Telewizor firmy Sony KDL-55W905A - czas na pierwszy ogląd tego pięknego telewizora .

D

Deleted member 121090

Guest
Jak juz wskoczysz na ten poziom rozumowania to probuj ze mna dyskutowac.
Nie licz na to, nie mam zamiaru zniżać się do do tak prostatckich, chamskich i mało wybrednych wypowiedzi jakie tutaj zaprezentowałeś, tylko dlatego, że inni odważyli sie mieć inne zdanie niż Ty.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

dune2

New member
Bez reklam
Nie licz na to, nie mam zamiaru zniżać się do do tak prostatckich, chamskich i mało wybrednych wypowiedzi jakie tutaj zaprezentowałeś, tylko dlatego że inni odważyli sie mieć inne zdanie niż Ty.
Znowu nie czytasz uwaznie.
To byl do tego drugiego jegomoscia (niejakiego sdman)
Poza tym zrozum to w koncu ze to Ty z kolega najechaliscie na mnie ze swoimi plazmami a nie ja na Was :)

Wam sie zdaje ze mozecie wszedzie "nawracac" ludzi na plazme a argumenty o poborze pradu uwazac za glupie i nikt nie ma prawa uswiadomic ze sie z Wami nie zgadza.
No to ja wyjasniam ze sie nie zgadzam wiec sobie juz daruj :)
 
Ostatnia edycja:

dune2

New member
Bez reklam
No to moze sam nie obrazaj czy myslisz ze Tobie wolno ?
Jak chcesz moge Ci wyjasnic ze Tobie nie jest wolno wiecej.
Wystarczy ze poprosisz.

Moge juz zaczac.

A wiec po 1 kultura nakazuje czytac ze zrozumieniem posty danego uzytkownika i wyciagac wlasciwe wnioski.Skoro prosilem o wskazanie lcd z dobrymi katami kultura nakazuje albo sie nie odzywac (jesli nie mozesz pomoc) albo trzymac tematu.Jesli napastliwie zaczynasz na sile przekonywac na plazme bo ja uwazasz za lepsza to stajesz sie zwyczajnie chamski.

Po 2 jesli ktos podaje Ci argument odnosnie poboru pradu ktory jest ogolnie w spoleczenstwie uwazany za sluszny i wiekszosc ludzi dazy do oszczedzania to nie pisz mu ze mysli bezsensownie.
A tak wlasnie zrobiles.Napisales mi ze moje przemyslenia o oszczednosci sa beznsensowne.
Stales sie chamski i to jako pierwszy.
I nie probuj na sile wyjasniac komus ze roznica w poborze pradu nie przeklada sie na konkretnie pieniadze bo nie Ty jestes od oceny co dla kogo jest wystarczajaca roznica finansowa.
Pozwol ze sam bede dysponowal swoimi srodkami finansowymi takze w aspekcie oplat za energie.

Po 3 naucz sie konczyc dyskusje jesli widzisz ze nie ma ona sensu.
Nie robisz tego tylko brniesz w chamstwie dalej.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Znowu nie czytasz uwaznie.
To byl do tego drugiego jegomoscia (niejakiego sdman)
Poza tym zrozum to w koncu ze to Ty z kolega najechaliscie na mnie ze swoimi plazmami a nie ja na Was :)

Wam sie zdaje ze mozecie wszedzie "nawracac" ludzi na plazme a argumenty o poborze pradu uwazac za glupie i nikt nie ma prawa uswiadomic ze sie z Wami nie zgadza.
No to ja wyjasniam ze sie nie zgadzam wiec sobie juz daruj :)

Ty chyba masz coś nie tak pod sufitem, "ja pierdziu" napisałem do @HQ150 bo jego audio źre
straszne ilości prądu i mnie to zdziwiło.
Tobie natomiast napisałem, że idealny będzie W905 do Twoich preferencji, czy Ty nie umiesz czytać ?
W domu mam od 8 lat LCD wysokie modele Philipsa -nigdy przenigdy nikogo nie nawracałem na plazmę!

To, że obecnie testuję plazmę w domu obok Philipsa 9664 nie oznacza, że ona go zastąpi
CHOCIAŻ WSZYSTKO NA TO WSKAZUJE !

