec jest dobrze a i jest lepszy patrzac na obraz ale to tak na szybkiego bo nie mialem za duzo czasu..
Powiem szczerze ze jak ktos by ode mnie kupil w rozsadnej cenie HX 955 to sprzedalbym i kupilbym 65 X ale wiadomo ze za duzo sie straci,bo kazdy by chcial kupic za pol darmo, a tu tv ma niecaly rok i 4 lata gwarancji wiec jeszcze trzeba bedzie sie troche "pomeczyc" na 55 calach.. Strasznie zaluje ze nie kupilem 65 cali :-(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeden z członków ma Sony i Toshibę w domu i twierdzi że Toshiba gra lepiej.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jeden z członków ma Sony i Toshibę w domu i twierdzi że Toshiba gra lepiej.

Pozyjemy zobaczymy, odpowiedni ludzie przetestuja, osobiscie jakos nie mam zaufania do Toshiby, ale to nie zmienia faktu ze ich tv moze byc dobry...
A mam pytanie odnosnie tych czlonkow - o kogo chodzi?
 

GeneralMus

New member
Też go dzisiaj widziałem w SONY Center i powiem szczerze nie wpadł mi w oko. Po pierwsze obraz kanałów SD naszej naziemnej cyfrowych telewizji tragedia, mój stary poczciwy Samsung lepiej to robi. Ale to może być wina kalibracji i ustawień sklepowych.
Po drugie sylwetka przez te głośniki jednym się może podobać a drugim nie. Jestem za tym drugim.
Po trzecie stożkowy wygląd z boku. Trzeba by było mocniej nachylić go na ścianie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Też go dzisiaj widziałem w SONY Center i powiem szczerze nie wpadł mi w oko. Po pierwsze obraz kanałów SD naszej naziemnej cyfrowych telewizji tragedia, mój stary poczciwy Samsung lepiej to robi. Ale to może być wina kalibracji i ustawień sklepowych.
Po drugie sylwetka przez te głośniki jednym się może podobać a drugim nie. Jestem za tym drugim.
Po trzecie stożkowy wygląd z boku. Trzeba by było mocniej nachylić go na ścianie.

Wszystko kwestia gustu, mi sie podoba i jakbym dzisiaj mial kupowac tv to na 100% by u mnie juz stal, co do kanalow sd z tv naziemnej to ja w wogole na to nie patrzylem, bo raz ze kto w dzisiejszych czasach oglada kanaly sd, a kupujac taki tv jednak bardziej patrzy sie pod wzgledem kanalow hd i bluray ... glosniki tez maja zalete - graja lepiej jak tv ze zwyklymi glosnikami ale dzieki temu tv jest szerszy, mi to nie przeszkadza, ale komus juz moze...
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Na żywo wygląda według mnie dużo gorzej niż zeszłoroczny model - pełny błysk, gdzie rok temu był bardziej delikatny, wręcz częsciowo matowa konstrukcja, głośniki tylko w dolnym pasie, niesymetryczne - w zeszłym roku się świetne wpasowywały w całość.
Obraz to delikatny skok jakościowy do przodu - poza oczywiście złączem hdmi 2.0 i tym podobnymi sprawami poprawiono skalowanie ze zwykłego sygnału w porównaniu do poprzednika. Fajny telewizor, ale bez rewelacji jak dla mnie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Na żywo wygląda według mnie dużo gorzej niż zeszłoroczny model - pełny błysk, gdzie rok temu był bardziej delikatny, wręcz częsciowo matowa konstrukcja, głośniki tylko w dolnym pasie, niesymetryczne - w zeszłym roku się świetne wpasowywały w całość.
Obraz to delikatny skok jakościowy do przodu - poza oczywiście złączem hdmi 2.0 i tym podobnymi sprawami poprawiono skalowanie ze zwykłego sygnału w porównaniu do poprzednika. Fajny telewizor, ale bez rewelacji jak dla mnie.

