Telewizor firmy Sony KDL-55W955B - pełna specyfikacja .

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

W tym modelu telewizora firmy Sony "siedzi" matryca LC550EUF-FGF1 .
Matryca jest 100 Hz .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

andrju75

New member
Witam uprzejmie,

W tym modelu telewizora firmy Sony "siedzi" matryca LC550EUF-FGF1 .
Matryca jest 100 Hz .


Pozdrawiam,:)
accu

Witam.Ciekawe jak świeci ta matryca użyta w Sony KDL-55W955B tzn.głównie chodzi o jakość obrazu (płynność,czerń,kontrast itp.).Czy przy szybkich scenach może być problem ze smużeniem?Jak z podświetleniem matrycy?Ogólnie jeżeli mielibyśmy porównać ten model,jak wypada na tle Sony KDL-55W905A?
Pozdrawiam.
 

andrju75

New member
Hej Accu ale to jest matryca IPS tak? Pilocik super :)


Witam.Najwyższy model FullHD Sony na rok 2014 W955B jest na matrycy IPS (niestety).Ciekawy jestem sam tego modelu bo wstępnie nie wygląda to dobrze.Jak ten model można porównywać z dobrym W905A,czy X-tended Dynamic Range potrafi wykrzesać z IPSa porządny(porównywalny z W905A) kontrast,czerń,płynność itp.?
Ps.Nogi umieszczone na końcach płyty TV są regulowane,przesuwane do środka TV co pozwoli ustawić na małej szafce.Regulacja odbywa się w dwóch pozycjach.

Telewizor Sony 2014 nogi regulowane na dwóch pozycjach ... | HDfever

Pozdrawiam.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam.Najwyższy model FullHD Sony na rok 2014 W955B jest na matrycy IPS (niestety).Ciekawy jestem sam tego modelu bo wstępnie nie wygląda to dobrze.Jak ten model można porównywać z dobrym W905A,czy X-tended Dynamic Range potrafi wykrzesać z IPSa porządny(porównywalny z W905A) kontrast,czerń,płynność itp.?
Ps.Nogi umieszczone na końcach płyty TV są regulowane,przesuwane do środka TV co pozwoli ustawić na małej szafce.Regulacja odbywa się w dwóch pozycjach.

Telewizor Sony 2014 nogi regulowane na dwóch pozycjach ... | HDfever

Pozdrawiam.
Fajnie że nogi są regulowane,ale obawiam się ze będzie gorszy niż jego poprzednik. Ale może cena będzie konkurencyjna do np lg
 
Ostatnia edycja:

baciarek

New member
Ciężko stwierdzić o co chodzi. Są 2 opcje:
1. Sony robi miejsce na kolejne modele np. W929 lub jakiś W989 (II połowa roku) i telewizornie 4K

2. Sony tnie koszty: np.:
- gównianej jakości piloty - jak z chińskiej wtryskarki odpad np w modelach W9,W8,W7,W6
- brak dual tuner we flagowcach,
- o aplikacjach - o smart tv to nie będę wspominał,
- XR 800Hz w HX > XR 800 w W9, (tryby wyraźny plus i Impuls to śmiech na sali w stosunku np. do panasonica)

Zobaczymy jak będzie za niedługo. Ciekawi mnie bardzo W829 bo to może być ciekawy TV choć coś mi mówi, że te ich XR 800 Hz w 2014 roku to to samo co XR 400 Hz w 2013.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Heh....jak na flagowy model to strasznie słabo to wygląda!