Ochłoń, nie zależy Ci na czerni śmiało bierz DT60 lub Philipsa 7008 będziesz zadowolony.
 

wsw15

New member
Po 2 tygodniach użytkowania tego tv przy ustawieniach Accu z 26 str.tego wątku.I oglądaniu tv u paru znajomych na innych modelach sony bravia,stwierdzam że na tym W9 obraz po prostu wymiata,w moim odczuciu jest bardzo "czysty i naturalny"może poza jednym ta czerń coś jej brakuje.Chodzi mi np.o sceny w filmach w ciemnościach.Jak by ta czerń śnieżyła czy coś takiego nie wiem jak to nazwać.Można z tym coś zrobić?Po za tym jest ok,ok.
 

SDman

Banned
Po 2 tygodniach użytkowania tego tv przy ustawieniach Accu z 26 str.tego wątku.I oglądaniu tv u paru znajomych na innych modelach sony bravia,stwierdzam że na tym W9 obraz po prostu wymiata,w moim odczuciu jest bardzo "czysty i naturalny"może poza jednym ta czerń coś jej brakuje.Chodzi mi np.o sceny w filmach w ciemnościach.Jak by ta czerń śnieżyła czy coś takiego nie wiem jak to nazwać.Można z tym coś zrobić?Po za tym jest ok,ok.

Witam,

to jakby "śnieżenie" z jakiej widzisz odległości ?
Jak masz ustawioną ostrość bo to jest parametr, który może takie efekty powodować.
Zjedź z nim na min. i zaobserwuj na ciemnym materiale co się dzieje.

Pozdr.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Moim skromnym zdaniem to nie nalezy na sile do czegos zachecac, kazdy ma swoj wybor i tym bardziej nie nalezy mowic czy cos - np pobor pradu to jest glupia czy blachostka dla kogos.. kazdy z nas podchodzi do tego indywidualnie... Jesli ktos byl w krajach skandynawskich ( mieszkalem tam przez 5 tygodni ) to mozna zobaczyc jak obi podchodza do poboru pradu i do ochrony srodowsika. Ludzie ktorzy zyja na takim poziomie ze nas by wszystkich kupili , a oszczedzaja na wszystkim, poczawszy od tego ze sasiad do sasiada potrafi zapukac do drzwi i powiedziec ze mu sie pali swiatlo na zew, albo np raz na raz na miesiac potrafia na osiedlu sie zebrac i isc np. do lasu i sprzatac w nim i malo tego ida wszyscy z kazdego domy ktos jest , bo to jak oni mowia swiadczy dobrze o tym ze sie dba o srodowisko.. Mysle ze ich stac jest na to zeby mieli po dwie plazmy w kazdym pokoju, a mimo tego strasznie przywiazuja wage do ochrony srodowiska, a tym samym do zuzycia pradu. Naprawde wiele rzeczy mozna sie uczyc od skandynawow bo to kraj tak inny od naszego i z tak inna mentalnoscia niz Polacy, ze czlowiek przez pierwsze dni to sie nadziwic temu wszystkiemu nie moze co oni wyrabiaja. Oczywiscie w sensie pozytywnym..
A co do tego modelu sonego jak dla mnie jest ok , nie sprawdzalem tak szczegółowo ale troszke sie nim bawilem, a jak sie ma pojecie o ustawieniach to mozna z niego sie cieszyc przy uzytkowaniu.. Ma wady oczywiscie ale jaki tv nie ma...
 

wsw15

New member
Witam,

to jakby "śnieżenie" z jakiej widzisz odległości ?
Jak masz ustawioną ostrość bo to jest parametr, który może takie efekty powodować.
Zjedź z nim na min. i zaobserwuj na ciemnym materiale co się dzieje.

Pozdr.

To "śnieżenie" widzę z 3,2 metrów,ostrość mam ustawioną na 50.Ogólnie mam ustawienia jak na 26 stronie tego wątku,tylko nasycenie z 50 mam na 53,żywy kolor ma ustawiony na średni zamiast wyłącz.

Zauważyłem że w niektórych filmach jakby tego nie było,albo prawie nie było,a w innych jakby mocno było to widać. Filmy oglądam na Canal + i Hbo.Dodam jeszcze że te "paski jak ogląda się film co są na górze i na dole a po środku film"są idealnie czarne.Przepraszam że pisze tak prosto ale jestem zielony w tym temacie.