Dlatego mowie ze wyglad to kwestia gustu, mi np glosniki z ubieglorocznego modelu nie podobaly sie, w tym sa fajniejsze takie robia bardziej wrazenie profesjonalnych.. obraz jest na pewno na plus w stosunku do poprzednika i cena tez na plus - jest sporo tanszy patrzac ile kosztowal poprzednik..ale o gustach wlasnie sie nie rozmawia, bo jeden lubi blondynki , a drugi brunetki...
 

chomik05

New member
ja się napaliłem na ten TV :)
co prawda do mojego mieszkania wersja 65'' nie wejdzie ale 55'' już tak :)

w ocenach też ładnie wychodzi: Sony KDL-65X9005B review | Sony 2014 4K TV Reviewed

jestem ciekaw by wyglądały gry na PS4, jak radzi sobie procesor 4K X-Reality Pro ze skalowaniem HD na 4K ???

czy będzie efekt znaczącej różnicy, na lepsze? :)
czy jednak bez materiałów 4k nie zobaczymy wielkiej zmiany,
jak sądzicie?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja ogladalem jeden obok drugiego tzn. model z poprzedniego roku i obecny i dla mnie tegoroczny jest lepszy, ale najlepiej samemu sprawdzic i ocenic. I wygladem tez mi obecny bardziej odpowiada tak jak pisalem wczesniej- ale to juz kwestia gustu. Karpaj twierdzi odwrotnie, takze najlepiej samemu sprawdzic.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Ukazała się kolejna recenzja telewizora firmy Sony Bravia KD-65X9005B na znanym greckim portalu
fullhd.gr.

Sony BRAVIA KD-65X9005B [Review] - FullHD

Sony BRAVIA KD-65X9005B [Preview] - FullHD

Sony BRAVIA KD-65X9005B [Teardown] - FullHD

Zwraca uwagę stwierdzenie recenzenta na zastosowany średniej jakości panel : YD4S650LTU01 wyprodukowany w Chinach. (matrycę)


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Cena mniejsza jak rok temu poprzednika, to panel zakupili od Chinczykow, trzeba poczekac az uzytkownicy kupia i troszke pogra taki tv, w cenie jaka daja w SC daja 5 letnia gwarancje, wiec ja osobsicie nie balbym sie tego ze jest to panel z Chin ( dla mnie chyba wazniejsze jest jak dziala elektronika) aczkolwiek , wolalbym zeby to byl panel japonski albo koreanski :). Ja widzialem oba modele tzn z tamtego roku i z tego roku, ktore staly obok siebie i byl podawany ten sam sygnal i jak dla mnie lepszy jest tegoroczny, ale bawilem sie nim jakies 40-50 min wiec nie duzo, trzeba byloby bardziej sie pobawic... a wlasciwie to sprzedawca ustawial to o co go prosilem, ja tylko plyty wkladalem do odtwarzacza bluray..
Tez mnie ciekawi jak to jest - u nas replikatora portow nie ma w komplecie ( przynajmniej na tamta chwile kiedy ja bylem w sklepie), a u Grekow jest...
Tez ciekawi mnie bo moglem przeleciec, albo nie bylo o tym mowy w tescie czy faktycznie sobie poradzi z programem z satelity, ktory jest nadawany w 4k bez zadnego rwania itp - wiesz cos o tym Kolego?
Generalnie jak dla mnie tak na szybkiego to wolalbym obecny model jak zeszloroczny..
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Szczerze mowiac mi tez o wiele bardziej podoba sie zeszloroczny, ten jakis taki niesymetryczny jest. Jednym slowem zepsuli to co bylo idealne, oczywiscie moim zdaniem i tylko jezeli chodzi o wyglad, ale i tak uwazam ze wyglada na zywo lepiej jak wiekszosc konkurentow. Reszte, czyli jakosc wyswietlanego obrazu, to juz trzeba w domu na spokojnie ocenic.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Szczerze mowiac mi tez o wiele bardziej podoba sie zeszloroczny, ten jakis taki niesymetryczny jest. Jednym slowem zepsuli to co bylo idealne, oczywiscie moim zdaniem i tylko jezeli chodzi o wyglad, ale i tak uwazam ze wyglada na zywo lepiej jak wiekszosc konkurentow. Reszte, czyli jakosc wyswietlanego obrazu, to juz trzeba w domu na spokojnie ocenic.

Dlatego mowie ze swiat jest piekny bo kazdy ma swoje zdanie i co wazne kazdy moje je wypowiedziec :), a tyle jest tv ze nie ma problemu kazdy cos sobie moze wybrac. Mi pasuje wyglad i o niebo dla mnie jest ladniejszy od innych tak jak i dla Ciebie. A juz w poronaniu do zeszłorocznego to juz trzeba porownac, z testow tez wynika, ze z tego roku jest lepszy..
 

accu

New member
Bez reklam
Dlatego mowie ze swiat jest piekny bo kazdy ma swoje zdanie i co wazne kazdy moje je wypowiedziec :), a tyle jest tv ze nie ma problemu kazdy cos sobie moze wybrac. Mi pasuje wyglad i o niebo dla mnie jest ladniejszy od innych tak jak i dla Ciebie. A juz w poronaniu do zeszłorocznego to juz trzeba porownac, z testow tez wynika, ze z tego roku jest lepszy..

