Telewizor firmy Sony KDL-55W905A - czas na pierwszy ogląd tego pięknego telewizora .

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Jeżeli bardzo dobre kąty widzenia są Twoim priorytetem , to proszę "delikatnie" temat ujmując , skierować swoje zainteresowanie ku telewizorom plazmowym . Telewizory w technologii LCD
na razie mając dobry kontrast mają słabsze kąty (matryce VA ) , mając lepsze kąty (matryce IPS) mają słabszy kontrast .
Najlepszy Philips 46PFL9707S/12 też ma słabsze kąty , a kontrast obrazu na wprost oglądając nadzwyczajny .:neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

dune2

New member
Bez reklam
Jak juz wielokrotnie pisalem plazmy mnie nie interesuja.
Chce zmienic swojego 4 letniego Sony z5500 na cos nowego.
Skoro w zetce dalo sie zrobic bardzo dobre katy widzenia to oczekuje tego takze od nowych lcd.
Dla mnie tv bez bardzo dobrych katow to produkt niedopracowany czyli wart max 4 tys i taki jest moj drugi sony hx720 pelniacy fuknkcje monitora.Dla mnie dawac 8 tys za tv ze slabymi katami to paranoja.

Wole nieco gorszy kontrast ale lepsze katy niz odwrotnie.
Rozumiem wiec ze musze szukac czegos z IPS.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Jak juz wielokrotnie pisalem plazmy mnie nie interesuja.
Chce zmienic swojego 4 letniego Sony z5500 na cos nowego.
Skoro w zetce dalo sie zrobic bardzo dobre katy widzenia to oczekuje tego takze od nowych lcd.

Wole nieco gorszy kontrast ale lepsze katy niz odwrotnie.
Rozumiem wiec ze musze szukac czegos z IPS.
Oj, łatwo miał nie będziesz.
Wiem, bo też miałem 52Z5500, tylko że ja dałem się do plazmy przekonać.
Teraz, w dobie gdy wiekszość firm tnie koszty i odchodzi od pełnego podświetlenia matrycy, nie będzie Ci łatwo.
Koniecznie daj znać co dorównało lub przewyższyło jakośc obrazu, na Z-ce, wśród LED-ów.
Nie śledzę obecnie nowinek a taki typ byłby cenny na przyszłość.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie ,

Masz swoje określone preferencje i bardzo dobrze .
Pozostaje szukać telewizora LCD z matrycą IPS .... albo poczekać na .... jak Oled stanieje ...:|


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

dune2

New member
Bez reklam
Wiem ze bedzie mi ciezko_Od mniej wiecej 2 lat szukam nastepcy zetki i po tym jak wpakowalem sie w sony hx720 stalem sie bardzo czujny.
Obserwuje rynek ale obecne ledy mnie nie zadowalaja.
Plazmy nie chce glownie przez pobor pradu.Moje zetka "ciagnie" cos ok 200w a nowszy hx720 ok 100w.
Uzywam najczesciej obu tv jednoczesnie bo na jednym cos ogladam na drugim gram tak wiec oszczednosc pradu ma dla mnie spore znaczenie.
Co sadzicie o panasonicu DT60 ?
Z tego co wiem ma bardzo dobre katy a jak z kontrastem ? duzo gorszy niz w sony ?
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Wiem ze bedzie mi ciezko_Od mniej wiecej 2 lat szukam nastepcy zetki....
bo na jednym cos ogladam na drugim gram tak wiec oszczednosc pradu ma dla mnie spore znaczenie.
Co sadzicie o panasonicu DT60 ?
Z tego co wiem ma bardzo dobre katy a jak z kontrastem ? duzo gorszy niz w sony ?

Witam,
odpuść sobie DT60, a nawet WT60 w porównaniu do Z tam nie ma czerni !
Jak piszesz ciężko Ci będzie ja dodam; i to bardzo.
Onego czasu Z5500 i mój Philips 9664 były wielkimi konkurentami, został w domu Philips
choć lekko czerń lepszą miał Sony.
Szukam od prawie roku coś w 50" max 55" i najprawdopodobniej będzie to PDP.

