Telewizor firmy Sony KDL-55W905A - czas na pierwszy ogląd tego pięknego telewizora .

dune2

New member
Bez reklam
Accu
Zapewne zrobiles spore rozeznanie zanim kupiles tego Sonego.
Ktory model Twoim zdaniem ma bardzo dobre katy widzenia ?
Wiem ze jakis z IPS.
Ale moze okresle to tak.
Ktory z IPS ma w miare najlepszy kontrast i czern ?
Napisalem w miare czyli nie musi byc bardzo dobry.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie ,

Jestem zwykłym użytkownikiem tego szacownego Forum i dlatego uważam , że nie mnie wydawać
wiarygodną opinię na temat kątów widzenia w poziomie i pionie w telewizorach.
Na dzień dzisiejszy żaden telewizor w technologii LCD nie oferuje równocześnie dobrych kątów widzenia
i dobrego czy bardzo dobrego kontrastu . To jest moje subiektywne zdanie , można mieć oczywiście odmienne zdanie.
Ja oglądam na wprost lub pod względnie małym kątem , więc obraz , który oglądam nie ma gorszego
kontrastu czy kolory zaczynają się "mienić".
Dla mnie ważna jest kolorystyka obrazu w 2D:-| i jego dobra czerń , czy bardzo dobra czerń .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Zimny_

New member
Witam uprzejmie ,

Jestem zwykłym użytkownikiem tego szacownego Forum i dlatego uważam , że nie mnie wydawać
wiarygodną opinię na temat kątów widzenia w poziomie i pionie w telewizorach.
Na dzień dzisiejszy żaden telewizor w technologii LCD nie oferuje równocześnie dobrych kątów widzenia
i dobrego czy bardzo dobrego kontrastu . To jest moje subiektywne zdanie , można mieć oczywiście odmienne zdanie.
Ja oglądam na wprost lub pod względnie małym kątem , więc obraz , który oglądam nie ma gorszego
kontrastu czy kolory zaczynają się "mienić".
Dla mnie ważna jest kolorystyka obrazu w 2D:-| i jego dobra czerń , czy bardzo dobra czerń .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Moim zdaniem poziom kontrastu jest na dobrym poziomie nawet w tańszych modelach. Nie oszukujmy się, w większości przypadków jest to też kwestia przyzwyczajenia. Nawet w modelach tańszych mozna tak ustawić te wartości, że będą na zadowalającym poziomie. Poziom czerni, podobnie jak kątów widzenia - to jest trochę inna kwestia. Wg. mnie jeśli czerń nie robi się fioletowa, jest delikatnie szara - można to zaakceptować. Są bardziej drażniące zjawiska, jak artefakty na obrazie. Na szczęście od dwóch, trzech lat już praktycznie nie widoczne. Co do kątów, wszystko zależy od tego jak się ogląda tv, w jakiej odległości, ułożenia salonu. To trzeba dopasować albo telewizor do warunków w domu, albo warunki do telewizora. Moim zdaniem świetne rozwiązanie było w HX850 - telewizor pod kątem. Specjalnie pod niego kupiłem niższą szafkę pod tv. Dla mnie to jest rewelacyjne rozwiązanie.
 

pantomima

Banned
Moim zdaniem poziom kontrastu jest na dobrym poziomie nawet w tańszych modelach. Nie oszukujmy się, w większości przypadków jest to też kwestia przyzwyczajenia. Nawet w modelach tańszych mozna tak ustawić te wartości, że będą na zadowalającym poziomie. Poziom czerni, podobnie jak kątów widzenia - to jest trochę inna kwestia. Wg. mnie jeśli czerń nie robi się fioletowa, jest delikatnie szara - można to zaakceptować....

Oszukujesz samego siebie kolego .
Czern - z zalozenia ma byc czarna jak asfalt , jak smola a nie tam jakas delikatna szara... wtedy to juz nie jest czern .Akceptowalna ale to nie czern !
Podobnie z tym kontrastem -nie zgodzil bym sie ze poziom kontrastu jest na dobrym poziomie nawet w tańszych modelach . Jasne ze w kazdym modelu mozna wszystko podbic , skorygowac , tyle tylko tylko ze taka korekta w modelach z nizszej polki jak rowniez i modelach drozszych wcale nie gwarantuje uzyskania lepszych barw, nie sprawi ze czerń stanie się bardziej zróżnicowana i głęboka(dotyczy to glownie wyswietlaczy led), a biel zachowa odpowiednią jaskrawość . Wszystko zalezy od klasy , potencjalu jakim dysponuje dany tv .
 