Witam uprzejmie,

Tak , z testów wynika że tegoroczny telewizor firmy Sony KD-65X9005B jest ulepszony w stosunku
do poprzednika. Układy elektroniczne zastosowane w telewizorze są ważne , ale matryca zastosowana
w tak drogim telewizorze powinna być najwyższej jakości ." Przebąkuje" się gdzie nie gdzie , że będzie również
montowana w tym modelu 100 Hz matryca typu AMVA5 firmy AU Optronics o nazwie : T650QVN01.0 .
Ten model matrycy wzbudza już u mnie zaufanie , oby były tylko montowane. To tyle tytułem uzupełnienia mojej poprzedniej wypowiedzi . Widzisz , życie pokazało , że montowane w serii W905A
matryce firmy Samsung okazały się gorsze jakościowo od matryc firmy YoungLighting , gdyż mają
feler w postaci wyskakujących podczas użytkowania telewizorów tej serii tzw."bad pikseli" w kolorze
czerwonym. Niby "drobiazg" , a jednak powoduje pewien dyskomfort u użytkownika telewizora z taką
"przypadłością" .:-?

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Tak , z testów wynika że tegoroczny telewizor firmy Sony KD-65X9005B jest ulepszony w stosunku
do poprzednika. Układy elektroniczne zastosowane w telewizorze są ważne , ale matryca zastosowana
w tak drogim telewizorze powinna być najwyższej jakości ." Przebąkuje" się gdzie nie gdzie , że będzie również
montowana w tym modelu 100 Hz matryca typu AMVA5 firmy AU Optronics o nazwie : T650QVN01.0 .
Ten model matrycy wzbudza już u mnie zaufanie , oby były tylko montowane. To tyle tytułem uzupełnienia mojej poprzedniej wypowiedzi . Widzisz , życie pokazało , że montowane w serii W905A
matryce firmy Samsung okazały się gorsze jakościowo od matryc firmy YoungLighting , gdyż mają
feler w postaci wyskakujących podczas użytkowania telewizorów tej serii tzw."bad pikseli" w kolorze
czerwonym. Niby "drobiazg" , a jednak powoduje pewien dyskomfort u użytkownika telewizora z taką
"przypadłością" .:-?

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Witam powiem Ci szczerze, ze jestem pelen podziwu dla Ciebie jesli chodzi o Twoja wiedze na temat matryc i generalnie o tv , skad Ty to wszystko wiesz o tych matrycach to szal..:) Co do zastosowanej matrycy to powiem Ci szczerze ze bylem ciekawy na czym zaoszczedzili - wychodzi na to ze wlasnie na matrycy, choc dla mnie tak jak pisalem najwazniejsza jest elektronika - w cenie jest 5 lat gwarancji to jakby co to dadza tv o porownywalnych parametrach - nastepny tv 4k. Choc wiadomo wolalbym napis na matrycy MADE IN JAPAN :) wazne zeby byl mało awaryjny, bo z testow wychodzi ze jest lepszy od poprzednika, wiec tylko sie cieszyc ,a do tego cena nizsza..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Na konkurencyjnym forum jest test tego tv ogolnie wyszedl dobrze i tak naprawde to 3d jest gorsze od tego co bylo w poprzedniku. Reszta jest na plus.. A i jest replikator portow w komplecie. Przynajmniej w tym egtz. co oni testowali.
 

accu

New member
Bez reklam
Na konkurencyjnym forum jest test tego tv ogolnie wyszedl dobrze i tak naprawde to 3d jest gorsze od tego co bylo w poprzedniku. Reszta jest na plus.. A i jest replikator portow w komplecie. Przynajmniej w tym egtz. co oni testowali.

Witam uprzejmie,

Ciekawy test na poczytnym portalu hdtvtest.co.uk :|. Dotyczy jednak telewizora z tej serii , tyle , że
w wielkości przekątnej ekranu 55 cali . Chętnych do zapoznania się z tym testem zapraszam na:

Sony KD-55X9005B (X9005B) 4K TV Review
Telewizor otrzymał wysoką rekomendację portalu .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Do góry