Mam obecnie na teście w domu 50ST60, a to dla tego, że będąc w sklepie stał obok
WT60 - ręce mi opadły! Córka zachwyciła się wyglądem WT60, ale jak zobaczyła obraz na ST
zapomniała, że w ogóle tam stał piękny WT.

Pobór energii mierzę cały czas i ta 50-tka ma szansę mieć średnią ok. 125W.
Twoja Z-tka ma ok. 95W w 42" a 120 w 46" , mój Philips 42" 105W.
Samsung 50F6500 ma ok. 55W .
Więc nie jest tak źle z tym POBOREM WATÓW w PDP.

Pozdr.
 

dune2

New member
Bez reklam
Witam,
odpuść sobie DT60, a nawet WT60 w porównaniu do Z tam nie ma czerni !
Pobór energii mierzę cały czas i ta 50-tka ma szansę mieć średnią ok. 125W.
Twoja Z-tka ma ok. 95W w 42" a 120 w 46" , mój Philips 42" 105W.
Samsung 50F6500 ma ok. 55W .
Więc nie jest tak źle z tym POBOREM WATÓW w PDP.

Pozdr.
Witaj
Sprawdze na zywo jak z czernia w panasonicu ale akurat ten parametr jest dla mnie mniej wazny.Duzo bardziej licza sie katy widzenia.
Co do poboru pradu to widze ze jestes wielkim optymista odnosnie zetki.
Niestety moja zetka 46 cali ciagnie srednio 215 w.
A moj 46 cali hx720 analogiczie 110w.
Tak wiec sam rozumiesz ze roznica spora.

A na plazme nie dam sie namowic wlasnie przez pobor pradu oraz przez to ze obraz jest zbyt podobny co crt.Mi sie podoba to przeklamanie rodem z lcd :)
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Plazmy nie chce glownie przez pobor pradu.Moje zetka "ciagnie" cos ok 200w a nowszy hx720 ok 100w.
Wybacz, ale nie przemyślany, moim zdaniem argument.
Ile Ci taka plazma 55'' średnio weźmie? Ile zaoszczędzisz w skali roku?
Ile ją będziesz oglądał dziennie? 5h? Nawet jakby Ci brała o 200W( w co raczej nie wierzę) więcej to dziennie zaoszczędzisz 0.5- 1zł?!
W skali roku 180-360zł? A ile taki dobry LED jest droższy od najdroższej plazmy? Po ilu latach wyszedłbyś na zero?
Masz zestaw kina domowego? Ile Ci bierze?
Bo u mnie to są grube kilowaty w szczycie. To jakie znaczenie ma 100-200W jak sam sub ma 1250W ciągłej mocy. Ampli drugi kilowat.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Witam,
odpuść sobie DT60, a nawet WT60 w porównaniu do Z tam nie ma czerni !


Pozdr.
Już nie raz to pisałem.
Jak zawisł u mnie na ścianie 55VT30, po 52Z5500, to w pierwszy wieczór oglądaliśmy Dr. House-a, jak żona zobaczyła gościa w czarnym garniturze na kolorowym tle, to mnie zapytała, czy tej czerni nie można jakoś zmniejszyć:)
 

dune2

New member
Bez reklam
Wybacz, ale nie przemyślany, moim zdaniem argument.
Ile Ci taka plazma 55'' średnio weźmie? Ile zaoszczędzisz w skali roku?
Ile ją będziesz oglądał dziennie? 5h? Nawet jakby Ci brała o 200W( w co raczej nie wierzę) więcej to dziennie zaoszczędzisz 0.5- 1zł?!
W skali roku 180-360zł? A ile taki dobry LED jest droższy od najdroższej plazmy? Po ilu latach wyszedłbyś na zero?
Masz zestaw kina domowego? Ile Ci bierze?
Bo u mnie to są grube kilowaty w szczycie. To jakie znaczenie ma 100-200W jak sam sub ma 1250W ciągłej mocy. Ampli drugi kilowat.
Wybaczam ale argument akurat bardzo przemyslany.
Ile mi plazma wezmie ? srednio dwa razy wiecej niz lcd tak wiec odpada i nie ma co o tym dyskutowac.
Przy tym ile moje tv dzialaja dziennie roznica bedzie spora.
Pozostale sprzety nie maja tutaj znaczenia bo mam ich sporo ale to inna bajka.
Jednak jak nie ma to dla Ciebie znaczenia to dobrze jednak mnie nie przekonuj do swojego podejscia ok ?