Zimny_

New member
Nie oszukuje siebie Kolego, nawet nie próbuje. Nie wiem czy miałeś możliwość spędzić trochę więcej czasu z telewizorami z niższej półki. Ja miałem. Przy każdej zmianie telewizora, będziesz odczuwał dyskomfort. Nie mówię, że tv 40" za 1500-2000 zł wszystkie parametry będą super itd. Oczywiście, będą znacznie odbiegały od tego, co prezentują droższe odpowiedniki. To jest jasne jak słońce, nie podlega dyskusji. Jednak większości tańszych telewizorów nie dyskwalifikuje to. Nie są aż tak złe, żeby nie dało się z nich korzystać, że jak spojrzysz się na niego, to wypali Ci oczy. Da się korzystać, nawet nieść pewną radość z oglądania. Powiedz to osobie która nie jest hobbystą, która przez całe życie korzysta z telewizorów z niższej i średniej półki - że nie da się oglądać na nim tv i jest ogólnie nędza... Zobaczysz jak taka osoba zareaguje. Nawet nie wiesz ile osób w Polsce posiada w domu i korzysta z CRT, niosąc z tego radość. Nie popadajmy w paranoje:) To jest podobnie jak z samochodami - możesz kupić Lexusa, albo Skodę Fabię. I tym i tym dojedziesz na miejsce, tylko w innych warunkach. Jeśli przesiądziesz się z Lexusa do Fabii, nie będziesz odczuwał przyjemności, będziesz czuł się bardzo źle i niekomfortowo. Jednak osoba którą stać i kupi sobie Fabię, będzie mega szczęśliwa, nawet mając świadomość, że są takie marki jak Lexus... Także między te wykresiki określające jakość czerni itd, odnoszą się trochę inaczej do subiektywnych odczuć osób, których doświadcza osoba którą stać na taki produkt. Kto na tym zyskuje? M.in. producenci którzy tworzą takie wykresy i normy budując świadomość produktów ekskluzywnych. Moim zdaniem bardziej oszukują się osoby które wpadały w te sidła... Pojęcie jakości produktów jest oczywiste i wiąże się z ceną i satysfakcją, ale nie można popadać w paranoję.
 

PioSpec

New member
Wyjscie audio

Witam,

Czy ktoś wie gdzie ustawić wyjście audio aby dźwięk był jednocześnie na TV I na wyjściu optycznym?
Tak było w poprzednich seriach a tu jest tylko wybór - "głośniki lub system audio"? Nie ma oba naraz.

Jakaś porażka :(
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,
Proszę może spróbować tak ,

skonfiguruj w menu telewizora {cyfrowe wyjście audio} zgodnie z posiadanym systemem audio .
Naciśnij przycisk : Home na pilocie . Następnie wybierz opcję : Ustawienia . Dalej wybierz : Dźwięk i naciśnij przycisk w okienku : potwierdź . Wybierz : Cyfrowe wyjście audio i naciśnij przycisk w okienku : potwierdź . Wybierz : Automat . lub : PCM i następnie naciśnij przycisk : potwierdź .
Wybierasz opcję : Automat. , jeżeli urządzenie podłączone przez DIGITAL AUDIO OUT (OPTICAL) jest kompatybilne z Dolby Digital . Jeżeli nie jest kompatybilne z Dolby Digital wybierasz opcję : PCM.


Jak wybierasz w menu : Dźwięk -->można wybrać opcję : Wejścia docelowe , a w nim stosuje się
niestandardowe ustawienia dźwięku do wybranego wejścia lub do wspólnej pamięci współdzielonej
przez inne wejścia.

Jeżeli w : Ustawieniach > Dźwięk jest ustawiona opcja : System audio , to głośniki z telewizora nie
emitują dźwięku . Musi być ustawiona opcja : Głośnik na : Głośnik TV .

Może jednak to nie porażka ?

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

PioSpec

New member
Audio

accu,

Dzięki za instrukcję, ale niestety jeszcze nie do końca działa :)

Przy ustawionym trybie dźwięku System audio oraz trybie wyjścia cyfrowego "Automat", jest jedynie dźwięk na wyjściu cyfrowym w postaci bitstream - to jest ok.

Natomiast podwójny dźwięk mam jedynie gdy tryb dźwięku ustawiony jest na Głośnik TV, ale wtedy na wyjściu optycznym jest PCM I nie da się tego zmienić (wyszarzona opcja).

W poprzednim TV miałem dźwięk na TV oraz bitstream na wzmacniacz I nie musiałem co chwilę przełączać jeśli DD ma działać.