To jest model flagowy z ledow i to na chwile obecna bo moze sie okazac ze jednak wprowadza model z dotychczasowa matryca co byloby zrozumiale. ( flagowym modelem tv jest seria X ) .
Bo to co zrobili jest nie zrozumiale, chyba ze cena bedzie porownywalna a najlepiej taka sama do tv tej klasy w lg z taka sama matryca, wtedy jestem w stanie ich zrozumiec, bo Lg ma tylko takie tv ( chodzi o matryce ) i to nie przeszkadza byc im na drugim miejscu w przedazy tv..Ososbiscie jakbyms ie zastanawial tera znad kupnem tv to kupowalbym W 900 z tamtego roku puki jeszcze mozna dostac..
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Gdzieś mnie lolek126 pytałeś, czy jestem pewien, że ten model na ten rok na pewno będzie gorszy jakościowo od 905. Jeszcze masz wątpliwości i chcesz się kłócić czy te informacje Ci wystarczą?
Niestety fatalna sytuacja w firmie Sony, stan na krawędzi bankructwa ma przełożenie na jakość produktów. Byle taniej, jakość się nie liczy. I kto by pomyślał 10 lat temu, że coś takiego będzie sprzedawane pod znaczkiem Sony.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Gdzieś mnie lolek126 pytałeś, czy jestem pewien, że ten model na ten rok na pewno będzie gorszy jakościowo od 905. Jeszcze masz wątpliwości i chcesz się kłócić czy te informacje Ci wystarczą?
Niestety fatalna sytuacja w firmie Sony, stan na krawędzi bankructwa ma przełożenie na jakość produktów. Byle taniej, jakość się nie liczy. I kto by pomyślał 10 lat temu, że coś takiego będzie sprzedawane pod znaczkiem Sony.

Jeszcze ze dwa testy i bede pewny na 100% :) ale tez psialem ze tak moze byc - o ile pamietasz..
A to ze na to poszli to to co kiedys Ci pisalem, ze jesli tego ludzie chca to tak teraz bedzie , bo to ludzie chca tanich tv bez wzgledu na jakosc, jakby tak nie bylo to Lg nie byloby firma ktora jest na drugim miejscu pod wzgledem sprzedazy. Obecne ich tv sa gorsze jak z przed 3 lat.. a pomimo tego sprzedaja sie swietnie. Wiec nie da sie za taka sama cene zrobic tv zeby byl lepszy. Musi byc drozszy, a jak drozszy to znaczy mniejsza sprzedaz. Warunek jest jeden ze cena tych tv Sonego nie moze byc wyzsza od tej samej polki tv z Lg.
Mercedes, BMW, Audi, Volvo itp musza kosztowac i albo kogo stac kupic takie samochody albo idzie i kupuje cos innego ale to juz nie bedzie np jezdzaca gwiazda. Tak jak kiedys napisales Sony to byl produkt , pozniej coraz slabiej ale bylo powiedzmy ok , pozniej wg mnie poszli w zlym kierunku i za duzo chcieli naraz, do tego Ego Sonego i doszlo do tego co jest, teraz musza byc cenowo konkurencyjni inaczej nie dadza rady - nie ma opcji bo ludzie kupuja tanie rzeczy. Nawet teraz jak byla akcja w saturnie za kazde 500 zl dawano 50 zl to jak sie przyjrzalem ludzie brali naprawde tanie tv. I pogadalem z kierownikiem saturna na dziale rtv mysleli ze sprzedadza te drozsze tv, a okazalo sie ze w cale tak nie jest jak mysleli bo ludzie pomimo promocji dalej chca kupowac tansze tv.
Nie popieram tego ale to dwie firmy wymusily na innych zeby tak bylo: samsung i lg i im trzeba dziekowac.. Za to teraz bedziemy mieli tansze tv ze bedzie sobie mozna z nimi pogadac pogestykulowac - super to szczegolnie bedzie wygladalo przy gosciach jak beda w domu u takiej osoby co ma taki tv..:) a tv ledy z pelnym podswietleniem , plazmy i inne dobre do tej pory modele pojda w zapomnienie, bo wiekszosc osob ceni bardziej dobra cene niz jakosc tv.
A same tv 4k nie uratuja swiata - bo raz ze sa za drogie na chwile obecna i tego kogo stac w 100% to i kupi taki tv ale wiekszosc osob to marzenie ciezkie do zrealizowania, dwa tak jak napisales nie ma materialow w 4k, a trzy nie da sie utrzymac sprzedajac tylko tv 4k ktore moga byc naprawde dobre ( z tego co mozna wyczytac na forach zagranicznych, co musi potwierdzic sie testami) ale co z tego skoro swoje kosztuja..
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Telewizor firmy Sony KDL-55W955B ma moim , skromnym zdaniem stosunkowo dobre głośniki ( 2 tweetery
i 2 woofery) , można podłączyć opcjonalny bezprzewodowy subwoofer SWF-BR100.
Ma nowe menu , do którego trzeba się przyzwyczaić , ale jest przejrzyste i działa płynnie.
Ma nowego drugiego pilota z gładzikiem ( touchpad) , który moim zdaniem jest rewelacyjny.
Mysz podłączymy , ale klawiatury już nie . Przeglądarka jest delikatnie mówiąc słaba , strony weeb.tv
nie działają. Można pobrać aplikację TV SideView na tablet czy smartfon , przy pomocy której
możemy sterować ekranem , więc możemy wówczas szybko wpisywać tekst , czy używać kursora.
To niewątpliwe zalety tego telewizora .
Natomiast o obrazie mogę napisać krótko -->dla mnie nie jest to obraz , jaki powinien wyświetlać "topowy"
telewizor firmy Sony w FHD , w dzień ogląda się jeszcze dobrze , ale wieczorem krytycznie należy
ocenić wyświetlaną czerń , a raczej "granat".
Firma Sony widać główną uwagę skoncentrowała na serii X tj .telewizorów w technologii UHD .
Szkoda .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kaziu106