Acuu też tak masz?

Pozdrawiam.
 

dune2

New member
Bez reklam
Ty chyba masz coś nie tak pod sufitem, "ja pierdziu" napisałem do @HQ150 bo jego audio źre
straszne ilości prądu i mnie to zdziwiło.
Tobie natomiast napisałem, że idealny będzie W905 do Twoich preferencji, czy Ty nie umiesz czytać ?
W domu mam od 8 lat LCD wysokie modele Philipsa -nigdy przenigdy nikogo nie nawracałem na plazmę!

To, że obecnie testuję plazmę w domu obok Philipsa 9664 nie oznacza, że ona go zastąpi
CHOCIAŻ WSZYSTKO NA TO WSKAZUJE !

Ochłoń, nie zależy Ci na czerni śmiało bierz DT60 lub Philipsa 7008 będziesz zadowolony.

A Ty chyba jestes opozniony w rozwoju.Tylko tak mozna nazwac kogos kto zaczyna temat plazm i pisze bzdury o tym ze z ich poborem pradu nie jest zle kiedy ja wyraznie napisalem ze chce tv ktory bierze mniej niz moja obecna zetka z5500.
Napisalem ze z5500 ciagnie 215W a chce lcd ktory bedzie bral ok 100W.
Do tego piszesz bzdury odnosnie poboru zetki jakbys wiedzial lepiej niz ja ktory ja posiadam.
Ochlon i zmien ton bo obrazac ja tez umiem.
A teksty typu "Ty chyba masz coś nie tak pod sufitem" zostaw dla coreczki lub zonki.

Poniżej przypomnienie bo zapewne nie wiesz co piszesz.
Twoja Z-tka ma ok. 95W w 42" a 120 w 46" , mój Philips 42" 105W.
Samsung 50F6500 ma ok. 55W .
Więc nie jest tak źle z tym POBOREM WATÓW w PDP.
Pozdr.

Fakt ze najbardziej uparty byl uzytkownik HQ150.
Probowal mi wmowic ze pobor pradu nie ma znaczenia.
A faktyczna roznica miedzy poborem lcd a plazmy jest ogromna.

Prosty przyklad.
Sony 55W905 Pobór mocy (tryb włączenia) 78 W
Panasonic TX-P55VT60E Pobór mocy (tryb włączenia) 238 W

Trzykrotnie wiekszy pobor mocy to kolosalna roznica zwlaszcza jesli oglada sie tv wiele godzin dziennie.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Tak potwierdzam różnica jest ogromna. Wynosi około 200zł na rok.
Jak dla mnie to taka różnica nie ma znaczenia. Za pobór prądu w kinie płacę dużo, dużo więcej.
A ogladanie tak zaawansowanych TV bez kina to moim zdaniem nieporozumienie.
Więc powtórze raz jeszcze, jak dla mnie, różnice sa pomijalne, bez znaczenia.
Ale oczywiście rozumiem i nie zamierzam się kłócić z osobami dla których taka różnica ma znaczenie przy zakupie TV. Szanuję, w przeciwieństwie do Ciebie, poglądy innych.
Przypomne że rozmawiamy tu o TV za około 10tzł.
Natomiast Ty niestety jesteś całkowicie pozbawiony kultury osobistej.
Żeby nazywać kretynem osobę tylko dlatego, że ma inne niż my poglądy.
Gratuluję.
Nie tylko Tobie, ale i moderacji, która taki poziom agresji w Twoich wypowiedziach toleruje.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

dune2

New member
Bez reklam
Twoja bezczelnosc nie zna granic.
Najpierw prowokujesz dyskusje w ktorej probujesz mnie na sile przekonac do tego ze roznica w poborze pradu nie ma znaczenia a pozniej obrazasz i jeszcze wmawiasz ze to ja jestem pozbawiony kultury.
Roznica w poborze pradu na przykladzie ktory podalem wynosi ok 400 zl rocznie jesli uzywamy tv srednio 10 godzin dziennie.Jesli dla ciebie to smieszna roznica to znaczy ze nie szanujesz pieniedzy do czego masz oczywiscie prawo ale pozwol ze ja bede je szanowal.
Zajmij sie lepiej kolega SDman ktory pisze do mnie "masz coś nie tak pod sufitem"
Znalazl sie prowokator i obronca chamstwa wybranych uzytkownikow ktory sam uwaza sie za czysciutkiego bo przeciego jego racje sa jedyne sluszne.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Do tego piszesz bzdury odnosnie poboru zetki jakbys wiedzial lepiej niz ja ktory ja posiadam.

