Telewizor firmy Sony KDL-55W905A - czas na pierwszy ogląd tego pięknego telewizora .

accu

New member
Bez reklam
Witam,jak nie znam się na kalibracji to odpuścić sobie ten tv?A może znacie kogoś z Zielonej Góry kto robi kalibracje?Jestem laikiem jeśli chodzi o tv i dla mnie obraz w sklepie wygląda super,ale czytając tu nie których to wychodzi że to słaby tv. jak za tą cenę.Może co nie którzy za dużo chcą od telewizora i oczekują nie możliwego.Pozdrawiam.

Witam uprzejmie,

Moim zdaniem zalety tego telewizora firmy Sony zdecydowanie przeważają nad jego wadami .
Trzeba tylko umieć znaleźć poukrywane niektóre opcje ustawień parametrów obrazu , które znajdują
się w poszczególnych opcjach podmenu a nie w menu głównym telewizora i "po bólu" .:|
Na stronie 26 tego wątku podałem propozycję ustawień parametrów obrazu tego telewizora .
Są również inne , znajdziesz je w necie w różnych testach i na forach .

BTW, firma Cinematic 54-151 Wrocław -ul. Piotra Ignuta 89 zajmuje się kalibracją zawodową .
To chyba najbliżej Zielonej Góry .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
4. Bardzo złe ustawienia kolorów na ustawieniach fabrycznych.
5. Nie do końca działająca aplikacja IPLA.

Teraz jest pełny obraz tego modelu Sony.
Cana max. za 55" to 6, 5tys.
Pozdr.

Za marzenia sie nie placi... Tez chcialbym zeby mercedes E klasy kosztowal 100-130 tys...
 

tedi111

New member
Witam to ja płace 8699zł za telewizor i mam szukać jakiś pochowanych ustawień albo płacić dodatkowo za kalibrację to chyba jakiś absurd
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie ,

Przecież telewizor ma instrukcję elektroniczną wbudowaną w telewizorze .
W dodatku , jak jest ona niewygodna dla użytkownika może sobie pobrać
ze strony internetowej firmy Sony i-Manual , gdzie wszystko jest
dokładnie opisane i można sobie ją wydrukować dla wygody , aby mieć
pod ręką .
Wbrew pierwszym obawom , można szybko opanować obsługę tego
telewizora , a ustawienie parametrów obrazu nie wykonuje się zbyt
często . Trochę dobrych chęci i po kłopocie , nie trzeba od razu
"pomstować" że telewizor jest "be". Według mnie ustawianie parametrów
obrazu samemu zgodnie ze swoimi preferencjami pomaga , gdyż pozwala
użytkownikowi na zapoznanie się z poszczególnymi opcjami funkcji , jakie
można użyć i jak one działają .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

wsw15

New member
acuu ustawiłem telewizor tak jak ty na str.26 podałeś ale nie mogę ustawić naturalny kolor skóry i piorytet szybkości wyświetlania. " pozycja niedostępna,gdy funkcja Tworzenia realizmu ustawiona na wyl" gdzie tego szukać bo nie mogę tego znaleźć. te tworzenie realizmu?
 

accu

New member
Bez reklam
no i priorytet szybkości wyświetlania/ pozycja nie dostępna w bieżącym trybie wyboru scen? Mam ustawiony kinowy

Witam uprzejmie ,
Dobrze piszesz . Priorytet szybkości jest niedostępny w trybie : Kino .
Naturalny odcień skóry jest niedostępny gdy : Tworzenie realizmu jest wyłączone .
Były już zmiany softu.
Fajnie , jesteś spostrzegawczy .
Teraz możesz modyfikować poszczególne ustawienia zgodnie ze swoimi preferencjami .
Napisz , czy telewizor jest bardzo "be" .;)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Możesz zobaczyć w menu serwisowym jaką masz zamontowaną matrycę :
według mnie są dwie opcje :
1. DQ3Y550LN0101 --->SLCD S-PVA firmy Samsung
2. YLV5521-02N --->AUO-MVA Panel made Taiwan

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

wsw15

New member
Tv fajny,micha się cieszy :),fakt że na podstawowym trybie kolory były jakieś takie trochę nie naturalne za "mocne" Na twoich ustawieniach już jest lepiej.,dzięki za ściągawkę :) Za jakiś czas ps4 zawita w domu to w tedy ustawić tryb obrazu na gra jak będę grał czy też trzeba kombinować? .Acha gdzie mogę sprawdzić jaką mam matryce,gdzie szukać tego menu serwisowego i która jest lepsza? Pozdrawiam.
 

accu

New member
Bez reklam
Tv fajny,micha się cieszy :),fakt że na podstawowym trybie kolory były jakieś takie trochę nie naturalne za "mocne" Na twoich ustawieniach już jest lepiej.,dzięki za ściągawkę :) Za jakiś czas ps4 zawita w domu to w tedy ustawić tryb obrazu na gra jak będę grał czy też trzeba kombinować? .Acha gdzie mogę sprawdzić jaką mam matryce,gdzie szukać tego menu serwisowego i która jest lepsza? Pozdrawiam.

Witam uprzejmie ,
Zaraz napiszę Tobie jak wejść do menu serwisowego , aby sprawdzić ile telewizor
już przepracował godzin i ile razy był włączony .

Matryca firmy Samsung jest na pewno dobrej jakości , powinna minimum przepracować 30000 godzin .