Do tego dochodzi obraz plazm ktory mi sie nie podoba.Nie po to zmienialem kiedys crt by wracac do tego obrazu.

Sony 55W905 Pobór mocy (tryb włączenia) 78 W
Panasonic TX-P55VT60E Pobór mocy (tryb włączenia) 238 W

Ogolnie daze do zmniejszenia poboru pradu w mieszkaniu tak wiec nie bede robil wyjatkow skoro nie ma takiej potrzeby.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Wybaczam ale argument akurat bardzo przemyslany.
Ile mi plazma wezmie ? srednio dwa razy wiecej niz lcd tak wiec odpada i nie ma co o tym dyskutowac.
Przy tym ile moje tv dzialaja dziennie roznica bedzie spora.
Pozostale sprzety nie maja tutaj znaczenia bo mam ich sporo ale to inna bajka.
Jednak jak nie ma to dla Ciebie znaczenia to dobrze jednak mnie nie przekonuj do swojego podejscia ok ?
Nie no jasne. Jak nie ma co dyskutować, to już znikam.
Bo nie ma sensu rozmowa kiedy piszesz, że mocno to przemyślałeś, ale nie będziesz na ten temat rozmawiał merytorycznie. Fajne podejście, tylko nie wiem po co piszesz w takim razie na forum DYSKUSYJNYM, skoro nie masz zamiaru na ten temat rozmawiać.
Napisz, że chcesz tu prowadzić monolog, nie będziesz musiał czytać argumentów innych osób, nawet jeśli sa sprawdzalne, przeliczone. Po co?
Co do Twojej preferencji obrazu LCD to oczywiście całkiem inna sprawa i tak jak inne osobiste preferencje nie podlega dyskusji.
To rozumiem, sprawa jasna.
 

SDman

Banned
Witaj

A na plazme nie dam sie namowic wlasnie przez pobor pradu oraz przez to ze obraz jest zbyt podobny co crt.Mi sie podoba to przeklamanie rodem z lcd :)

To raczej jest Twój jedyny prawdziwy argument i jego się trzymaj.
Sony W905 będzie doskonałym wyborem, będzie przekłamywał najbardziej ze wszystkich
TV LCD obecnych na rynku !

Bo u mnie to są grube kilowaty w szczycie. To jakie znaczenie ma 100-200W jak sam sub ma 1250W ciągłej mocy. Ampli drugi kilowat.

Ja pierdziuuu, coto za sprzęty? Do nagłośnienia hal ?
Mam Panasonica cyfrowego SA-XR25 jak już szyby w oknach są zagrożone bierze 28W !!!!
Sub Jamo -ok 15W
Micromega minium AMP - 15W w trybie OFF, na ON 18W jak szyby wylatują !

Już nie raz to pisałem.
Jak zawisł u mnie na ścianie 55VT30, po 52Z5500, to w pierwszy wieczór oglądaliśmy Dr. House-a, jak żona zobaczyła gościa w czarnym garniturze na kolorowym tle, to mnie zapytała, czy tej czerni nie można jakoś zmniejszyć:)

Stara technologia CCFL LCD była moim zdaniem lepsza niż obecna, przykładem
może być mój stary Philips 9664.

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

dune2

New member
Bez reklam
Nie no jasne. Jak nie ma co dyskutować, to już znikam.
Bo nie ma sensu rozmowa kiedy piszesz, że mocno to przemyślałeś, ale nie będziesz na ten temat rozmawiał merytorycznie. Fajne podejście, tylko nie wiem po co piszesz w takim razie na forum DYSKUSYJNYM, skoro nie masz zamiaru na ten temat rozmawiać.
Napisz, że chcesz tu prowadzić monolog, nie będziesz musiał czytać argumentów innych osób, nawet jeśli sa sprawdzalne, przeliczone. Po co?
Co do Twojej preferencji obrazu LCD to oczywiście całkiem inna sprawa i tak jak inne osobiste preferencje nie podlega dyskusji.
To rozumiem, sprawa jasna.
Jesli dla Ciebie argument odnosnie poboru pradu wymaga dyskusji merytorycznej to zwyczajnie szkoda mi czasu.Poczytaj o tym bo nie bede Ci robil wykladu.
Przeczytaj uwaznie moje posty a zrozumiesz ze pytalem sie o tv lcd z dobrymi katami.Widocznie dla Ciebie kazde pytanie o tv sugeruje namawianie na plazme a argumenty o poborze pradu uwazasz za bezsensowne.