Fakt, :cry: świrnięci są wszędzie i nic na to nie poradzimy.

Fakt posiadania danego modelu nie świadczy o tym, że jesteś expertem.
Wnioskuję, że jedziesz na ustawieniu dynamicznym to i 215W masz poboru.
Bęc i to tyle w tym wątku.
 

dune2

New member
Bez reklam
No prosze HQ150 widac mnie podkablowal do moderatora.
No to czekam na ostrzezenia dla pana SDman ktory mnie notoryczie obraza.

A co do poboru pradu wnioskuj sobie co chcesz ale tyle bierze zetka i na pewno wiekszy ze mnie ekspert jak mam ten model niz ty ktory sobie podajesz pobor z kapelusza.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Roznica w poborze pradu na przykladzie ktory podalem wynosi ok 400 zl rocznie jesli uzywamy tv srednio 10 godzin dziennie.
No i wszystko się zgadza. Jeśli ktoś ogląda TV 10 godzin dziennie, CODZIENNIE, to może za prąd do plazmy zapłacić i 400zł więcej.
Ja podałem 200zł przy sporej ilości godzin spędzonych przed TV czyli 5-ciu codziennie.
Powstaje pytanie ile zapłaci więcej, osoba oglądająca 20 godzin dziennie?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

dune2

New member
Bez reklam
A skad wiedziales ze nie ogladam codziennie po 10 godzin ? spytales sie ?
Odpowiadam NIE SPYTALES.
Wolales od razu przekonywac mnie ze roznica w poborze pradu jest mala i ze ten argument jest bezsensowny.
Naucz sie szacunku do innych oraz ich pogladow.
A to ze naslales na mnie moderatora tylko swiadczy o twojej slabosci ;)

Jak juz zrozumiales ile kosztuje roznica to pomnoz ja sobie razy cztery.Tyle wlasnie tv mam w mieszkaniu.
Dlatego tez chce lcd bo na czterech tv roznica bedzie calkiem spora.
Zupelnie inna kwestia jest kiepski dla mnie odbior plazm.
Ostrosc obrazu jest gorsza jakby byla nizsza rozdzielczosc ale to jest moje indywidualne subiektywne odczucie.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
No prosze HQ150 widac mnie podkablowal do moderatora.
No to czekam na ostrzezenia dla pana SDman ktory mnie notoryczie obraza.
Już Ci pisałem, nie toleruję niepotrzebnego chamstwa, agresji i braku kultury w wypowiedziach. Obojętnie do kogo są skierowane.
Wszyscy powinniśmy walczyć o to, żeby to forum było wolne od okresleń jakie Ty tutaj zamieściłeś.
Jeśli ktos obraża Ciebie-reaguj. Masz do tego prawo i będzie to tylko z pożytkiem dla poziomu toczącej się dyskusji. Tylko przyznasz, że ciężko jest reagować jak samemu innych sie nazywa, kretynami, osobami opóźnionymi w rozwoju itd.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

dune2

New member
Bez reklam
Czyli rozumiem ze SDman tez dostanie ostrzezenie ?
Zdajesz sobie sprawe ze teraz klamiesz ?
Uwazasz ze to ja pierwszy uzylem obrazliwego okreslenia do SDman ?
Cofnij sobie strone.
On pierwszy nazwal mnie opoznionym.
Zapewne jednak nie dostanie ostrzezenia bo Moderator zapewne ma swoja polityke sprawiedliwosci hehe

Wracajac do meritum moja rada.
Nie "lobbuj" za plazmami tylko akceptuj fakt ze sa ludzie ktorzy nie biora ich pod uwage.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Ważne , że jesteś zadowolony .:D
Nie martw się , ja też jestem "zielony" , gdyż technologia Triluminos zastosowana przez firmę Sony w telewizorach serii 905A jest nowa i tak naprawdę mało kto ją dogłębnie "rozgryzł" a jej projektanci pracują
nad jej udoskonaleniem .:-|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Do góry