Czy jest na to rada?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

W przypadku używania wejścia HDMI z SACD czy DVD-Audio wyjście Digital Audio Out (OPTICAL)
nie przesyła sygnałów audio.
Podczas oglądania programu telewizyjnego można nacisnąć przycisk : Audio na pilocie , aby wybrać
żądany sygnał audio .
Dźwięk dobrze jest ustawić w programach cyfrowych . Przycisk : Home na pilocie , dalej : Ustawienia , dalej : Ustawienia cyfrowe i potwierdzić , następnie : Ustawienia audio i potwierdzić . Wybrać przez siebie daną opcję i potwierdzić .





Można zmienić tryb dźwięku w Menu głównym . Aby to zrobić trzeba przycisnąć przycisk : HOME na pilocie , wybrać opcję : Ustawienia , dalej wybrać : Dźwięk , następnie wybrać : Podwójny dźwięk i wybrać odpowiednią opcję.:|

Athletic Bilbao - FC Barcelona 1:0

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie ,
Dodam jeszcze , że
aby móc sterować poziomem dźwięku przy użyciu pilota telewizora lub przy użyciu pilota zewnętrznego systemu audio ,
proszę przycisnąć przycisk : Home na pilocie telewizora , wybrać : Ustawienia dalej : Dźwięk i potwierdzić .
Dalej wybrać : Słuchawki/Wyjście audio i potwierdzić .
Dalej wybrać : Wyjście audio i potwierdzić .
Dalej wybrać : Stałe lub : Regulowane i potwierdzić .
Wybór opcji : Stałe sprawia , że przy użyciu pilota zewnętrznego systemu audio można ustawiać głośność ,
wybór opcji : Regulowane sprawia , że głośność można ustawiać przy użyciu pilota telewizora , gdy
używany jest zewnętrzny system audio .
Jeżeli naciśniemy przycisk Audio na pilocie telewizora można wtedy zmienić tryb podwójnego dźwięku , w trybie cyfrowym po naciśnięciu przycisku Audio można zmienić język dźwięku aktualnie oglądanego programu.
Boruc złamał rękę w meczu z MU.
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam uprzejmie ,
Dodam jeszcze , że
aby móc sterować poziomem dźwięku przy użyciu pilota telewizora lub przy użyciu pilota zewnętrznego systemu audio ,
proszę przycisnąć przycisk : Home na pilocie telewizora , wybrać : Ustawienia dalej : Dźwięk i potwierdzić .
Dalej wybrać : Słuchawki/Wyjście audio i potwierdzić .
Dalej wybrać : Wyjście audio i potwierdzić .
Dalej wybrać : Stałe lub : Regulowane i potwierdzić .
Wybór opcji : Stałe sprawia , że przy użyciu pilota zewnętrznego systemu audio można ustawiać głośność ,
wybór opcji : Regulowane sprawia , że głośność można ustawiać przy użyciu pilota telewizora , gdy
używany jest zewnętrzny system audio .
Jeżeli naciśniemy przycisk Audio na pilocie telewizora można wtedy zmienić tryb podwójnego dźwięku , w trybie cyfrowym po naciśnięciu przycisku Audio można zmienić język dźwięku aktualnie oglądanego programu.
Boruc złamał rękę w meczu z MU.
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Witam jak zawsze odpwoiedz w 100% :) szkoda Boruca ...
 

Kamilos321

New member
Mam panowie parę pytań o co chodzi z paroma ustawieniami, bo nawet w instrukcjach nie ma tego wyjaśnionego (swoją droga instrukcjami tylko pupkę podetrzeć można)

Co oznacza w MENU --> Ustawiania wejścia wideo

x.v.Colour - warto to włączać ?
Zakres dynamiki - Pełny, ograniczony, auto - co najlepiej wybrać ?
SBM - co to ?
Matryca kolorów ?

Weosłych swiąt.
 

Stef

New member
Moge sie wypowiedziec tylko w kwesti pierwszego pytania, gdyz ostatnio o tym czytalem. Z x.v.color, czyli de facto Triluminos, bedzie pozytek tylko gdy zrodlem bedzie bluray oznaczony "Mastered in 4K", a tych jest tylko kilka szuk, na razie.