Drugiej nie znam , więc nie mogę się konkretnie wypowiedzieć . Obie oferują 200Hz , czyli odświeżanie
bardzo dobre .
Dobrej nocy .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam

Witam uprzejmie ,
800Hz to wielki "pic" . Matryce są 200Hz , 100Hz i 50Hz.

BTW, aby wejść do menu serwisowego i zobaczyć ile godzin telewizor Twój przepracował:

Przełącz telewizor na sygnał analogowy.
Wyłącz pilotem telewizor.
Następnie z pilota kolejno przyciskaj 4 przyciski tj. ( i+) ( 5 ) ( vol- ) ( power - zielony wyłącznik/włącznik)
Po uruchomieniu telewizora pokaże się menu serwisowe z SELF CHECK(to nas interesuje)
Schodzimy na ostatni wiersz na dole gdzie ukazuje się nam rząd cyfr : podaję przykład-
00055-00046- 00039. Ten zapis oznacza , że telewizor przepracował 55 godzin , włączany był 46 razy. Interesuje nas również na dole wiersz - PNL ostatni dolny wiersz , gdzie jest nazwa matrycy .
Schodzimy na dolny ostatni wiersz i sobie zapisujemy . Proszę porównać z dwoma podanymi przeze
mnie nazwami .Tyle z mojej "podręcznej" pamięci.

UWAGA ! NIE WOLNO NIC RUSZAĆ W MENU SERWISOWYM >zobaczyć, zapisać sobie i wyjść z menu serwisowego
klawiszem EXIT i przełączyć telewizor na czuwanie.
NIE TRACI SIĘ OCZYWIŚCIE GWARANCJI , ALE JAK NIE JESTEŚ SIEBIE PEWIEN TO CZYNNOŚCI TEJ
NIE WYKONUJ .
Można sobie zrobić zdjęcie okna menu serwisowego SELF CHECK .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
fakt że na podstawowym trybie kolory były jakieś takie trochę nie naturalne za "mocne" Na twoich ustawieniach już jest lepiej.

Witam,
jak mamy rozumieć "jest już lepiej" - bez zachwytu czy już extra idealne odwzorowanie barw.
Jak na na dość sporą, wydaną kasę .

Pozdr.
 

wsw15

New member
Witam,
jak mamy rozumieć "jest już lepiej" - bez zachwytu czy już extra idealne odwzorowanie barw.
Jak na na dość sporą, wydaną kasę .

Pozdr.
Napisze tak nie wiem jak mają wyglądać idealnie odwzorowane barwy. Ale ten obraz mi się podoba,na moje oko barwy są bardzo naturalne.
Pozdrawiam.

Acuu mojej kobiecie obraz wydaj się trochę za jaskrawy(za blade kolory) to co bym musiał w innym trybie pozmieniać żeby to zmienić?Wystarczy nasycenie kolorów ?

Pozdrawiam
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Moim skromnym zdaniem , jeżeli obraz wydaje się Twojej Pani za jaskrawy , to kolory nie mogą być
blade . Jaką wartość ustawiłeś Podświetlenia? Jeżeli : 6 to według mnie jest to ustawienie bardzo
dobre do oglądania programów w dzień . Natomiast na porę wieczorową można z powodzeniem
wartość podświetlenia zmniejszyć do wartości : 4 . Można również wypośrodkować na wartość : 5 .
Jaką opcję : Żywy kolor zastosowałeś ? Jeżeli : Wyłączony to można z powodzeniem zmienić na opcję :Niski . Kolory się "nasycą".
Jeżeli Twojej Pani kolory jeszcze będą się wydawać blade to proszę wybrać opcję : Średni .
(dla mnie są już wtedy zbyt jaskrawe , chyba ,że oglądam animację - to ok .)

Można wybrać również Tryb obrazu : Kino 2 (Cinema 2) i próbować poszczególne parametry obrazu
ustawić zgodnie ze swoimi preferencjami .

Masz 14 trybów obrazu i duże "pole" do eksperymentowania , aby wypracować swoje ustawienia .

Możesz skorzystać z linku poniżej , gdzie jest 28 zdjęć obrazu telewizyjnego testowego .
1080P Tests Photo Gallery by J. Vincent at pbase.com

Życzę powodzenia w ustawianiu najlepszego dla siebie obrazu.:|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Napisze tak nie wiem jak mają wyglądać idealnie odwzorowane barwy. Ale ten obraz mi się podoba, na moje oko barwy są bardzo naturalne.
Pozdrawiam.

Witam
wiesz jak wygląda skóra ludzka w różnej karnacji, czytasz kolorowe czasopisma ?
Widzisz w nich niejednokrotnie te same reklamy np fiolet w Play , pomarańcz w Orange.
Dobrze jest też zaobserwować kolor żółty.
Program "Voice OF Poland" w szczególności zbliżenia na twarze.
Na tym ustaw najbardziej realistyczny, naturalny odcień skóry.

Dopiero od takich ustawień możesz podbić kolor jak małżonce nie odpowiada nasycenie.

TV LCD wykładają się często na zachowaniu równowagi między nasyconymi kolorami tła,
a dobrym odwzorowaniem ludzkiej karnacji, parametry korekty ludzkiej skóry to raczej "chłyt"
marketingowy.

@accu piszesz:
"proszę wybrać opcję : Średni .
(dla mnie są już wtedy zbyt jaskrawe , chyba ,że oglądam animację - to ok .) "

Czyżbyś już kupił ten model ?

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Wybór był trudny , bo Philips 46PFL9707S/12 ma matrycę matową i Ambilight .....:|


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Do góry