Member
Ostatnio bylem w SonyCentre w Poznaniu w jednym z centrów handlwych. Powiem tak jak dla mnie w klasyfikacji ogólnej jakosci obrazu to;
1. Sony W905
2. Sony W 955
3. Sony W 829
Co więcej Pan ze sklepu zgodził się ze mną ( a raczej Ja z Nim ), że jak dla niego W 905 daje ogólnie lepszy obraz niż W 955. Po prostu 905-tka dawała bardziej zrównoważony obraz niż 955. Takie moje subiektywne odczucia...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ostatnio bylem w SonyCentre w Poznaniu w jednym z centrów handlwych. Powiem tak jak dla mnie w klasyfikacji ogólnej jakosci obrazu to;
1. Sony W905
2. Sony W 955
3. Sony W 829
Co więcej Pan ze sklepu zgodził się ze mną ( a raczej Ja z Nim ), że jak dla niego W 905 daje ogólnie lepszy obraz niż W 955. Po prostu 905-tka dawała bardziej zrównoważony obraz niż 955. Takie moje subiektywne odczucia...

W 905 na pewno bedzie lepsze ze wzgledu na zastosowanie innej matrycy tzn lepszej matrycy. Matryca IPS jednak nie jest to dobre rozwiazanie jesli mowimy o topowym tv. Nawet nie wiem czy nie lepiej jest kupic W 829 niz W 955.
Ale moze byc tak ze jeszcze cos wejdzie tylko w pozniejszym terminie, albo jest tak jak czytalem na forum USA ze Sony bedzie sie koncentrowac wylacznie na tv 4k, a do tego bedzie chcialo konkurowac z cenami innych tv w porownaniu do innych marek niestety kosztem jakosci... bo jak to czytalem na innym forum, nie da sie za cene Seata zrobic Mercedesa, a tym samym zeby Seat tak jezdzil i tak byl wykonany jak wlasnie "gwiazda"
 
Ostatnia edycja:

ROTEL6

New member
Ostatnio bylem w SonyCentre w Poznaniu w jednym z centrów handlwych. Powiem tak jak dla mnie w klasyfikacji ogólnej jakosci obrazu to;
1. Sony W905
2. Sony W 955
3. Sony W 829
Co więcej Pan ze sklepu zgodził się ze mną ( a raczej Ja z Nim ), że jak dla niego W 905 daje ogólnie lepszy obraz niż W 955. Po prostu 905-tka dawała bardziej zrównoważony obraz niż 955. Takie moje subiektywne odczucia...

Na innym polskim forum pojawily sie juz testy tych modeli, wypadly obiecujaco .
 
D

Deleted member 121090

Guest
bo jak to czytalem na innym forum, nie da sie za cene Seata zrobic Mercedesa, a tym samym zeby Seat tak jezdzil i tak byl wykonany jak wlasnie "gwiazda"
No to niech Sony zdejmie znaczek ,,Mercedesa'' skoro teraz już robi ,, Seaty''.
Od paru lat o tym piszę, i się z Tobą kłócę, a Ty mnie nawet sądem straszysz, żeby teraz przyznać, że obecnie logo Sony niewiele znaczy. O niczym niestety nie świadczy.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
No to niech Sony zdejmie znaczek ,,Mercedesa'' skoro teraz już robi ,, Seaty''.
Od paru lat o tym piszę, i się z Tobą kłócę, a Ty mnie nawet sądem straszysz, żeby teraz przyznać, że obecnie logo Sony niewiele znaczy. O niczym niestety nie świadczy.

Oj Kolego nie czytales ze zrozumieniem , nie straszylem Ciebie sadem jako ze ja Cie strasze, pisalem to zupelnie w innym kontekscie,ale nie bede sie rozpisywal o tym bo to nie ten temat.. raz jeszcze przeczytaj i postaraj sie zrozumiec.
Co do znaczka to po co Sony ma zmieniac, ludzie chca tanich tv , w 2012 roku Sony robilo dobre tv nawet za dobra cene ale nie bylo takiej sprzeadzy jaka chcieli miec bo i tak byly drozsze od konkurencji,(choc i tak sprzedaz byla lepsza jak w 2011 r).Lg mialo gorsze tv ale tansze i tak wiele osob wybieralo Lg. W 2013 zrobili blad i podwyzszyli ceny na tv, pomimo ze juz nie robili full leda, a W 905 mysle ze jest gorszym modelem od hx 850,choc tez niezlym. Wobec czego teraz zrobili tanszy tv ale i gorszy tak jak od trzech lat robi to Lg, a pomimo tego nikomu to nie przeszkadzalo i ludzie nie mowili ze sa slabe, gdzie model Lg z przed trzech laty byl lepszym tv jak obecne modele. Wiec teraz bedzimy mieli to samo w Sonym dobra cena i jakosc taka jak bedzie. Choc model W 829 w dwoch testach czytalem i wyszlo ok, ale to nie zmienia faktu ze to juz nie bedzie to samo Sony (jesli chodzi o zwykle modele) , ale za to tansze... a tego ludzie chca..
Bo tak jak napisalem, a wlasciwie ktos na forum innym napisal, za cene Seata nie da sie miec mercedesa. Chce sie mercedesa to trzeba isc i zaplacic taka cene jaka obowiazuje w mercedesie. A nei wymagac od seata takiego wykonania i takiej jazdy jaka daje mercedes.
A teraz nagle ludzie z powrotem by chcieli zeby tv obecne byly takie jak hx 850 , czy hx 955 tylko za 6 tys w 55 calach...??? Pomarzyc mozna..
Teraz nadeszla era tv takich jakie beda mozliwe do zrobienia w tych cenach ktore beda mialy szanse na to zeby sie sprzedaly w jak najwiekszej ilosci.. A kto bedzie chcial ala mercedesa to bedzie musial kupic jakis tv 4k albo oled jak wejdzie , ktore to tez nie beda mercedesami ale na pewno lepszymi od tych za 6-7 tys..
Ciesze sie ze nie musze teraz kupowac tv, a za 4-5 lat mysle ze juz wyklaruje sie zarowno 4k jak i oled mam nadzieje i bedzie co wybierac..pomimo ze moze nie beda tanie, natomiast inni beda musieli sie zadowolic tym co bedzie czyli super wypasionymi w gadzety tv, z ktorymi bedzie mozna sobie pogadac , pogestykulowac, polatac po necie, porozmawiac na skypie tylko niestety slabymi pod wzgledem jakosci obrazu. Ale jak widac to sie sprzedaje najlepiej wiec do kogo miec pretensje??? ... Ze inni chca miec tez tanie tv zeby zaczely sie im sprzedawac choc juz nie takie dobre jak to bylo wczesniej..tak jak kiedys napisalem podziekujmy za to dwom firmom ze inni chca sie rownac z nimi cenowo, a tym samym jakosciowo
 
Ostatnia edycja:
Do góry