Zrodlo: Sony W9 review - FlatpanelsDK
 

Kamilos321

New member
Ok, a tworzenie realizmu, łagodna gradacja ? Warto to uruchamiać, co to za opcje ? Tworzenie ralizmu, jak włączymy na ręczne, jest suwak odnośnie rozdzielczości, o jaką rozdzielczość tu chodzi ? Pozdraiwam
 

finidigeorge

New member
Witam.
Poddałem sie, nie wiem jak w tym tv odtwrzyć napisy.
Bawilem sie wszystkimi formatami, wykrywa napisy txt jest napisane że sa włączone, ale ich nie widać. Format srt wogole nie wykrywa napisów.
próbowałem w avi, mkv, mpeg2 itp., jeżeli chodzi o oryginalne mkv nie ma problemu. ma ktoś jakiś pomysł na to??
 

Kamilos321

New member
Witam odświeżę, gdyż dalej nie znalazłem pytania na moje odpowiedzi. Mam do tego TV podłączoną konsole PS3 i staram się 'jak najwiecej wyciągnąć' z tego TV. Mam kilka pytań, co do ustawień, których nie jestem pewien, a więc do rzeczy.

1. W menu PS3 w opcjach wyświetlanie mam ustawione: Deep Colour automatyczny (to jest odpowiednik x.v.Colour w tv ? Pełny zakres RGB (HDMI) włączony, wzmocnienie bieli dla sygnału Y pb/Cb Pr/Cr (HDMI) tutaj nie jestem pewien włączyć to czy wyłączyć ? Mógłby ktoś coś doradzić ? Na wzrok nie widać różnicy.

2. W ustawieniach wideo też w PS3 mam na samym dole, Wyjście wideo 50hz - automatyczne

----------------- teraz to co w TV poustawiałem

Ustawienia wejścia wideo
1. Przestrzeń kolrów wideo (x.v.Colur) - włączyłem w PS3 deep colour, także co tutaj wybrać ? Do wyboru AUTO, Normalne i X.v.Colour
2. Zakres dynamiki, to odpowiednik w PS3 zakresu RGB, w PS3 mam pełny, w TV auto, jak daje ograniczony w TV to obraz strasznie się ściemnia (?) dlaczego ? powinno byc chyba odwrotnie ?
3. SBM --> co to właściwie jest w ogóle ? Mam włączone.

Obraz - Gra-oryginał
Podświetlenie MAX
Kontrast 90
Jasnaść 50, Nasycnie 52
Temp. Barw - neutralna
Ostrość 50
Tworzenie realizmu ( co to w zasadzie ?) obraz się wyostrza jak to włączam, mam do wyboru - ręczne, auto, wył. Wziąłem ręczne i w podopcjach jest rozdzielczość (do czego?) wziłąłem na MAX, obraz jest wyostrzony eleganco, ale ni gryzie się to z żadną opcja w PS3 ?
Łagodna gradacja (również co to) - mam wyłączone
Motion flow - impuls
-----ustawienie zaawansowane
korekcja czerni - mała
kontrast dynamiczny - średni
(tutaj nie wiem, warto to włączać czy lepiej wył ?) Na tych ustawieniach obraz wygląda mega ładnie, ale wystęuje jakby lekkie smużenie. Nie wiem czy od tego czy jakiejś innej opcji.
Gamma - 0
Dynamiczna kontrola led - standard mam, do wyboru wył, mała, standard, co to w zasadzie za opcja ?
Reszta wszystko wyłączone

Uff napsałem się, ale mam nadzieje, ze ktoś w koncu odpowie :p
Staram się uzyskać jak najlepszą czerń w grach/filmach na tym TV, ale nie ogarniam niektrócyh opcji, a instrukcja nic nie mówi, fora też nie wiele.

Liczę na jakieś dane, dodam, ze czerń w dzień jest meega głęboka, natomiast w nocy wpada w lekką szarość, nie wiem przez jaka opcje za bardzo. Liczę na pomoc chłopaki ! Pozdro
 

SDman

Banned
Uff napsałem się, ale mam nadzieje, ze ktoś w koncu odpowie :p
Staram się uzyskać jak najlepszą czerń w grach/filmach na tym TV, ale nie ogarniam niektrócyh opcji, a instrukcja nic nie mówi, fora też nie wiele.

Liczę na jakieś dane, dodam, ze czerń w dzień jest meega głęboka, natomiast w nocy wpada w lekką szarość, nie wiem przez jaka opcje za bardzo. Liczę na pomoc chłopaki ! Pozdro

Witam,
W905 ma jedną z najlepszych czerni na rynku ale w TV klasy LCD-LED, lecz ona nigdy nie dorówna
czerni w innej technologii PDP, OLED, bo konstrukcja na to nie pozwala.

Mega czerń w dzień to już TV za 3-4k osiągają, może Ty chcesz osiągnąć niemożliwe ?

Pozdr.
 
Do góry