No to tylko potwierdza, że swoje obliczenia i tak podałem zawyżone.
Tak czy inaczej roznica jest trzykrotna.

Naprawde skupiajcie sie na problemie.Jesli ktos was pyta o lcd z dobrymi katami to znaczy ze taki wlasnie chce.Jak macie zamiar namawiac na plazme bo uwazacie ze sa lepsze to zaraz bedziecie mnie przekonywac do innego samochodu lub ubrania.

To raczej jest Twój jedyny prawdziwy argument i jego się trzymaj.
Sony W905 będzie doskonałym wyborem, będzie przekłamywał najbardziej ze wszystkich
TV LCD obecnych na rynku !



Ja pierdziuuu, coto za sprzęty? Do nagłośnienia hal ?
Mam Panasonica cyfrowego SA-XR25 jak już szyby w oknach są zagrożone bierze 28W !!!!
Sub Jamo -ok 15W
Micromega minium AMP - 15W w trybie OFF, na ON 18W jak szyby wylatują !



Stara technologia CCFL LCD była moim zdaniem lepsza niż obecna, przykładem
może być mój stary Philips 9664.

Pozdr.
Jak nauczysz sie odczytywac cyferki to pojmiesz ze plazma ma srednio trzy razy wiekszy pobor pradu.
Tak wiec skup sie i do dziela:
Sony 55W905 Pobór mocy (tryb włączenia) 78 W
Panasonic TX-P55VT60E Pobór mocy (tryb włączenia) 238 W

Jak juz wskoczysz na ten poziom rozumowania to probuj ze mna dyskutowac.
A jesli chodzi o argumenty typu "ja pierdziu" to zachowaj je sobie dla wlasnych kolegow hehe
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Jesli dla Ciebie argument odnosnie poboru pradu wymaga dyskusji merytorycznej to zwyczajnie szkoda mi czasu.Poczytaj o tym bo nie bede Ci robil wykladu.
Przeczytaj uwaznie moje posty a zrozumiesz ze pytalem sie o tv lcd z dobrymi katami.Widocznie dla Ciebie kazde pytanie o tv sugeruje namawianie na plazme a argumenty o poborze pradu uwazasz za bezsensowne.

Zawsze bezsensowne argumenty, obojetnie czego sie tyczą, uważam za bezsensowne.
A ja odpowiedziałem tylko na TWÓJ wpis, gdzie pisałeś, że nie chcesz plazmy bo bierze dużo prądu.
Gdybyś napisał, że nie chcesz plazmy, bo nie, to nie byłoby rozmowy.
 

dune2

New member
Bez reklam
Na pewno argumenty odnosnie poboru pradu sa bardziej sensowne niz Twoje abym wzial plazme.
Za plazma przemawia Twoja subiektywna opinia ze sa lepsze a za moimi argumentami fakty oparte na poborze pradu wyrazonym w watach.

A ja pisalem wyraznie ze chce kupic jakis lcd ktory ma zastapic z5500.
Jakbym szukal plazmy to bym pisal w innym dziale.
Logika to najlepsza nauka i warto sie jej trzymac.
 

dune2

New member
Bez reklam
Male podsumowanie.
W plazmach podoba mi sie jedynie fakt ze sa idealne katy widzenia.
Szeroko rozumiana jakosc wyswietlanego obrazu oraz wysoki pobor pradu powoduja ze nie biore ich pod uwage.
Tak wiec interesuje mnie lcd z bardzo dobrymi katami widzenia (jak na ta technologie) przy jednoczesnie dobrym odbiorze (jak na ta technologie).Poziom czerni nie musi byc bardzo dobry bo nie zwracam na to wiekszej uwagi.No moze szarej czerni bym nie chcial jednak nie jestem napalencem co bedzie zwracal uwage na drobne roznice ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry