Telewizor firmy Sony KDL-55W905A - czas na pierwszy ogląd tego pięknego telewizora .

Kamilos321

New member
Witam SDman, nie nie chcę osiągnąć niemożliwego ;) Po prostu staram się skalibrować ten TV w miarę rozsądnie. A że, to stosunkowo świeży model, nie mogę znaleźć nawet nigdzie dobrych 'gotowych' ustawień. Pomijając już tą czerń, zastanawiają mnie te opcje, które opisałem, a nie wiem do czego służą/co zmieniają. Jakbys był tak miły i opisałem je, to byłbym wdzięczny.
 

SDman

Banned
Witam SDman, nie nie chcę osiągnąć niemożliwego ;) Po prostu staram się skalibrować ten TV w miarę rozsądnie. A że, to stosunkowo świeży model, nie mogę znaleźć nawet nigdzie dobrych 'gotowych' ustawień. Pomijając już tą czerń, zastanawiają mnie te opcje, które opisałem, a nie wiem do czego służą/co zmieniają. Jakbys był tak miły i opisałem je, to byłbym wdzięczny.

PS3 sprzedałem 2-3 lata temu, nie podpowiem również o W905 bo go nie mam, testowałem
go w SC ale to za mało, a do domu go nie brałem.

Dla spokoju ducha wydaj jeszcze trochę kasy i zafunduj sobie profesjonalną kalibrację dla wejścia
z PS3. Nie powinno być to drogie nie ma, aż tyle ustawień. Co innego PDP tam ok. 70 ustawień jest.

Pozdr.
 

BLACK_KNIGHT

New member
kolego też nie mam tego tv ale się do niego przymierzałem
1)poszukaj czujnika światła i go wyłącz powinno pomóc
2dynamiczna kontrola led to jest locall dimming i poprawia znaczaco czerń ale najwłaściwsze ustawienie to low bo możesz utracić detale w czerni tzw black crush
3)łagodna gradacja jest to polepszenie skompresowanych przejść tonalnych na sd yutube itp na fhd może rozmywać detale
4)reality creation to samo poprawia sd może pogorszyć fhd
5)motion flow impuls największa płynność za cenę lekkiego migotania i zmniejszenia maksymalnej jasności bo są wstawiane czarne klatki
 

Kamilos321

New member
Dzięki za podpowiedzi, mam jeszcze jedno małe pytanie. W trybie Sport, zupełnie nie występuje smużenie, aczkolwiek opcja priorytet szybkości(w ustawaieniach zaawansowanych) się wyłącza i nie można jej włączyć, przez co granie staje się niemozliwe przez input lag, da się jakoś 'wymusić' priotytet wyświetlania szybkości w trybie Sport ?
 

BLACK_KNIGHT

New member
Nie mam tego tv ale zdaje się że w trybie gra masz do wyboru tryb game orginal i drugi.Jeden będzie bez motionflow a drugi w trybie motionflow impulse innych opcji nie ma właśnie z powodu że pozostałe upłynniacze zwiększają input laga
 

Kamilos321

New member
W scenie GRA, są dwa tryby, ale jeden i drugi ma już od podstaw włączony priorytet szybkości ( nie da sie wyłączyć) a w motion plus do wyboru tylko impuls lub wył. Eh szkoda, ze nie można priorytetu szybkości włączyć w scenie sport, wtedy obraz byłby bardzo dobry wraz z konsolą.
 

Kamilos321

New member
Witam serdecznie

Udało mi się skalibrować TV w taki sposób, ze smużenie się zniwelowało w 99% obraz jest jak zyleta w podłączeniu z konsolą. Jakby ktoś mial problem, taki jak ja wyżej, to piszcie smiało, podam ustawiania !
 

wsw15

New member
Ja gram na ps4 w fife na ustawieniach takich samych jak oglądam filmy i jestem bardzo zadowolony.Ustawienia mam jak w tym wątku podał acuu na str.26.

Mam jeszcze pytanie,jak dodaje się nowe aplikacje internetowe?Mam tylko you tube,fb,skaype i sony.A chciałbym dodać tvn player,ipla itp.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie ,

Proszę spróbować tak : przyciśnij przycisk HOME na pilocie , dalej wybierz opcję : Ustawienia ---> Sieć ----> Odśwież zawartość internetową .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam odświeżyłem i nic,dalej te same aplikacje co miałem.

Witam uprzejmie,
Naciśnij przycisk HOME na pilocie , wybierz opcję : Aplikacje dalej wybierz : Wszystkie aplikacje i potwierdź .
Zobacz może naciskając przycisk na pilocie : OPTIONS , zobacz kategorie > ochrona przed dziećmi i proszę zobaczyć
czy jakieś treści w internecie nie są zablokowane .


No fajnie , właśnie przeczytałem Twój post , że dałeś sobie radę . Cieszę się razem z Tobą .
Od nadmiaru gadgetów głowa nie powinna "boleć".

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

wsw15

New member
Witam,no ja mam tak jak pisałem wcześniej,mam ustawienia takie jak na 26 str. tego wątku czy oglądam filmy czy gram w ps4 i jestem zadowolony.Chyba ze kolega Accuu zaproponuje jakieś inne ustawienia pod konsole?

Pozdrawiam.
 

Kamilos321

New member
Mam jedno pytanie do znawców, czy to normalne, ze ciemne sceny smużą na fioletowo w tym tv ? On jest na ips'sie wiec nic sie z tym nie zrobi ? (czarny smuży przechodząc we fiolet).
 

accu

New member
Bez reklam
Mam jedno pytanie do znawców, czy to normalne, ze ciemne sceny smużą na fioletowo w tym tv ? On jest na ips'sie wiec nic sie z tym nie zrobi ? (czarny smuży przechodząc we fiolet).

Witam uprzejmie,

Cytuję "On jest na ips'sie" , napisz proszę , skąd zaczerpnąłeś taką wiedzę . To nie jest prawda . Pomyliłeś się chyba z typem matryc , które są montowane w telewizorach firmy Sony serii W805.
Popraw proszę , ustawienia parametrów obrazu .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Kamilos321

New member
Witam, tak jest mój bład. CCFL, nie smuży niby ? U mnie w ciemnych scenach, nie zasze ale w niektórych nietypowych tonacjach kolorów, czerń wpada we fiolet przy szybkim ruchu.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam, tak jest mój bład. CCFL, nie smuży niby ? U mnie w ciemnych scenach, nie zasze ale w niektórych nietypowych tonacjach kolorów, czerń wpada we fiolet przy szybkim ruchu.

Witam uprzejmie,
Cytuję ,"CCFL, nie smuży niby" , teraz to dopiero sobie "zażartowałeś ":wink: . Ale masz jeszcze szansę
poprawy , bo przecież "do trzech razy sztuka" . :) Podpowiem Tobie , że firma Sony montuje w telewizorach serii W905 matryce dwóch producentów produkujących matryce do telewizorów i nie tylko , ale jednego typu .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Do góry